Skocz do zawartości

Nawigacja MK4 a muzyka z smartphone?


Seul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :P

Mam pytanie odnośnie tematu , dotyczącego nawigacji w BMW E46.

Chciałbym się dowiedzieć od kogoś, czy jest możliwość przesyłania odtwarzanego utworu muzycznego z telefonu do radia w samochodzie za pomocą bluetooth ?

Połączyłem swój smartphone za pomocą bluetooth z autem , ale nie mam takich opcji.

Pytam z ciekawości, ze względu filmiku na Youtube:

, na którym widać że osoba korzystająca z telefonu ma takie możliwości . (widać to od 3 minuty)

Widać też że telefon z którego korzysta osoba na filmie jest podłączony jakimś kablem. Jeżeli to działa za pomocą takiego kabla to gdzie on jest podłączony ? .

Jeżeli ktoś wie jak osoba na filmie to robi lub czego używa to fajnie by było jakby ktoś mnie o tym poinformował :D .

Dziękuje ,

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najprostsza opcja to podłączenie telefonu przez Aux. Wpisz w google jak podłączyć AUX do E46 to ci wyskoczy. Wtedy wkładasz jacka w telefon i puszczasz muze z telefonu przez ten kabelek. Droższa opcja to kupić jakieś urządzonko, które ci to umożliwi. Ja zakupiłem Dension Pro dzięki któremu łączysz telefon poprzez bluetooth i możesz słuchać muzy oraz dodakowo masz telefon oraz USB (do mp3). Niestety koszt 680 zł:( Koleś z filmiku jak widziałeś też ma w schowku jakieś urządzonko do odtwarzania DVD i pewnie podłączenie telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie , odnośnie transmitera :P

Poleca ktoś jakiś taki konkretniejszy , który naprawdę odtwarza porównywalny dźwięk taki jak w radiu .

Bo zauważyłem że jest tego sporo , i wątpliwe jest żeby każdy sobie tak dobrze radził :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam ten: http://www.empik.com/transmiter-samochodowy-arkas-xenic-bt63-bluetooth-arkas,p1106274630,elektronika-p

 

Tylko uważaj na cenę bo w starunie kosztował 270 zł a w media expert 150 ^^^ Identyczny transmiter.

 

Muzyka bardzo ładnie gra przynajmniej u mnie w aucie ( mam Harman Kardon)

 

Wejscie na Sd/USB/Bluuteootth i kabel myslę, że czego chcieć więcej ;p

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do strony gdzie można takie coś kupić ? .

Chciałbym dodać że mam nawigacje MK4 i nie wiem czy takie coś będzie pasowało.

W bagażniku mam też taki schowek gdzie znajduje się napęd DVD i to tez się chyba nazywa zmieniarka ale żadnych slotów oprócz płyty nie ma :P . I jest to też jakieś ograniczone bo u mnie da radę wrzucić tam jedną płytkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeden slot masz do navigacji.

Zmieniarka do radia powinna byc na 6 płyt.

Ja kupiłem transmiter gra mi bardzo ładnie dałem za niego 150 zł, a nie cyfrowa zmieniarka 300 + bluetootha 150. Moim zdaniem troszkę dużo + mam bardzo dużo znajomych którzy własnie korzystają z transmiterów i nikt nie narzeka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie, wszystko zależy od tego, kto co chce mieć dostępne, jak to ma wyglądać i ile chce wydać. Taniej niż kabel AUX nie znajdziesz. Mi zależało na USB, BT oraz telefonie, który wykorzysta oryginalny ekran 16:9, dlatego kupiłem DENSION. Ze wszystkie jestem zadowolony, za wyjątkiem ceny:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja zakupiłem Dension Pro dzięki któremu łączysz telefon poprzez bluetooth i możesz słuchać muzy oraz dodakowo masz telefon oraz USB (do mp3)

 

Jack79 jak Ci się sprawuje ten Dension? Aktualnie się rozglądam za takim rozwiązaniem.

http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-bt-usb-ipod-aux-bmw-e46-e39-x3-i6234318115.html

taki zestaw mnie interesuje, ale Ciekaw jestem jak to działa w połączeniu z telefonem jako zestaw głośnomówiący i jaka jakość jest muzyki przy puszczaniu jej z BT z tlefonu. Czuję, że raczej rzadko będę korzystał z kart SD czy USB. Bardziej interesuje mnie ten BT + zestaw głośnomówiący.

Czy ktoś z forumowiczów używa tego zestawu ? Proszę o opinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Opcji telefonu używam ponad miesiąc. Zimą nie chciałem łamać plastików przeciągając kable do kabiny.

Co do opcji muzyki to działa naprawdę super, ale na tym też mi tak nie zależało. Bardziej interesowało mnie BT, które będzie współgrać z ekranem.

No i tu na razie jestem lekko zawiedziony. Nie działa to tak super jak się spodziewałem. Mam Samsunga S4. Telefon łączy się zawsze, ale już nie zawsze zczytuje książkę telefoniczną.

Opcja dzwonienia do kogoś działa suoer i zawsze. Jakość rozmów jest ok. Słychać wyraźnie mnie jak i rozmówce. Gorzej jeżeli ktoś dzwoni do mnie. Po pierwsze najczęściej nie widać kto do mnie dzwoni, chociaż zdarza się, że i to działa, ale rzadko. Jak odbiorę rozmowę, to często jest tak, że ani mnie nie słychać, ani rozmówcy. Wówczas jak się rozłącze, to opcja telefonu się zawiesza, na 2-3 minuty. I jak ktoś oddzwania do mnie, to już trzeba gadać przez telefon. Zgłosiłem moje uwagi do dystrybutora w zeszłym tygodniu i dostałem odpowiedź, że moje problemy zostały zgłoszone do producenta. Czekam na poprawiony soft. Będe na bieżąco informował o postępach w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.