Skocz do zawartości

Jakie opony letnie do E46?


specuu88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Dunlop sport bluresponse tylko musisz trochę zwiększyć budżet.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdecydowanie Dębica.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znowu dylemat..ktoś jeszcze poleci Fuldę i trzeba będzie kolejny temat założyć.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to mam takie pytanie bo kurde nie wiem co zrobić..np kupił bym komplet 4 opon... to pasowało by mi w tym tygodniu jechać gdzieś te alufelgi sprawdzić... a że sam nie zdemontuje tego to musze autem jechac..przez co oni muszą stare opony zimowe zdjąc.. i potem od nowa stare mi żałozą i znów za wyważanie płacić itp? chodzi w tym pytaniu o to,że jak bym np kupił teraz opony letnie... to pasowało by mi już w tym tyg jechać zimowe zdjąć..alufelgi jak krzywe wyprostować i letnie nówki zalożyć... ale czy to nie za wcześnie znów?

 

pytam bo potem mi się kasa rozejdzie i będzie lipa.. póki mam to mogę zrobić to i to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

za miesiąc kupie nowe opony uniroyal rainsport 3 205 55 r16

 

tylko,że przed tym zabiegiem w tygodniu pasuje mi jeszcze raz sprawdzić pełną geometrię samochodu,żeby mi nowych opon nie cięło czasami :mad2:

 

Geometria była robiona jakieś 6mc temu a ceny też zmieniają :mad2: 6mc temu za sprawdzenie wszystkich punktów płaciłem 120zł... teraz nagle całość 160zł kosztuje :mad2: ale to jest zależne od tego ile trzeba ustawiać więc 5 razy oko w 100zł się powinienem bez niczego zmieścić

 

tak by już 100% mieć pewność,że geometria jest dobra.Bo wtedy co nawet szukałem stukania podczas jazdy.. i wyszło,że prawy wahacz to zdemontowałem amortyzator..tzn wyjąłem go przedni.. i musiałem śruby przy kielichu odkręcić więc mogło się coś tam zmienić

 

zastanawia mnie jeszcze kwestia przednich zacisków na allegro regenerowane,malowane proszkowo itp ATE można dostać za 270zł dwa zaciski

 

ale póki co zrobię tą geometrię w tygodniu jeszcze raz,wymienię opony za mc.. a w lecie zmienię przednie zaciski na gruntownie zregenerowane+tylne tarcze

 

tu wynik z poprzedniej geometrii:

 

http://zapodaj.net/25c432bb2a2e7.jpg.html

 

zastanawia mnie jeden fakt.. oni w komputerze mają do wyboru takie opcje:

 

Sedan-Kombi... kabriolet-limuzyna... i Cabrio

 

i mi na sedanie ustawili opcję.. limuzyna-kabriolet... a nie powinno sedan kombi? bo pewnie chyba się to jakoś różni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś mechanik robił jazdę próbną twoim autem ? Bo jak mechanicy stawiają diagnozę na podstawie twoich opisów to może być różnie ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie za 2 tyg kupuje opony i teraz tak mam do wyboru któreś z tych:

 

1. dunlop bluresponse 1020zł 2016 albo końcówka 2015

 

2.pirelli cinturato p7 900zł 2016

 

3.RAIN SPORT 3 UNIROYAL 900zł 2016

 

4.GOODYEAR EfficientGrip Performance 1030 zł końcówka 2015

 

 

które wybrać? dodam ceny się różnią..np dunlop u jednego sprzedawcy jest za 1020zł a u drugiego za 1100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1.

 

Nerkę sprzedałeś, że tak inwestujesz?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe, że będzie ok, ale poczekałbym z tym na nowe opony.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to tak dalej jest dziwna sprawa z tymi drganiami :mad2:

 

Rano odpalam samochód i jadę..przy 100km/h tak trzepało kierownicą,że jeszcze tak się nie zdarzyło :evil: dopiero po około 15km wszystko się unormowało...

