Skocz do zawartości

E83 - nie otwiera się panorama


ziomek1988

Rekomendowane odpowiedzi

silnik w ogóle nie startuje? nic nie mieli w środku? Spróbuj zadzwonić tutaj Szyber dachy, P. Marek, 502 072 604, ul. Jagiellońska 86, W-wa... Mój jest naprawiony u nich, co prawda słynne linki ;) aczkolwiek człowiek fachowy i obeznany w temacie naszych panoram, zadzwoń zapytaj, powiedz że masz daleko może coś doradzi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

tutaj masz filmik :

 

BMW Sunroof, Moonroof, Panoramic sunroof problems, Roof won't close FIX PART 1

 

 

.... jest pokazane jak manualnie - kluczem - poruszyc mechanizm dachu recznie :D

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już się cieszyłem i jarałem działającą panoramą a tu...dalej problem.

 

Przyczyną braku napięcia była wypięta wtyczka od silnika. Podpiąłem i patrzę, dach się tylko odsuwa...no to INPA, adaptacja dachu i kasowanie błędów. Dach zaczął się adaptować ale szybki się uchyliły a z powrotem na miejsce wróciła tylko większa, mała ani drgnie. Błędy takie jak w załączniku. Co dalej doszło, to zasłonka dachu otwiera się skokowo, muszę naciskać przycisk, żeby się zasłaniała stopniowo... jakieś porady? :/ teraz zostawiłem uchylone obie szyby, to ta większa zamykając, nachodzi i uciska na uchyloną mniejszą

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/aeb5842296f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh pisałem w pośpiechu bez czytania...zapewne mam walnięte prowadnice albo coś pękło...ale czytałem, że można jakoś zrobić tak, żeby mała się w ogóle nie otwierała tylko sama duża część pracowała, niektórzy tak mają zrobione. Tylko jak??

 

Znalazłem filmik - nieaktualne :))

 

 

 

Temat można zamknąć lub zostawić dla potomnych - kupowałem samochód w mrozie i panoramy nie sprawdzałem, to miałem za swoje...ale już ok :)

-kabelek zasilania był odłączony

-tylna część się nie zamykała, zrobiłem według filmiku:

-następnie "wyłączyłem" możliwość otwierania tylnej części:

-w INPA przeprowadzona ini dachu, po skończonym procesie nie ma żadnego błędu a dach działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Tak czytam o tych panoramach i widze ze kazdy ma inny przypadek i u mnie tez jest to samo aczkolwiek cos tam dziala.Kupilem x3 z niemiec juz od jakiegos kombinatora tureckiego..dach nie dziala.tzn uchyla sie tylko przednia szyba i roleta sie tylko rozsuwa przy tym zabiegu.Nie idzie przednia szyba do tylu ani roleta.z informacji z forum wyczytalem i wyciagam wniosek ze ktos chyba juz polamal zaczepy od tylnej szyby bo mial z nia problem i zostawil ja zamknieta na stale.Ale dlaczego duza szyba nie idzie w tyl i roleta sie nie otwiera w tyl??? Rozebralem podsufitowke itd i nie widze nic zlamanego/uszkodzonego/zardzewialego.Wyglada na ok. Ktos pisal ze moze programowo tez jest zablokowany, bede mial na dniach kabel i inpe.Czy ktos widzi jakies rozwiazanie tego??podpowiedzi?? Wysle flaszke za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam mam problem z panoramą na 100% mechaniczny czy może ktoś ma namiary na kogoś kto to naprawia w Polsce południowej ? Będę wdzięczny bardzo za pomoc. Zu ewentualnie kupić uzyskuje i wymienić tylko 2400 zł i nie wiadomo czy będzie ok :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=321303

 

Tu masz jak zamknąć i unieruchomic tylną cześć. Na allegro za kilka plastików które przeważnie się uszkadzaja 80zl (zestaw naprawczy szyberdach x3) ale trzeba mieć pewność że to te uległy awarii, albo kupić cały mechanizm też jest na allegro lub w sieci znajdziesz 600zl tył, 1100zl przód plus wymiana.

Ktoś pisał że nie jest ciężko wymienić, , szyby się odkreca od spodu, choć dla mnie to czarna magia dlatego unieruchomiłem mała szybke i tyle.

 

http://bmwcentrum.pl/mechanizm-dachu-panoramiczego-tylny-zestaw-naprawczy-bmw-x3-e83,id9102.html

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko ale u mnie tym kluczykiem duża szyba nie idzie jest straszny opór i coś trzeszczy jak by były tam zęby połamane. Małą zamknąłem wczoraj jak na filmie a d duża jest zamknięta ale ma luz tak od strony tej małej jak ja chcę otworzyć to z strasznym oporem idzie tylko kawałek iz oporem wraca.może ta mała źle się domknęła, no już nie mam pomysłu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem na południu ale nie znalazłem konkretnego warsztatu zajmującego się tylko tym tematem. Napewno w Warszawie jest http://www.szyberdachy.waw.pl

Znajdziesz też ogłoszenia osób prywatnych na Olx naprawy szyberdachów, zadzwon może ktoś coś wie lub doradzi. A najlepiej ściąg tylna szybę nie jest trudno to tylko 4 śruby, może coś leży w prowadnicach... Wiem że to wkurza, też mnie spotkała ta przypadłość tydzień po zakupie.

x3334a545255abac1e52.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie te śruby i jak się zabrać do tej szyby żebym jej nie rozbił. Zaglądne do tego dzisiaj a jak nie dam rady to czeka mnie wycieczka do Warszawy Edytowane przez schb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem dzisiaj umówiłem się już terminy długie ale trudno poczekam. Pan z którym rozmawiałem powiedział że może to być tys do 3tys z haczykiem ale będzie zrobione tak jajko należy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.