Skocz do zawartości

Jaki wosk do czarnej F30


houdini01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Randall - Black Decker, który model używasz - jest taki za ok 300zł (model PW1400TDK), ale w opiniach niektórzy narzekają na zbyt niskie ciśnienie (110barów)

 

rollomay - niestety K5 to trochę inna półka cenowa, ale pewnie będzie się dłużej amortyzować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że myjki za 200-300pln to jednorazówki - trzeba wkalkulować to w zakup. Z grubsza nie ma znaczenia co w tym budżecie wybierzemy. Jedyne co warto uwzględnić wybierając myjkę to czy da się dokupić pianownicę PA z odpowiednią złączką. O takie coś (tu wersja pod Karchera): http://sklep.techkar.pl/pianownica-pa-karcher-k-techkar,3,3584,2524
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam myjkę ciśnieniową Karcher wiec trzeba dokupić ten pistolet z pojemnikiem do piany. Ogólnie jeżeli trzeba wydam więcej pieniążków by zabezpieczyć auto i by długo wyglądała pięknie. Czarny lakier niestety jest dosc trudny w utrzymaniu czystości. Powoli nawet się zastanawiam czy nie lepiej aplikować folii 3M albo Arlona bo czasem koszt preparatów, czas pracy, mycia i wszystkiego może sie wielokrotnie zwrócić. Czy ktoś miał taki pomysł i go wykonał ? Do tego musze wypolerować szybę tlenkiem ceru bo ma pewne rysy od autostrad. Reflektory tez warto wypolerować i nałożyć folie ochronna. ...

 

 

BMW F30 320d Sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Panowie moj problem polega na tym ze po myciu zostaja mi brzydkie kropki po wyschnięciu wody na lakierze.

Na lakierze mam wosk soft99 dla ciemnych kolorow. Myje zazwyczaj dwa razy, zgrubnie myjka i piana aktywna a pozniej szaponem i gabka. Kolor auta to czarny metalic. Jak pozbyc sie tych śladów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

Panowie moj problem polega na tym ze po myciu zostaja mi brzydkie kropki po wyschnięciu wody na lakierze.

Na lakierze mam wosk soft99 dla ciemnych kolorow. Myje zazwyczaj dwa razy, zgrubnie myjka i piana aktywna a pozniej szaponem i gabka. Kolor auta to czarny metalic. Jak pozbyc sie tych śladów ?

 

Proste rozwiązanie, woda demineralizowana. Po skończonym myciu, nie czekam aż samochód wyschnie, spłukuję wodą demineralizowaną. Efekt: brak zacieków ;) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w swojej czarnej F10 zawsze po myciu stosuje wosk w płynie, stosuje się go na mokry lakier, jedną szmatka rozprowadzasz, a druga wycierasz do sucha. Szybka i lekka aplikacja a efekt to super czysty lakier bez śladów po myciu i dodatkowo pewnie jakieś minimalne zabezpieczenie lakieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

I ja wziąłem się za kosmetykę lakieru na mojej czarnej F31. Skorzystałem z porad randalla (dziękuję!) i na suchy lakier na dolną część karoserii, nadkola, progi, zderzaki, nałożyłem spray CarPro CQuartz IronX Iron-X, a następnie cały samochód spryskałem MAC Serien Prickbort 124. Odczekałem kilka minut i intensywnie spłukałem cały samochód czystą wodą na myjni bezdotykowej. Następnie użyłem standardowego programu do mycia z myjni i wyjątkowo starannie umyłem auto, a na koniec długo spłukiwałem wodą zdemineralizowaną wszystkie zakamarki. Pogoda była akurat, bo nie było słońca, ale było wietrznie i dość ciepło (około 18 stopni). Auto zaczęło dość szybko schnąć. No i tutaj ciekawska, bo schnący czarny lakier zaczął robić się szary. Dopiero po przetarciu mokrą szmatką okazało się, że to jest brud. Nie wiem czy to te środki chemiczne "wyciągnęły" na wierzch stare brudy z lakieru, ale do mycia bardzo się przyłożyłem, a jeszcze nigdy nie miałem tak brudnego samochodu po myciu ;)

 

Cały samochód wyczyściłem mokrą ściereczką, wysuszyłem i gąbką nałożyłem SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark. Przy polerowaniu trochę się napracowałem. Z mojego doświadczenia wynika, że nakładać trzeba niezbyt dużą ilość wosku, a polerować najlepiej jak tylko wosk zrobi się szary, nie czekać zbyt długo. Do polerowania najlepiej sprawdziła się mikrofibra. Lekka flanela zabijała się i wcale nie polerowała. Próbowałem polerować elektryczną polerką mimośrodową wolnoobrotową z nakładką z runa owczego, ale to nie działało. Powierzchnia rozmazywała się i kleiła. Po wszystkich zabiegach okazało się, że wszystkie gumy w okół szyb zszarzały. Użyłem "czernidła" do gumy w żelu K2 SIGMA. Środek ma postać żelu i dołączoną gąbką cierpliwie nałożyłem żel na wszystkie szare elementy. Na koniec suchą szmatką przetarłem zbierając nadmiar żelu.

 

Koszty nie były przerażające. SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark 106 zł, MAC Serien 124 Prickbort 1L 34 zł, CarPro CQuartz IronX Iron-X 0,5L i K2 Sigma 24 zł. Po zużyciu wszystkich substancji myślę, że wystarczy na około 10 operacji.

 

Z efektu jestem bardzo zadowolony. Lakier lśni i jest bardzo śliski. Czuć to przy otwieraniu i zamykaniu drzwi :) Poniżej zdjęcia choć pewnie nie pokazują pełnego efektu. Na zdjęciach opony nie były jeszcze "czernione".

 

c0d5d8b2a935bc41gen.jpg

 

1a8467acdf9966cfgen.jpg

 

c68f2d4286269541gen.jpg

 

bf8abb4953c5c09agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.