 

i np wracając.. jechałem 120,140 i mało co drgań.. tą samą trasą.. a rano jak wyruszyłem to kierownica no tak drgała,ze jeszcze tak nie miałem..

 

podejrzane stają się opony +zaciski przednie lecz alufelgi zimniutkie

 

tak jak by coś nie halo z oponami były jak są nie nagrzane.. sam nie wiem już

 

co do wymiany wahacza...o wiele poprawił się komfort jazdy.. puszczam kierownicę a auto jedzie prosto bez żadnego skręcania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boisz się jeżdzić tak szybko na starych oponach wiesz że bmw tego nie lubi :cool2:

stawiaj auto na noc na cegłach to opony nie będą się odkształcać i drgań nie będzie :norty:

a na serio to zmień te stare kartoflaki na nowe opony i dopiero szukaj dalej przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem na geometrii wczoraj było parę punktów do korekty ale szybko poszło.Jedynie nie ustawili lewego konta wyprzedzenia sworznia zwrotnicy.6Mc temu było ok tam..ale jak szukałem stukania.. to poluzowałem śruby przy kielichach i pewnie wtedy się zmieniło ale mniejsza z tym

 

sprawa jest bardzo dziwna... bo ustawiałem u mnie zbieżność przód na maszynie GTO LASER i kierownica po ustawieniu była idealnie prosto no i normalnie się jechało.

 

tutaj też normalnie się jedzie.. ale powiedzieli,że nie było zbieżności z przodu ponieważ była już na zakresie czerwonym... ok.. ustawili tak,że zbieżność wskoczyła im na zielone pola chyba 0.1 albo 0.0 ok.. i jazda testowa...wyjeżdżam a tu na prostej drodze kierownica w lewo lekko przekrzywiona :mad2: to samo było 6mc temu..była wtedy lekko w prawo.. wróciłem do nich no i znów dociążyli samochód i ustawili no i jest prawie idealnie..ale na prostej drodze też widać,ze ciut w lewo jest.Dziwne tam majac profesjonalną maszynę kierownicy nie mogą ustawić a na stacji w mojej miejscowości ustawili już 2 razy,że kierownica prościutko ale wtedy niby tam w Kielcach mówią,że zbieżność na czerwonym polu..a jak ustawia,żeby była na zielonym to kierownica minimalnie w lewo jest

 

gdyby kierownica była przekrzywiona tak jak po wymianie wahacza to bym pojechał do nas i ustawili by za 60zl ją prosto.. a tak to szkoda wydać od nowa 60zł po to by ją ciut ruszyli.Jak się patrzy to dosłownie minimalnie,drugi by pewnie nawet nie kapł się

 

dodam zablokowali kierownicę opierając jakiś pręt o hamulec i kierownicę.. i nawet poziomicę ustawili po środku kierownicy

 

i zbieżność im wyszła komputerowo ok

 

tutaj wykres:

 

http://i68.tinypic.com/290y5ht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej miał dobrze a ustawili i jest źle to czemu miałby się na to godzić ? Sam borykam się z tym problemem. Zbieżność super ustawiona opon nie tnie nie ściąga a kierownica krzywo. Po zmianie wahaczy pojadę jeszcze raz wszystko ustawić i może w końcu będzie dobrze. Nawet lekkie skrzywienie w trasie bywa męczące. Wiem, że Stachu jeździ tylko do mechanika i z powrotem ewentualnie czasem z kolegami zahaczy o McDonalds jak się złoża na paliwko ale, może kiedyś benzyna stanieje na tyle, że za 20 zł zatankuje pełny zbiornik. Pojedzie odwiedzić Niemca od którego kupił tą perełkę a po Niemieckim autobanie 600 km trzymania kierownicy przekrzywionej może się człowiek lekko zmęczyć. Stachu nie daj się i jedź niech ustawią tak jak ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.