Skocz do zawartości

Wymiana oleju w tylnim moscie


Lotka27

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, czy wymienia sie olej w tylnim moscie? Pytam, poniewaz wyczytalem ze po wymianach most byl glosniejszy. Czytalem, tez ze nie ma tam korka spustowego. Wydaje mi sie ze olej wieczny nie jest i traci swoje wlasciwosci po pewnym okresie eksploatacji, a producent nie zaleca wymiany. Jezeli sie wymienia to jaki olej zalac? Auto moje ma 230k przejechane i nie sadze zeby ktos u mnie kiedys tam grzebal. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem i po wymianie dyferencjal cicho pracuje.

Nigdy mi sie nie zdarzylo ze dyfer pracowal na nowym oleju glosniej niz przed wymiana.

BMW nie zaleca wymiany ale mozna spokojnie wymieniac przez odessanie.

Klasy oleju nie pamietam ale jest gdzies na forum w moich poprzednich postach lub przy temacie regeneracji dyferencjalu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saf xo to castrol

ja zalalem jakis polski z tego linku.

ujal mnie tym ze nie byl robiony z regenerowanej bazy olejowej.

 

http://galonoleje.pl/sklep/home/2449-pemco-imatic-420-dexron-iid-1l.html

 

a jak chcesz lepszy to moze byc ten

 

http://galonoleje.pl/sklep/home/1325-millers-trx-synth-75w90-1l.html

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja klasy to 75w90

Kazdy ktory bedzie mial taki opis na butelce bedzie pasowal.

Co do tego co jest w butelkach to trudno powiedziec bo zapewne sa rozne receptury.

Niekoniecznie jednak OEM bmw bedzie lepszy od millersa poniewaz bmw nie jest producentem olejow i zamawia je gdzies u jakiegos producenta.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zalej takim samym olejem jakim zalal producent a unikniesz przypadkowych niespodzianek

 

mozesz rozwinac swoja mysl jakie niespodzianki go czekaja jak zaleje inny olej tej samej klasy?

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

naturalnie...

jest tu rozwiniety temat lepkosci i temperatur oleju a to nie wszystko...

skoro BMW nie przewidzialo wymiany oleju a w zyciu jest innaczej / rozrzad tez mial byc dozywotni a nie jest / to na pewno ma to byc olej wielosezonowy

zadaniem oleju przekladniowego jest ;

smarowac

chlodzic

tlumic drgania

tworzyc film olejowy

jesli chcesz zastapic olej ktory dobral producent nalezy wziac wszystkie parametry oleju pod uwage a 75w90 to tylko lepkosc w danych temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnie...

jest tu rozwiniety temat lepkosci i temperatur oleju a to nie wszystko...

skoro BMW nie przewidzialo wymiany oleju a w zyciu jest innaczej / rozrzad tez mial byc dozywotni a nie jest / to na pewno ma to byc olej wielosezonowy

zadaniem oleju przekladniowego jest ;

smarowac

chlodzic

tlumic drgania

tworzyc film olejowy

jesli chcesz zastapic olej ktory dobral producent nalezy wziac wszystkie parametry oleju pod uwage a 75w90 to tylko lepkosc w danych temperaturach

 

LOL :)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

po pierwsze ja uważam że warto wymienić. Pomyślcie , dlaczego nowy olej ma wymusić większe odczucia głosowe niż stary? Przecież w tym nie ma logiki, nowy olej lepiej smaruje niż stary....

Po drugie przy kupnie oleju bieżemy specyfikację oleju producenta i dobieramy na jej całej podstawie olej innej mariki lub po prostu kupujemy od producenta.

Voila ! Jeździmy i się cieszymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kazdy jest kowalem swojego losu oraz wlascicielem swojego auta...

Mowiac SPECYFIKACJA OLEJU co masz na mysli? - z naklejki na butelce duzo sie nie dowiesz / klasa lepkosci + klasa obciazenia /

Kupujac u producenta / autoryzowany serwis / - pierwsza mysl w temacie ktora ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.