Skocz do zawartości

E90 - Spalanie rzeczywiste vs wg komputera, spostrzeżenia


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik imHo nie masz się czym martwić. Bardzo wiele też zależy od miasta. Jeżdżę po Poznaniu i też mi łyka w korkach, po mieście 8-9 litrów (na szczęście nie wiele robię kilometrów w takich warunkach, ostatni hit średnia prędkość z całego baku 28 kph - porażka :mad2: ). Dla porównania zdarza mi się czasem jeździć po Pile ("troszkę" mniejsze miasto od Poznania ;) ) tam pali 6-7. Na trasie kolejny litr mniej z widełek. :D

 

Takie moje prywatne bardzo spostrzeżenia, że 2.0d z Bawarii w stosunku do swojej mocy jest dość oszczędne w trasie, ale niestety w mieście, przy większym natężeniu ruchu bardziej łapczywie wciąga ropę niż popularne TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 242
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy my wszyscy jeździmy takimi samymi autami ... ( czyt. modelami )

Ja mam e90 320d 164 km manual i powiem szczerze że w mieście gdy mam spalanie 8.5 to się cieszę ... ( tak tak termostaty mam wymienione i dobrą mam temperaturę silnika bo cyklicznie sprawiam .... )

i może najwolniej nie jadę ( nie blokuję lewego pasa poprostu ;) ) to nie wiem jak trzeba jechać aby auto paliło tak jak niektórym tutaj max. 7 L / 100 km

zaczynam się zastanawiać czy może sonda lambda czy przepływomierz itp ... u mnie dobrze funkcjonuje skoro moja średnia w mieście to 9 L / 100 km - jest to średnia z komputera BC oraz wyliczona na podstawie tankowania pod korek i ilości przejechanych km także o pomyłce w liczeniu tu raczej nie ma mowy.

Powiedzcie mi jak wy jeździcie że tyle Wam auta pala ?:) bo nowa edycja programu mam talent już niebawem ;)

 

Lepiej powiedz jak Ty jezdzisz??? Nie wiem jak musialbym sie nastarac by uzyskac takie wyniki. Poprostu masz ciezka noge, baaardzo ciezka.. Podejzewam ze gdyby dac Ci 30d to mialbys z 13-15l :shock:

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy my wszyscy jeździmy takimi samymi autami ... ( czyt. modelami )

Ja mam e90 320d 164 km manual i powiem szczerze że w mieście gdy mam spalanie 8.5 to się cieszę ... ( tak tak termostaty mam wymienione i dobrą mam temperaturę silnika bo cyklicznie sprawiam .... )

i może najwolniej nie jadę ( nie blokuję lewego pasa poprostu ;) ) to nie wiem jak trzeba jechać aby auto paliło tak jak niektórym tutaj max. 7 L / 100 km

zaczynam się zastanawiać czy może sonda lambda czy przepływomierz itp ... u mnie dobrze funkcjonuje skoro moja średnia w mieście to 9 L / 100 km - jest to średnia z komputera BC oraz wyliczona na podstawie tankowania pod korek i ilości przejechanych km także o pomyłce w liczeniu tu raczej nie ma mowy.

Powiedzcie mi jak wy jeździcie że tyle Wam auta pala ?:) bo nowa edycja programu mam talent już niebawem ;)

 

Lepiej powiedz jak Ty jezdzisz??? Nie wiem jak musialbym sie nastarac by uzyskac takie wyniki. Poprostu masz ciezka noge, baaardzo ciezka.. Podejzewam ze gdyby dac Ci 30d to mialbys z 13-15l :shock:

 

1. Silnik M47 pali więcej od N47

2. Miasto to trasa gdzie masa auta nie przemawia za ekonomią rozpędzać samochód zwłaszcza BMW nie jest łatwo

3. Na trasie każdy zejdzie myślę do ok 4l ale co to za jazda :mad2: nie na nerwy niektórych :wink:

4. Ja wiem za granicą są piękne obwodnice i ci którzy tam pracują piszą że miasto i spalanie w ich samochodach 5 - 6 l zapraszam w godzinach szczytu do Polskich metropolii 5km = czasami 45min

5. Jeżdżąc wcześniej golfem miałem ok 5.9 tak po mieście ale to nie była jazda on nie prowokował do szybkiej jazdy teraz jest 320d 163ps mam 8.1 w automacie wydaje się dużo więcej ale tu jest inaczej do 200 chwilka i już jest i przesiadłem się ostatnio powtórnie na golfa na 2 dni i jeździłem jak bym jeździł BMW ostro bardzo ostro i już pokazał po mieście 7.5l. Ekonomia czy psychika? Od jakiegoś czasu łapię się sam że jadę samochodem niby spokojne patrzę na licznik i :shock: .

