Skocz do zawartości

(320d) Wymiana łącznika i podpory wału


franek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim Bmw e46 na pierwszym i drugim biegu od jakiegoś czasu słychać chrupanie w trakcie gwałtownego przyśpieszania. Kiedyś mając dostęp do kanału zauważyłem duże luzy na podporach, dlatego uważam że trzeba ja wymienić i przy okazji chciał bym wymienić łącznik wału ponieważ on też może być przyczyną. Wiem że przyczyn może być wiele ale mi się wydaje że to prawdopodobnie to, zresztą wyjdzie w trakcie naprawy. Orientuje się ktoś ile może wynieść robocizna za wymianę łącznika wału i podpory wału , oraz ile mniej więcej czasu powinno to zająć mechanikowi ?? Orientuje się ktoś ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podepnę się pod temat i mam pytanko bo ostatnio zaczął dochodzić z okolic lewarka skrzyni biegów dziwny dźwięk. jak przejadę tak z 3km to zaczyna głośniej słychać ten oto dzwięk : https://youtu.be/1kwJnbYH86A (jakby coś ocierało o coś ) :( . Nie jestem pewien czy to jest łożysko na podporze wału. Może rozwieje ktoś moje wątpliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem w208 to miałem też problem ze stukami na 1 i 2 biegu. WYmiana podpory skrzyni i łącznika na wale pomogła. Co do dyfra też miałem zastrzeżenia bo wył ale szybkie sprawdzenie wyeliminowało jego uszkodzenie. Tzn znaleźć dobrą drogę w miarę bez dziur, rozpedzić się do 120-140 na najwyższym biegu i jechac kompletnie bez gazu tak by silnik sam wytracał prędkość no i wsłuchawać sie czy to dyfer wydaje dziwne dzwięki.
civic VI 1.4+>clk200k>a4b6 1.8t>x3 3.0d>e46 2.0d touring>e46 2.2 touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.