Skocz do zawartości

STP Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla


nescafe2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Planuję sobie zalać do baku: STP Formuła do czyszczenia wtryskiwaczy Diesla (czarny)

ale trochę się obawiam :)

wszystko mi działa jak należny, chciałem zalać tak profilaktycznie ;)

 

Mam pytanie czy któryś z kolegów używał tego specyfiku?

 

wiem, że są też innych firm jak LM itd ale chciałem zapytać o STP.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc :)

zakupię w takim razie tak jak polecacie: Liqui Moly Diesel Spülung 2666.

 

Szukałem info nt. użycia tego specyfiku i z tego co widzę to jego się nie wlewa do baku tylko podłącza bezpośrednio pod przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz lać go do baku. Pamiętaj że na opakowaniu jest podana wydajność preparatu, to znaczy na ile paliwa maksymalnie można go stosować. Jest to coś koło 70l. Ja osobiście stosuję go na 30-40l ON aby zyskać większe stężenie. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super :) dzięki za informację, zaleje całą butelkę na 50l paliwa i powinno być ok :)

 

A zapytam jeszcze o jedną kwestię :)

czy ktoś po wlaniu tego specyfiku wymieniał filtr paliwa?

bo nie rozumiem co się dzieje z osadem który zejdzie z wtrysków oraz komory spalania, musi się gdzieś zatrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zalaniu takiego specyfiku istnieje mozliwosc uszkodzenia sie czegos w silniku np. samych wtryskow czy jest to pewne poprostu ze na 100% moze tylko pomoc wtryskiwaczom. Czy taki specyfik zalewa sie tylko i wylacznie jezeli sie tankuje zwykly on czy tez "uszlachetniony" on i wtedy nie trzeba, bo niby on ma tam jakies wlasciwosc czyszczace. Czasami czytam opinie ze jak nic nie dzieje to lepiej nie dotykac, bo potem wychodzi to i owo, aczkolwiek czasem moze warto sie zainteresowac i chuchac na zimne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.