Skocz do zawartości

E90 325i Wymiana oleju i potrzebne części, gdzie kupować?


mthw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

po jutrze chce wymienić pierwszy raz olej w swoim bmw i oprócz filtra, również uszczelki przy nim znajdujące się. :)

 

Mam pare pytań:

 

Ile oleju wchodzi do BMW N52B25 325i 218KM?? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. :/ Kupiłem 7L 0w-40 Castrola.

 

Widzę, że do wymiany są dwie albo trzy uszczelki (przy podstawie filtra oleju i przy śrubie spustowej), pytanie, gdzie mogę je kupić i jak najlepiej ich szukać (w necie bądź we Wrocławiu)?

 

Ktoś poleci jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie bez problemu dostanę części do swojej bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju wchodzi 6,5l. Podkładki dostaniesz w zestawie z filtrem oleju. Ja (i pewnie wielu innych kolegów) kupuję na czescidobmw.pl, czekam 2 dni i mam towar u siebie o wiele taniej niż w stacjonarnych sklepach. Do wymiany filtra będziesz potrzebował nasadkę wielokątną albo opaskę zaciskową inaczej tego nie odkręcisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Właśnie zastanawiałem się czy czasem z filtrem nie dostanę tych oringów. Zamówiłem w sklepie stacjonarnym MANN ale nie wiem jaki dokładnie model, ma pasować do mnie.

 

A jeżeli chodzi o korek filtra i wycieki, to po wymianie oringów nie powinien przepuszczać już oleju?

 

Czy ten korek powinno dokręcić się jakimś momentem, czy można ręcznie na czuja? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź np. na ww. stronie jaki filtr wchodzi. Jeżeli masz wyciek z okolic filtra oleju to obstawiam, że cieknie z pod podstawy filtra oleju, to osobna bajka. Ze śrubą spustową w misce uważaj, żeby nie przekręcić, powinno ją się dokręcić z momentem 25Nm, czyli z umiarkowaną siłą jak nie masz klucza dynamometrycznego. Kiedyś za mocno dokręciłem i pękła miska wzdłuż gwintu. Od tamtej pory preferuję klucz dynamometryczny. Zakrętkę filtra też 25Nm. Uszczelkę przy filtrze zawsze maczam w oleju przed założeniem, nie wkładam na sucho. Co do ilości oleju, wszystko nie wycieknie, polecam na początek zalać około 6l, sprawdzić stan i dolać wg. potrzeby. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

po jutrze chce wymienić pierwszy raz olej w swoim bmw i oprócz filtra, również uszczelki przy nim znajdujące się. :)

 

Mam pare pytań:

 

Ile oleju wchodzi do BMW N52B25 325i 218KM?? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat. :/ Kupiłem 7L 0w-40 Castrola.

 

Widzę, że do wymiany są dwie albo trzy uszczelki (przy podstawie filtra oleju i przy śrubie spustowej), pytanie, gdzie mogę je kupić i jak najlepiej ich szukać (w necie bądź we Wrocławiu)?

 

Ktoś poleci jakiś sklep we Wrocławiu, gdzie bez problemu dostanę części do swojej bmw?

 

 

Zastanowilbym sie 2x razy nad tym Castrolem.

 

Mam identyczny silnik w mojej ktory jezdzil na Castrolu do momentu jak go kupilem (serwisowany w BMW). Po dokreceniu korka wlewu oleju widac bylo pelno nagarow i brudow karbonowych. Zrobilem pozadna plukanke silnika a jako nowy olej zalalem juz Mobil 1 New Life do tego zalalem modyfikator tarcia AR9100 (polecil mi ten zestaw kolega z Rivasi). Naprawde nie zaluje. W silniku nic nie cyka nic nie pyka a te motory znane sa z tego. Wczesniej bral mi dosc sporo oleju bo 1l na 1k mil - prawdopodobnie powodem byly zapieczone pierscienie co jest kolejna wada tych silnikow. Zrobilem w sumie 3x plukanki i do kazdej wymiany oleju zalalem AR9100 i konsumpcja oleju spadla do max 0.25l na 1k mil a i sklanialbym sie ze mniej - nie mialem jeszcze okazji zrobic dokladnego testu.

 

Uszczelki powinny Ci przyjsc z filtrem oleju (w sumie 3x, jedna miedziana i dwie gumowe)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/301251821766?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT - ten normalnie laduje do swojej

 

Tak jak kolega powyzej pisal przyda sie klucz dynamometryczny co by nie przedobrzyc i nasadka na pokrywe filtra zeby odkrecic bez uszkadzania jej (plastik)

 

ja mam ta:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/OEM-11-9-240-119240-Cup-Oil-Filter-Canister-Wrench-88mm-86mm-16-Flutes-/400526771543?hash=item5d41418557:g:QQoAAOSwKsRWFi2Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem dzisiaj wymienić oleju ;/, teraz jestem 150km od domu i podjadę w poniedziałek do mechanika, zeby wymienił mi ten olej.

 

Wiesz co, auto mam od niedawna, zrobilem nim 400km, zalany był olejem z BMW, a to chyba Castrol... więc pomyślałem, że naleje znowu Castrola i zobaczymy jak z pobieraniem oleju i cykaniem po wymianie (teraz cyka). Jakbym zmienił olej na inny, to nie wiedziałbym w czym jest problem. Najpierw poznam trochę auto, zobacze czy bierze tego Castrola czy nie, czy cyka po wymienianie itp. Pogadam tez ze specjalistą-mechanikiem od beemek i będę podejmował dalsze kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też cykl n53b30 olej wymieniłem w poniedziałek na MOTUL X CLEAN 5W/40 i po cykaniu zostało wspomnienie:))) polecam olej motul na 10000%
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też cykl n53b30 olej wymieniłem w poniedziałek na MOTUL X CLEAN 5W/40 i po cykaniu zostało wspomnienie:))) polecam olej motul na 10000%

 

 

Daj cynka za 1000tyś km jak tam stan oleju. Mam nadzieję, ze bedzie wszystko ok!

 

Szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Stan sie zmienil diametralnie :mad2: uszczelka pod misa puszcza i dolewam okolo litra na 4-5 tygodni. Musze cos z tym zrobic bo juz mnie meczy. Roboty przy tym wuchta wiec ciezko mi sie zabrac!
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.