6. Porównując do silników grupy vag nasze motorki M47 a tym bardziej do N47 i tak mniej palą przy podobnych gabarytach aut i mocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zeby nie bylo ... ja zamiescilem tylko wyniki na przekor zeby co niektorzy nie mysleli ze nie da sie , sam wiem jak wygladala ta trasa... wbrew pozora wyprzedzalem kilka aut , a szybciej sie poprostu jechac nie dalo ...stad taka srednia.

 

Normalnei 320d palilo mi w mieszanym 7-7.5l , po miescie jadlo do 9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie panowie nie ma sie czym martwić bo nawet rozmawiałem z fachowcami z bmw i mówili że te auta nawet 10 L potrafią w mieście spalić ...

co do trasy to sie zgodzę bo mi na trasie przy 160 km/h pali 6,5-7 L co jest naprawedę rewelacyjnym wynikiem

ale gdy czytam że komuś auto 320d w mieście pali 7 L a co niektórzy piszą że nawet zimą im tyle pali to ręce opadają od czytania tego i później połowa myśli że nie umie jeździć albo ma popsute auto

a szczerze mówiąc nie ma ciężkiej nogi tylko nie blokuje ruchu innym i tyle ;)

 

ps. kupując 320d liczyłem na te max 8 L gdybym znał REALIA spalania to bez wahania szukałbym 530d bo różnica w spalaniu jest +1 L

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasta podzelilbym na:

1. Wieksze wsie

2. Miasteczka

3. Duze miasta typu Poznan, Wroclaw, Krakow, Lodz

4. Miasto koszmar czyli Warszawe :mad2: - tego miasta nie mozna porownac z zadnym innym w Polsce, a chyba nawet we Europie (no moze poza Wlochami).

Od 2 tygodni zeby dostac sie na Most Siekierkowski potrafie 3km jechac przez 20-30minut :cry2: , po zjezdzie z tego mostu gdzie dosc plynnie mozna sie poruszac 80-120km/h stoi sie sie kilka minut, by postac sobie w Alei Sikorskiego jakies kolejne 10. Otwarcie mega osiedla na "Wilanowie" (50 tys mieszkan....uff wciaz polowa pustych :cool2: ) spowodowalo zakorkowanie Alei Wilanowskiej - kolejne 2km pokonuje sie 10-15 minut. :duh:

Potem juz jest luzno. Ja jade 18km do pracy jak mi sie uda to w 1h10min, a przewaznie 1h 30min.

Jak ktos pisze o sredniej prekosci 32km/h to sie powinien cieszyc :norty:

Moja srednia predkosc jazdy po "miescie" oscyluje wokol 20-22km/h - dobrze ze ostatnie 2 tygodnie sa sloneczne to sie moge opalac :cool2:

Podsumowujac E93 320d, ktore wazy pewnie z 1655kg pali mi w takich warunkach 8.1l ropska (na baku przejezdzam 700-750km) co moge uznac za super niskie spalanie, jak dla auta ktore z zamknietym dachem licznikowo jedzie 250km/h a z otwartym 240km/h :shock:

Mysle, ze ogromna w tym zasluga start stopu (przyzwyczailem sie juz do tych notorycznych szarpniec - przebieg rozrusznika przy moich 19kkm jest typowy jak dla auta z 200kkm :8) )

Dla przykladu podam, ze jezdzilem wczesniej w podobnych warunkach Priusem i spalil mi 4.8 (benzyny) - wiec BMW ma wciaz jednak duza droge przed soba :norty:

Co do innych "rekordow" wczoraj jechalem sobie dosc plynnie bez dachu z Lublina (nadwislanka) i uzyskalem 4.9 :cool2: Komputer po tankowaniu pokazal zasieg ponad 1200km :mrgreen:

 

P.S. Oczywiscie 3.0d w trasie pali zaledwie litr wiecej, ale w Wawie jezdzilem 325d - w takich warunkach palil 11 i tu roznica wynosci juz +3l, polowe wiekszy silnik trzeba czym nakarmic. Nie ma nic za darmo

