Skocz do zawartości

Problem z turbina bmw e46 320d

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, panowie nam takie pytanie od dobrych 3miesiexy zauważyłem jakiś problem z turbina. Nie wiem czy jest zasyfiona czy do regeneracji. Problem jaki występuje to:

Odpalam auto dajmy na to rano, albo nawet w południe jak silnik jest zimny i turbina lapie normalnie dajmy na to od 2tys. Gdy gdzies przyjade silnik jest zagrzany zgaszę go i gdy wrócę za 5min ,albo odrazu jakbym go odpalił to turibna lapie od 2.8 tys.. A jak wiemy disela wysoko nie pokręcimy i tu mnie to ciągle boli co jest grane. Cy ktos miał podobny problem? Bmw e46 320d po liście

  • Odpowiedzi 58
  • Wyświetleń 6,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

turbo sterowane podcisnieniowo wiec do sprawdzenia przewody (najlepie zmienić), zaworek (mozna podmienic z egr albo kupic nowy) czujnik cisnienia w kolektorze i wiele innych zmiennych

wiec najlepiej zaczac od kompa i spr bledy, moze to bedzie wskazówka

jak nie bedzie bledow to live data i sprawdzic co sie dzieje gdy turbo nie wstaje

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tutaj dwa podgladowe filmiki na pierwszym normalne przyspieszenie.

 

A tutaj pedal gazu wciśnięty opor i lapie wysoko nie wiem czy to zauważycie czy nie,ale może cos tam ktos dostrzeże

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Filmy są prywatne. Przestaw żeby wszyscy mogli zobaczyć.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Hmm nie wiem niby na filma pisze publiczny a nie prywatny,ale sprawdź teraz.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Teraz jest ok. Zrób jak napisał puzon. Powymieniaj węże podciśnienia. Jak nigdy nie wymieniane to koniecznie. Zaworki też wyczyść albo wymień i daj znać czy pomogło.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor

Problem jest w tym ,ze ja kompletnym laikiem jestem:D musze znajomego poprosić czy by mi pomógł. Bo turbina jakby sie konczyla to by byly inne efekty co?

 

PS. A tak jaka dlugo jeżdżę to nie wymienislem wężyków także przyczyna może stać po ich stronie albo te zaworki.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Ja też mechanikiem nie jestem i wymiana tych wężyków to nie jakaś wielka filozofia, wciągasz jeden docinasz taką samą długość i wkładasz nowy. Te od turbo da radę bez większego rozkręcania, ale do reszty warto ściągnąć kolektor ssący. Ja kupiłem chyba ze 3 metry silikonowego przewodu o średnicy 3mm. Zaworek od turbiny wymienisz bez problemu bo jest na widoku przykręcony po stronie pasażera w komorze silnika. Od EGR już gorzej bo jest koło filtra oleju i mało miejsca, ale da radę. Jak masz takie które można wyczyścić, to rozbierasz, czyścisz, montujesz i sprawdzasz efekty. Tutoriale do takiej roboty znajdziesz na necie bez problemu.

Kodowanie, Konwersja aut na EU z każdym systemem. NCD2. Aktywacja Carplay, Android Auto, usług online.

Opublikowano
  • Autor
Ok poszukam cos. Postaram się cos zdzislac. A jeszcze powiedzcie mi jakby turbo padalo podobne sa efekty? A jeszcze jedno gdzie kupie wezyki? W aso? Bo czytam ze tylko aso.
Opublikowano
M47N do kwietnia 2003 roku ma fabryczny problem z turbo i softem. Trzeba zaktualizować program i przeprowadzić podstawowe procedury naprawcze tj, wezyki, zawory, czyszczenie MAF, MAP i EGR.
Opublikowano
.

Edytowane przez yoshimura01

Opublikowano
Problem jest w tym ,ze ja kompletnym laikiem jestem:D musze znajomego poprosić czy by mi pomógł. Bo turbina jakby sie konczyla to by byly inne efekty co?

 

PS. A tak jaka dlugo jeżdżę to nie wymienislem wężyków także przyczyna może stać po ich stronie albo te zaworki.

mozesz wymienic najpierw turbo za pi razy drzwi 1tysiac zl a pozniej wezyki podcisnienia za 10zł, jaki problem ?

dostales instrukcje co masz zrobic, co masz sprawdzic, inaczej problemu nie rozwiążesz, masz dwie lewe rece to szukaj kolegi co ma dwie prawe i sie uzupełnicie, jeden zaczyna od najprostrzych najtanszych rozwiazań, inny płaci i płacze, ogladales kiedys bedzie pan zadowolony na tvnturbo ?

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Opublikowano
ogladales kiedys bedzie pan zadowolony na tvnturbo ?

