Skocz do zawartości

E39 sedan hak holowniczy


Driver805

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę założyć hak tylko chciałbym uniknąć cięcia zderzaka i widzę takie auta co tak mają tylko pytanie jakie to haki? Kupić nowy czy używke? Czy Westfalia wypinana używana wymaga cięcia zderzaka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup ori hak z ori belką itp typu np westfalie, ostatnio u siebie zakładałem i wszystko pasowało i jedyne co musiałem przeciąć to delikatnie przelotkę z budy w której szły kable od pdc żeby wiązke od gniazdka zmieścić.

Do tego ori zderzak pod hak z taką otwieraną zaślepką i belką i wszystko podchodzi bez jakiego kolwiek cięcia i wygląda ori. hak wypinasz i wrzucasz do bagaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też montowałem ori hak używany i nie ma żadnego problemu.Hak wpinany i zamykany na kluczyk.Nie musisz kupować zderzaka,tylko ori klapkę za 100 pln,a w zderzaku od wewnętrznej strony jest zaznaczone jak go wyciąć pod tą klapkę.Mam szósty rok i wszystko ok.i nawet nie montowałem żadnego modułu haka.Auto przed liftem.
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haki nia są zamienne - kombi nie będzie pasował do sedana i odwrotnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też montowałem ori hak używany i nie ma żadnego problemu.Hak wpinany i zamykany na kluczyk.Nie musisz kupować zderzaka,tylko ori klapkę za 100 pln,a w zderzaku od wewnętrznej strony jest zaznaczone jak go wyciąć pod tą klapkę.Mam szósty rok i wszystko ok.i nawet nie montowałem żadnego modułu haka.Auto przed liftem.

 

A kiedy montowałeś. Ja jakiś czas temu zamontowałem ori hak używany. I mały problem miałem na stacji diagnostycznej, bo podobno wszedł jakiś przepis i hak ma być nowy. Za pierwszym razem mi nie przeszedł przeglądu. Dopiero jak trafiłem na znajomego to nie było problemów. I tak jak kolega wyżej pisze, sedan nie pasuje do kombi i odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to ma do terażniejszych przepisów,ale ja montowałem ok.pięć lat temu.Co do diagnosty,to zostawia wiele do życzenia.Np.po wymianie butli LPG na nową nie podbili mi przeglądu,mimo,że mam wszystkie certyfikaty.Problemem był wpis o dopuszczeniu przez UDT,a powinien być przez coś podobnego czego nie pamiętam teraz,po prostu kasa idzie w inną kieszeń w rządzie.Na innej stacji nie było problemu i mówili,że certyfikat jest,więc wszystko ok.Znowu na tej stacji nie chcieli zrobić przeglądu quada,bo opony nie szosowe(mimo,że pojazdu nie widzieli),a na innej zrobili bez problemu i mówili,że tamtym się pewnie nie chciało,mimo,że mają uprawnienia i muszą zrobić.Czyli każda stacja ma swoje wewnętrzne prawa :cool2:
niema nic lepszego niż BAWARKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Znowu na tej stacji nie chcieli zrobić przeglądu quada,bo opony nie szosowe

 

Witam quadowca jak widzę. Mamy wspólne hobby.

Co do haka to jutro pojadę na stację i zapytam diagnosty jak z tymi używanymi żeby nie było problemu. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Hej.

Różnica w hakach jest w ugięciu belki z tego co pamiętam.


Tu masz linki do haków z realoem pierwsze dwa do sedana:


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-06-2001-E39-BMW-530d&diagId=71_0124


https://www.realoem.com/bmw/pl/partxref?id=DL81-EUR-06-2001-E39-BMW-530d&mg=71&sg=10&diagId=71_0124&q=71606768848&series=E39


Następne dwa do touringa:


https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DP81-EUR-06-2001-E39-BMW-530d&diagId=71_0125


https://www.realoem.com/bmw/pl/partxref?id=DP81-EUR-06-2001-E39-BMW-530d&mg=71&sg=10&diagId=71_0125&q=71606768849&series=E39


Sam u siebie zakładałem, żadna filozofia, kupiłem kompletny hak z wiązką i modułem plus klapka w zderzak.

Wiązka wychodzi w tym samym miejscu co przewody do pdc w zderzaku robisz wycięcie, od wewnętrznej strony jest zaznaczone jak wyciąć otwór na klapkę i to wszystko.

Dokodowanie modułu do auta i wszystko śmiga jak w ori.


Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.