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po zatankowaniu przejechalem ok 30km po miescie. Non stop albo swiatla albo rondo na full klimie i nawet pare piskow bylo.. I prosze bardzo:

 

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/spalanie.JPG

 

Jak pisalem wyzej u mnie srednio robie ok 800km+ na baku jezdzac po miescie co sie przeklada na spalanie w granicach troche ponad 7l. Jezdze dosc energicznie i prawie zawsze ruszam pierwszy z pod swiatel. Jakie wnioski mi sie nasuwaja, ze mamy takie roznice w spalaniu? Otoz malo stoje w korkach Panowie. Mysle, ze czesc z Was stoi 1/3 zycia w korasach i stad takie wyniki. Prosze wybaczyc ale jak sie jedzie 2 kilometry na pol godziny to nic dziwnego, ze macie wyniki jak w 30d.

 

Zeby byc obiektywnym i podawac realne spalanie to trzeba jezdzic a nie stac.

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem szczerze ze smieszy mnie jak czytam opinie uzytkownikow 318d/320d-

jezdze z butem w podlodze, ruszam 1 spod swiatel...itd

sam mialem 2 lata zdrowe e90 320d chipowane na 200 Ps i wiem jak wolny jest to samochod...

Po chipie i jezdzac na 120% jezdzi sie po prostu sprawnie ze wskazaniem na srednio,

ale z szybka jazda nie ma to duzo wspolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem szczerze ze smieszy mnie jak czytam opinie uzytkownikow 318d/320d-

jezdze z butem w podlodze, ruszam 1 spod swiatel...itd

sam mialem 2 lata zdrowe e90 320d chipowane na 200 Ps i wiem jak wolny jest to samochod...

Po chipie i jezdzac na 120% jezdzi sie po prostu sprawnie ze wskazaniem na srednio,

ale z szybka jazda nie ma to duzo wspolnego...

 

Jezdzisz najmocniejsza wersja i wyskakujesz nagle ze swoimi wywodami.. Sa jeszcze inne marki takie jak fiat, renault, skoda i inne i ludziom odpowiadaja. Ja sobie nie moge pozwilic na 335i, wiec kompromisem jest to co mam. W dodatku dla Ciebie moze i wolne auto dla mnie w sam raz (jesli wogole 240km/h to jest powoli). Jak chcemy szybkie samochody do swirowania to sobie wypozyczamy na pare dni ferrari czy lamborgini i problem zwijania asfaltu mamy z glowy. Natomiast nie wyobrazam sobie jechac gdzies na wakacje w trasy po kilka tys km takim samochodem, nawet 335i jest absurdalny bo tankowanie pewnie co 300km :(

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem szczerze ze smieszy mnie jak czytam opinie uzytkownikow 318d/320d-

jezdze z butem w podlodze, ruszam 1 spod swiatel...itd

sam mialem 2 lata zdrowe e90 320d chipowane na 200 Ps i wiem jak wolny jest to samochod...

Po chipie i jezdzac na 120% jezdzi sie po prostu sprawnie ze wskazaniem na srednio,

ale z szybka jazda nie ma to duzo wspolnego...

 

Jezdzisz najmocniejsza wersja i wyskakujesz nagle ze swoimi wywodami.. Sa jeszcze inne marki takie jak fiat, renault, skoda i inne i ludziom odpowiadaja. Ja sobie nie moge pozwilic na 335i, wiec kompromisem jest to co mam. W dodatku dla Ciebie moze i wolne auto dla mnie w sam raz. Jak chcemy szybkie samochody do swirowania to sobie wypozyczamy na pare dni ferrari czy lamborgini i problem zwijania asfaltu mamy z glowy. Natomiast nie wyobrazam sobie jechac gdzies na wakacje w trasy po kilka tys km takim samochodem, nawet 335i jest absurdalny bo tankowanie pewnie co 300km :(

Popieram.

Ja sobie moge pozwolic na 335i ale go nie kupuje.

Mialem Z4 3.0si..starty od swiatel do swiatel nudza sie juz w drugim tygodniu. A 50litrow starczalo na niecale 300km

Do stania w warszawskich korkach to i 320d jest za mocne.

Mieszkasz w Niemczech, masz tysiace kilometrow, darmowych autostrad, to 335i jest gdzie pojezdzic.

