Skocz do zawartości

[E91] 320D Który wysprzęglić wybrać?


Przem777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem sprawcę problemów z biegami, a dokładnie z brakiem możliwości wrzucenia płynnie R, I i II biegu. Zapowietrza się wysprzęglik. Po odpowietrzeniu, jest znakomicie do dłuższego postoju, po czym znów jest gorzej. Chociaż nie tak źle jak było przed odpowietrzaniem :). Do rzeczy, Znalazłem w ofercie internetowej wysprzęglik firmy BREMBO w metalowej, bądź żeliwnej obudowie oraz wyglądający jak oryginał firmy FTE. Nie znam tej firmy i nie wiem jakiej jakości mają zamienniki, ale podobnie jak oryginał, który jest (o zgrozo) jeszcze 2 x droższy, także jest plastikowy. Nie chcę kupować używanego, zwłaszcza z nieznanego źródła.
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczna sytuacje (E36 328i), na początku był lekki zgrzyt przy wbijaniu biegu, odpowietrzenie układu pomagało zwykle na 2 - 3 dni, później oprócz zgrzytu doszło zafalowanie obrotów przy wbijaniu biegu, na koniec już całkiem wbicie biegu graniczyło z cudem.

 

Pół roku temu wymieniałem pompę i wysprzęglik oba elementy zamówiłem Brembo, wysprzęglik przyszedł brembo, natomiast pompa przyszła firmy FTE (żeliwna) w opakowaniu brembo, jak na razie po półrocznej eksploatacji wszystko działa jak należy.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazłem sprawcę problemów z biegami, a dokładnie z brakiem możliwości wrzucenia płynnie R, I i II biegu. Zapowietrza się wysprzęglik.

 

Jak sprawdziłeś dokładnie, że to odpowietrznik? Mam podobne objawy, dlatego chciałbym być na 100% pewien zanim wejdę w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu eliminowałem wszystko co było możliwe do wyeliminowania stosunkowo niskimi kosztami. Pierwsze poszło odpowietrzanie siłownika sprzęgła i... jak nowe. Niestety pomaga na chwilę, zatem widać ssie powietrze. Na kanale moment roboty, tylko potrzebna druga osoba do pompowania sprzęgłem. Klasyka w odpowietrzaniu. Byłem już o krok od wymiany skrzyni...
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.