Skocz do zawartości

Kontrolka od poduszki i od pasów ale nie mata M54


krystian907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio miałem większy wypad w trasę i podczas podróży wyświetlił mi sie komunikat ze brak poduszki , a na desce zapaliła sie kontrolka od pasów oraz airbag . Pomyślałem ze to mata bo przecież w aucie z 2004 r juz mogła paść, a często o tym sie słyszy na forach. Niestety podjechałem na komputer skasować kontrolkę od silnika po wymianie odmy. I mowię przy okazji zeby sprawdził która ta mata mi padła. Maty wszystkie są sprawne jak i czujniki pasów czy cos w tym stylu. Mówi ze nie ma sygnału z prawych przednich drzwi od poduszki( mówił ze w BMW każda poduszka i czujnik "żyje własnym życiem " i każdy osobno odpowiada a akurat od tej nie ma sygnału). Drzwi były robione 3 miesiące temu poduszka oczywiście była w całości bo drzwi były tylko malowane. wszystyko było złożone i nie było żadnych problemów. Co może byc nie tak w tych drzwiach sprawdzałem wszystkie kabelki są podłączone w boczku ,airbag w całości jest ,kable nie są przetarte ani nic. Niestety mechanik ktory podłączał mi komputer nie ma za bardzo czasu zeby mi to zrobić mówi ze prawdopodobniej jakaś banalna rzecz ale długo by trzeba było szukać. Ktoś może miał juz taki problem. Gdzie szukać usterki ? Wspomniał cos o czujniku uderzeniowym ale nie mam pojęcia gdzie jest i jak wyglada. Bezpiecznik sprawdzałem w schowku ale jest ok (z reszta gdyby bezpiecznik walnął to żadna poduszka ani czujnik by nie działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tamtym roku zmieniałem listwy ozdobne oczywiście w drzwiach także.Po wymianie załączyłem zapłon i ukazał mi się błąd poduszki w drzwiach od bodajże strony pasażera.Użyłem INPY i wykasowałem błąd.Podejrzewam że mogło nie być styku na kostce,wyskoczył błąd i teraz się świeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ,to ile masz mat zajęcia fotela?

Po drugie masz komunikację z modułem dzwi? Skomunikuj się z nim- tam pewnie się dowiesz.

Sprawdz przelotkę dzwi

Po trzecie jedż do kogoś ,kto ma pojęcie i nie żyje własnym życiem ,,jak czujniki w Bmw,,

Nie wiem skąd jesteś ,ale jeśli mogę pomóc ,zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mat do podejrzewam ze jedna u pasażera bo u kierowcy to na logikę ze bez niego auto nie pojedzie a po za tm nie widać modułu od niej z tylu tez nie ma. Ale co do mat nie ma żadnych błędów z drzwiami jest komunikacja ale nie ma z poduszka i czujnikiem uderzeniowym do poduszki kable dochodzą a czujnik nie wiem gdzie sie znajduje w tych drzwiach

Z chęcią bym podjechał do takiej osoby ale nie wiem gdzie ktoś sie zna na BMW jestem z Sieradza łódzkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę od poduszki w drzwiach , być może blacharz bądź też lakiernik demontując tapicerkę drzwi uszkodził tą wtyczkę ( nieumiejętnie ją wyjął łamiąc zatrzaski). Sprawdź też moduł ten w drzwiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.