Ja od kiedy dostalem na siekierkowskim 20 puntkow za 180 i 160 na dwoch kolejnych znakach (80 i 60) to sie uspokoilem :mrgreen:

Mam 180konna Yamahe R1, a do pracy wole jezdzic 20-konnym skuterem. Czasami po prostu moc jest niepotrzebna... :cool2:

Jak benzyna bedzie po 4 Euro za litr to moze zaczniesz patrzec na to inaczej :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownuje wcale z 335i-

kazde 6 cyl bmw jest po prostu szybsze,- inny swiat /inna jazda...

Oxy-pisz sobie ile Ci pali ale nie onanizuj sie jak to szybko nie jechales i jak szybko ruszyles spod swiatel... bo to wzbudza usmiech..

politowania...

ps-ja nie neguje sensownosci posiadania 320d,sam kupilem 335i tylko dlatego ze mam okazje jezdzic do pracy S-Bahna albo skuterem,

- tylko uzywanie w tych autach okreslen typu- ruszam 1 spod swiatel itd- jest wysoce niestosowne...

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaczek się znalazł. To , że ty masz 335i to nie znaczy, że 2.0d nie ruszysz pierwszy spod świateł. Od szybkiej jazdy to jak tu ktoś napisał jest motor i wtedy żadna 335 i inne wynalazki nie podchodzą.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownuje wcale z 335i-

kazde 6 cyl bmw jest po prostu szybsze,- inny swiat /inna jazda...

Oxy-pisz sobie ile Ci pali ale nie onanizuj sie jak to szybko nie jechales i jak szybko ruszyles spod swiatel... bo to wzbudza usmiech..

politowania...

ps-ja nie neguje sensownosci posiadania 320d,- tylko uzywanie tutaj okreslen typu- ruszam 1 spod swiatel itd- jest wysoce niestosowne...

 

A wlasnie ze jest.. To ma zobrazowac, ze nie jezdze jak emeryt a mimo to mam spalanie okolo 7 l w miescie. Gdybym natomiast jezdzil jak emeryt to prawdopodobnie zmiescil bym sie nawet i w 5 litrach (miasto). Onanizowac sie mozna z powodu osiagow jakie ma to auto w stosunku do ekonomii. Prosze znajdz mi ekonomiczniejsze BMW w tej klasie (ma byc coupe lub conwertible ma sie rozumiec i na odpowiednio szerokich kapciach). Jakies pomysly?

 

PS. No dobra moze nie byc BMW, nadal nie ma pomyslow?

Edytowane przez oxygene113
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaczek się znalazł. To , że ty masz 335i to nie znaczy, że 2.0d nie ruszysz pierwszy spod świateł. Od szybkiej jazdy to jak tu ktoś napisał jest motor i wtedy żadna 335 i inne wynalazki nie podchodzą.

 

Pzdr

 

100% agree

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 latach posiadania chipowanego 320d twierdze ze okreslenia o szybkiej jezdzie czy ruszaniu 1 spod swiatel

wzbudzaja po prostu szeroki usmiech... uzytkownikow 6 cylindrow...

318d/320d TO NIE SA SZYBKIE AUTA-to oszczedne auta,-

a szybkie to sa 330d/i itd

ps-mysle ze problem mamy teraz w tym ze to co dla jednych jest sufitem- dla innych jest podloga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 latach posiadania chipowanego 320d twierdze ze okreslenia o szybkiej jezdzie czy ruszaniu 1 spod swiatel

wzbudzaja po prostu szeroki usmiech... uzytkownikow 6 cylindrow...

318d/320d to oszczedne auta,- ale szybkie to sa 330d/i itd

 

Piszesz bez sensu.. Jechales kiedys szybkim autem? Dla mnie szybkie do buggati veyron :) lub ferrari v12 (nawet mialem kiedys okazje sie przejechac) a Twoje to taka w sumie popirdulka przy szybkich autach - nie obrazajac oczywiscie..

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxy- przy takich autach to juz w ogole Twoje nie jedzie... i jest mega-popirdolka...

318d/320d (i inne 4 cyl) to jedne z najwolniejszych w serii 3 e90- i na tym poprzestanmy...

ps- widzisz w ogole roznice w osiagach miedy 318d/320d a 330d/335i/d ?

