Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14.03.2014 - 277187km

27.05.2014 - 288800km

--------------------------------------

5807km/mc * 12 = 69678km

 

jak tak jeździło dalej to na moje "krzywe oko" powinna mieć na dzień dzisiejszy 09.02.2016 ( 20mc od 27.05.2014 ) przeszło 400k km.

Albo przestała jeździć - albo jest "walnięta"

 

PISEMNA GWARANCJA NA FAKTURZE NA: ORYGINALNY PRZEBIEG I BEZWYPADKOWOŚĆ

jestem ciekawy do daje pisemna gwarancja na przebieg w przypadku, gdy nie jest się pierwszym właścicielem pojazdu :?: daje tyle, że zawsze można powiedzieć "Panie to nie ja - to musiał poprzedni właściciel".

Auto ładne - wymaga wnikliwego sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiający fakturę bierze pełną odpowiedzialność za pojazd

OK - i co w przypadku, gdy licznik jest kopnięty :?:

Na bez-wypadkowe.net jest temat dotyczący tego handlarza i audi 80:

http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/7897-Audi-80-1.9-TDI-1994-Stasz%C3%B3w

 

Temat chociaż stary to potwierdza, iż Panu handlarzowi jak widać proceder nie jest obcy :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pisemne gwarancje na samochody od handlarzy to jeden wielki przekręt . Nie wnikałem nad mechanizmem tego procederu ale musi to być nic niewarte . A dla czego tak twierdzę , a dla tego że znajomy ma auto-komis . I zadzwoniła do niego firma z ofertą gwarancyjną na jego szroty nawet ich nie widząc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym innym jest gwarancja na przebieg i bezwypadkowość a czym innym gwarancja na używany samochód proponowana przez VIP Gwarant tudzież inne badziewne firmy.

W przypadku tego BMW handlarz gwarantuje, że przebieg auta jest taki jak wskazany na liczniku, oraz fakt bezwypadkowości auta. Nie wiem jak to działa w przypadku handlarzy autami, lecz pewnie działa na podobnej zasadzie co rękojmia. Każdy z nabywców ma prawu zwrócić sprzedawcy towar, domagać się obniżenia ceny towaru, który posiada wady ukryte a których wad nie dało się sprawdzić w momencie zakupu oraz klient nie został o nich poinformowany w chwili zakupu. Wadą ukrytą może być np cofnięty przebieg.

To zasada działania rękojmi - a co do stosowania to sami wiemy, że jest różnie.

 

Gwarancja mechaniczna na pojazd używany wystawiana przez VIP...... to taki trick marketingowy, by klient który zdecyduje się na zakup owego pojazdu myślał, że jest objęty gwarancją - i w razie kłopotów był przekonany iż dokonana zostanie naprawa na koszt gwarantującego. Otóż jak to działa można przeczytać nie tylko tutaj ale także na innych stronach internetowych. Gwarancja jest udzielana bez żadnych oględzin pojazdu - byleby klient uiścił dodatkowe 300 czy 1500zł. Potem w razie wystąpienia usterki mechanicznej kierowany jest do jakiegoś zakładu, który współpracuje z gwarantującym. I z tego co czytałem - ludzie wysyłani są z naprawami turbosprężarek do zakładów, w których zajmują się przyciemnianiem szyb - a przy okazji ktoś tam w garażu typu blaszak podejmuje się napraw mechanicznych. Są próby udowodnienia iż pojazdu był użytkowany w nieodpowiedni sposób etc etc..... historia długa - każdy może poczytać w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zarówno jedna jak i druga gwarancja o kant deeee. Generalnie wiem, że od ta leciwego auta i w dodatku diesla nie mogę oczekiwać przebiegu rzędu 100/200 tyś bo to nie realne, wiem że motory te dają radę z dużymi przebiegami więc zależy i żeby nie był spawany z dwóch i sprawny mechanicznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podstawa przy zakupie poliftowej e38 to blacha. Technicznie w każdej będziesz miał sporo do ogarnięcia, ale większość sztuk nie nadaje się do zakupu z powodu mocno zaawansowanej korozji. W 90% przypadkach nieskorodowane e38 = lakierowanie całości lub dołu poniżej listew ochoronnych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście że dają radę, tylko wartość rynkowa takiego samochodu z przebiegiem 500k jest inna od tej z przebiegiem 300k.

 

Wbrew poprzednikom nie jestem zdania że przebieg koniecznie musi być cofnięty, a na pewno jest do weryfikacji za 100 zł.

 

Uważam też że zadbane E38 730d z takim wyposażeniem na pewno jest warte uwagi za 20 tysięcy złotych. Wbrew pozorom trudno jest już znaleźć takie auto. Oczywiście wymaga ono gruntownego przetrzepania mechanicznego i lakierniczego.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.