Skocz do zawartości

Wezykowanie kola przy skrecie


bkaczmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczow :) Przeszukalem forum i niestety nic nie znalazlem wiec pytam. Od kilkunastu dni mam problem z zawieszeniem z przodu. E39 530 d z M Pakietem i na sportowym zawieszeniu. Od kilkunastu dni dzieje sie cos takiego ze przy hamowaniu przy jezdzie do przodu slysze terkotanie z przodu po lewej stronie (odglos jest taki jak ruszanie autem z przednim napedem i skreconymi kolami z padnietym przegubem) a oprocz tego czasami (nie zawsze) przy skrecie w prawo lewe kolo wpada w "wezykowanie". To wezykowanie to wyglada ze kolo tanczy. Poprostu tak jakby mialo jakis cholerny luz. Czy ktos wie co to moze byc? Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust luzu już nie ma - po prostu coś się urwało ;)

W takiej sytuacji należałoby wymienić kompletne zawieszenie, jeśli nic nie było robione wcześniej (a pewnie nie było, bo kolega nic o tym nie wspominał) - tylko bez druciarstwa na zasadzie, że wymieniane będą tylko kolejne wahacze, które zdradzają luzy, bo takie półśrodki do niczego dobrego nie prowadzą (szczególnie w BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiace temu byly wymienione obydwie koncowki drazkow kierowniczych, oba laczniki stabilizatora i wahacz po lewej stronie. Moj problem polega na tym ze nie mam za bardzo teraz jak sprawdzic zawieszenia bo nie mam dostepu do warsztatu gdyz jestem za granica. Pytam bo moze ktos mial podobna sytuacje i cos podpowie. Jesli chodzi o luzy to przynajmniej w trakcie jazdy nic nie wyczuwam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie masz gdzie, to podnieś na lewarku i pruszaj kołem na różne strony. Lepiej sprawdzić od razu, czy Ci w trasie na pobocze nie odjedzie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wezykowaniem to jest tak ze jego nie ma zawsze. Jest czasami. Powiedzmy na co ktoryms zakrecie i tylko w zakretach w prawo. Probowalem na zakretach w prawo mocno hamowac i tez nie zawsze sie to pojawia. Jest to w sumie obojetne czy hamuje czy nie, jak ostry jest zakret, jaka predkosc. To pojawia sie roznie. Poza tym nic nie stuka , nie puka. Nawet trzymajac nogi na podlodze nie czuc zadnych luzow czy stukania. A to terkotanie jest przy kazdym hamowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sie wszystko wyjasnilo. Przy wizycie w warsztacie gdzie wymieniano koncowki drazkow, wachacz i laczniki stabilizatorow wachacz zostal nie dokrecony. Wygladalo jakby byl do wymiany bo byl luz a przy demontazu wyszlo ze byl nie byl dokrecony. Mimo to dziekuje wszystkim za pomoc i wskazowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.