Skocz do zawartości

Turbina f11 520d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Czy gwizd turbiny powinien być słyszalny w środku pojazdu? Nie jeździłem dieslem w turbo stąd to pytanie.
Opublikowano
Nie.
Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Opublikowano
Też się nad tym zastanawiałem u mnie słychać tak między 1500 a 2000 obrotów taki lekki gwizd
Opublikowano

Sprawdziłeś czy DPF nie wyleciał czasem?? Gwiz na zimnym czy ciepłym silniku?

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Sprawdziłeś czy DPF nie wyleciał czasem?? Gwiz na zimnym czy ciepłym silniku?

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Możesz sprecyzować co znaczy ze dpf wyleciał ? U mnie zawsze słychać ten lekki gwizd może troszkę głośniej na zimnym

Edytowane przez marko1166

Opublikowano
  • Autor
Auto dopiero kupuje. Zawsze latałem benzyną. Jakie są wasze odczucia? Dźwięk mnie w żaden sposób nie denerwuje. Dźwięk turbina jest przyjemny, tylko pytanie czy tak w 520D ma b7c?
Opublikowano
Sprawdziłeś czy DPF nie wyleciał czasem?? Gwiz na zimnym czy ciepłym silniku?

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Możesz sprecyzować co znaczy ze dpf wyleciał ? U mnie zawsze słychać ten lekki gwizd może troszkę głośniej na zimnym

To znaczy, że jak nie ma DPF z jakiegoś powodu to dźwięk turbo będzie bardziej słyszalny z racji "otwarcia" bardziej układu wydechowego.

 

 

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Według mnie normalne.. o ile jest to na normalnym poziomie głośności.

W sumie miałem f30 320d i coś tam chyba turbo też słyszałem, w 428i też turbo słyszałem przy " grubszej " jeździe.

W VW scirocco na trybie skrzyni sport, przy zmianie trubo " strzelało ", nwm jak to nazwać taki fajny dźwięk " psium " :P

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
U mnie nie ma zadnego dzwieku turbo ani w srodku ani na zewnatrz, silnik 525d twin turbo. Wiec jest nie slyszalny, przebieg 150 000km
Opublikowano
U mnie nie ma zadnego dzwieku turbo ani w srodku ani na zewnatrz, silnik 525d twin turbo. Wiec jest nie slyszalny, przebieg 150 000km

Bo masz 525 :D i może dlatego jest nie slyszalny :mrgreen:

Opublikowano

U mnie nic nie słychać.

 

tąpniete z LG g3

Tapniete LG F60
Opublikowano
U mnie w 320d b47 turbo jest nieslyszalne choc wiemy, ze auto gorzej wyciszone od f10.
Opublikowano
W garażach przy otwartym oknie jest wyraźny gwizd , sam się zastanawiałem czy wszystko jest dobrze.
Opublikowano
niema prawa nic gwizdać, mam już trzecie auto w dieslu i w żadnym turbo nie gwizdało czy to pod obciążeniem gorące czy na zimnym na postoju
http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Z tego co wiem, to turbiny po regeneracji gwizdają głośniej lub te mocniej wysłużone.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.