To jezeli 320d jest szybkim autem to jakie sa w/wymienione ...?

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie zalozyc ze na trasie 2000 tys km mielibysmy podobne czasy podrozy w okresie powiedzmy swiat Bozego Narodzenia (kiedy jest busy i stacje paliw przepelnione) bo to co nadrobisz na trasie to pozniej stracisz na tankowanie na stacjach co pare rzutow beretem... ot filozofia najszybszego auta na forum :)
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla.. .

zaczynam sie bac ze przegram zaklad....

chyba sprzedam 335i i kupie znowu 320d zeby cieszyc sie szybka jazda i wycinac wszystkich na swiatlach :cool2:

 

Poprostu przesadzasz klasyfikujac 335i do szybkich aut.. Samochody sie kupuje pod konkretne przeznaczenie.. Do czego ma sluzyc Twoj - do scigania sie od swiatel do swiatel? Troszke mi to powiewa niesmacznie.. Moja ma 7.5 do setki, az taki kiepski wynik na auto premium ktore spali 4l jak zechce? Poza tym wyglada tak jak Twoje z tym ze mam nowsze biale ringi hehe :mrgreen:

 

Aha i jeszcze jedno.. Jesli juz klasyfikujesz swoje auto do sportowych do dlaczego masz srebrne obwodki do okola szyb?.. Mi to powiewa passatem w wersji se albo audi poczciwym rodzinnym a4 czy a6. Ale to tylko takie moje prywatne odzczucie odnosnie stylu sportowego i ja u siebie np zamowilem czarne tak jak maja prawdziwe M-ki :wink: .

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje-

320d uber alles !

Oxy- jezeli 335i nie jest szybka to co jest Twoje 320d...?

To Ty pisales o ruszaniu 1 spod swiatel- nie pamietasz ?-

prawie zawsze ruszam pierwszy z pod swiatel.

a teraz jest to Ci niesmaczne..?

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla bla.. .

zaczynam sie bac ze przegram zaklad....

chyba sprzedam 335i i kupie znowu 320d zeby cieszyc sie szybka jazda i wycinac wszystkich na swiatlach :cool2:

 

Poprostu przesadzasz klasyfikujac 335i do szybkich aut.. Samochody sie kupuje pod konkretne przeznaczenie.. Do czego ma sluzyc Twoj - do scigania sie od swiatel do swiatel? Troszke mi to powiewa niesmacznie.. Moja ma 7.5 do setki, az taki kiepski wynik na auto premium ktore spali 4l jak zechce? Poza tym wyglada tak jak Twoje z tym ze mam nowsze biale ringi hehe :mrgreen:

No i 320d ma predkosc maksymalna praktycznie taka sama jak 335i

Nie wiem ile pokazuje przy V-max 335i na zegarach, ale ograniczone elektronicznie Z4 pokazywalo 260, a 320d LCI pokazuje ponad 250.

A przy tej predkosci mysle, ze pali 1/3 (15l/100 :?: ) tego co 335i (powyzej 45 :?: ).

 

P.S. Z4 przy 200km/h palilo 25l/100, przy 250km/h trudno w Polsce zmierzyc :norty:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje-

320d uber alles !

 

Jezeli juz zaczales taka dyskusje i powiedziales A to prosze bardzo powiedz i B, nie uciekaj tak szybko :oops: .. To ktore mi auto polecisz tak z taka ekonomia i podobnymi albo lepszymi osiagami? Istnieje takowe?

http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 320d ma predkosc maksymalna praktycznie taka sama jak 335i

Nie wiem ile pokazuje przy V-max 335i na zegarach, ale ograniczone elektronicznie Z4 pokazywalo 260, a 320d LCI pokazuje ponad 250.

A przy tej predkosci mysle, ze pali 1/3 (15l/100 :?: ) tego co 335i (powyzej 45 :?: ).

 

P.S. Z4 przy 200km/h palilo 25l/100, przy 250km/h trudno w Polsce zmierzyc :norty:

pirdolicie Hipolicie...

V-Max 335i w kagancu- licznikowe 260km/h tyle ze mam to baaardzo szybko... w ogole nie do porownania z 320d- inny swiat...

a po zdjeciu ogranicznika- 280 km/h

bez chipa- 0-200km/h mniej niz 20 sekund...

po lightowym chipie 17 sek...

to jest na prawde inna jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.