Skocz do zawartości

e91- falowanie obrotów, niebieski dym


chmielu8610

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Silnik przy porannym odpalaniu lub po dłuższej przerwie przy niższych temperaturach dymi na niebiesko(ok.10-30s- w zależności od temperatury otoczenia). Do tego dochodzi falowanie obrotów w przedziale 800-1000 również w granicach 30s. po odpaleniu. Po wyruszeniu słychać dźwięki gdzieś spod maski. Charakterystyczny metalowy klekot. Objawia się to tylko przy pracy na zimnym silniku. Po rozgrzaniu objaw klekotania zanika. Oleju jakby nie ubywało ale z racji niebieskiego dymu coś musi brać.

Za wszystkie wskazówki serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem bardzo podobneno jawy w e60 3.0d, okazalo sie ze problemem sa wtryski, ale wlalem nanpelny bak luquly moly, zrobilem trase, wykezdzilem paliwo potem znowu to samo i problem znikl. Podczas tego zabiegu w obu przypadkach wlalem paliwo premium.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odme zmieniałeś? Niebieski dym - do komory spalania dostaję się olej, jeśli po dłuższym postoju mogą to być uszczelniacze zaworowe. Spalanie oleju silnikowego wzbogaca mieszankę paliwowo - powietrzną, więc możliwe też że sterownik silnika przycina paliwo. Obroty mogą świadczyć jak najbardziej o wtryskiwaczach, zrób korekcje wtryskiwaczy może to wiele powiedzieć. Najlepiej kompletną diagnostykę ciśnienie paliwa itp,itd. Podjedź do dobrego diagnosty. Edytowane przez adolfone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam n53 silnik i wlasnie w taki sposob zaczela sie moja meka z wtrysksmi!! Polatasz chwile i bedzie gorzej check engine na desce i po podlaczeniu ukarze sie komunikat injector leak! Co znaczy lejacy wtryskiwacz. Wiec rowniez jak kolega wyzej pisal obstawiam wtrysk/ki... Przykro mi:(
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napiszę co już zrobiłem w tym temacie. Odma wymieniona, filtr powietrza wymieniony, świece sprawdzone i ze względu na mrozy przekaźnik świec żarowych. W poprzednim roku dwumas i rozrząd. Lejące wtryski kojarzą mi sie z czarnym dymem a nie niebieskim! Uszczelniacze zaworów jak najbardziej wchodzily w grę ale wymieniłem olej na gęstszy więc w jakimś stopniu powinien zapobiec stukom. W ksiązce serwisowej nie widziałem żadnych wpisów na temat regeneracji lub wymiany wtryskiwaczy, jednak są oznaczone markerem. Pewnie były już robione?!? Długo po głowie chodziło mi turbo, ale brak mocy niezauważalny, gwizd niesłyszalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam mam podobny problem. E90 320d 2005rok.

Na rozgrzanym falujace obroty i strasznie kopciuszek na niebiesko. Ktoś coś może więcej doradzić? Świeżo regenerowane turbo. Dziękuję za pomoc.

zaburzona mieszanka paliwowo-powietrzna - do sprawdzenia : wtryski, przepływka, EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.