 

szkoda tylko że nie podają danych tych naciągaczy:

 

"...dopisz jeszcze wymianę czegoś tam bo to nie może tylko być wężyk..." ot coś podobnego niedawno słyszałem w tym programie. Normalnie w większości warsztatów złodzieje. No i jeszcze jak babeczka przyjedzie...

Opublikowano

pewnie by sie zaraz sądzili albo coś stad brak adresów a szkoda....

jednak taka jest rzeczywistość, jak wpada klient co mowi raz ma moc raz nie i mowi pewnie turbina to w warsztacie wiedzą ze będzie to turbina niezależnie co wyjdzie podczas sprawdzania....

a wyjdzie węzyk, zaworek lub wariujacy czujnik (czy zalepiony nagarem), zrobią ale policzą za turbo :roll:

 

jak sam nie zrobisz, nie sprawdzisz to niczego pewnym być nie mozesz... takie realia, bmw na warsztacie to dla mechanika pojawia sie w oczach rozbity bank $$

i aby była jasnosc nikt nikomu nie karze wymieniac turbo we wlasnym zakresie a jedynie sprawdzisz osprzęt który odpowiada za jej prawidlową pracę, robota prosta, szybka i w wielu przypadkach wystarczająca do usuniecia usterki

Edytowane przez puzonn

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Opublikowano
  • Autor
Nie no jakos sobie poradzę. Zacznę od najprostszych rzecy to wiadome:) dzieki za pomoc
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

W ostatnim odcinku (powtórka jakaś) był tak zacny warsztat, że poświęcili mu całe pół godziny. Jakiś opel corsa, agila czy coś podobnego:

-uszkodzony czujnik wałka rozrządu i zapchany kawałkami filtra powietrza przepływomierz. Wycena eksperta max. 200zł i 1,5 godz, a panowie w warsztacie wymienili rozrząd (na łańcuchu), potem wymienili olej na rzadszy niż był i oddali po 2 dniach z siwym dymem z rury i zaśpiewali 2800zł. :norty:

Opublikowano
  • Autor
Hahah tam sa czasem ladne elementy:p na takie programy sie fajnie patrzy, tak jak na usterkę albo taka robota i wiele innych ciekawych;) realia polskich firm i partactwa
Opublikowano
  • Autor

Dzis zabrałem się za czyszczenie przeplywki. Czy tam egr..:p jestem laikiem takze wiecie. No i wygladala fatalnie cala zaklejona brudem ten tloczek w środku nie chcial sie ruszać. Teraz go wyczyscilem psiknslem ronsonem żeby smarowania troche dostal i zobaczymy efekt. Jesli dalej auto mulic będzie będę dalej cos rozbieral. To co umiem sprobuje zrobić.

http://zmniejszamy.pl/global/uploads/img_20160227081207_WP_20160227_11_36_23_Pro_zmniejszamy_pl.jpg

http://zmniejszamy.pl/global/uploads/img_20160227081314_WP_20160227_11_36_30_Pro_zmniejszamy_pl.jpg

http://zmniejszamy.pl/global/uploads/img_20160227081405_WP_20160227_12_12_43_Pro_zmniejszamy_pl.jpg

 

Nie jest i tak jakas najczystsza,ale nie mialem odpowiednich narzędzi żeby bardziej to wyskrobać. Psikalem to dimerem a następnie nozyk szczoteczka śrubokręcik i tak aż do czystego.

 

Przejechałem sie przed chwilka,sle dalej późno chyta.. Może jeszcze musi wydmuchać syf. Gonie go ciągle zobaczę na czasie czy jalas poprawa będzie. Gdzie te elektrozswory znajdę? A te węże podciśnienia sa gdzies opisane na forum jak i które wymieniać bo ja nie wiem które to:p

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Przetwornik ciśnienia (elektrozawór) od turbiny masz na prawej podłużnicy, najdziesz go po przewodach podciśnienia, które masz wymienić :wink: a które to? Takie jak ten, który odpinałeś od zaworu egr, tak to nie przepływomierz :lol: jego lepiej nie ruszaj. Masz foto poglądowe:

http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_9tM2IBBK7nkcb4Ts0Myrze5butnxHrFX.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Ok. A ten elektrozawor kupic nowke czy jakas uzywke? Bo na alledrogo Malo ich :p
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jak jesteś mocny w różnego rodzaju loteriach to możesz próbować używkę :wink: wiele osób jeździ na pierburgach z alledrogo za ok 150,- i chwalą sobie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor
Pod jaka nazwa ich szukac? Bo wpisuje elektrozawór turba bmw e46,ale wyskakuje mi z 5eleltrozaworow. A czy przy podlaczeniu auta pod kompa i przejechaniu się idzie zobaczyć czy elektrozawor szwankuje? Czy tego raczej komp nie wykryje?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.