Skocz do zawartości

E 46 318i, N46 143 KM czy warto sprowadzić i naprawiać powyp


tadziuchna1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o tej uszkodzonej 318 :

http://fastrc.com/oferta/powypadkowe/osobowe/3394-BMW-318.html

Przebieg na 99% autentyczny,podobno jeden właściciel - kobieta, VIN rozkodowany, historia nieznana...auto jeździło

we Francji, silnik pracuje ok. Generalnie błotnik, wahacze i kilka rzeczy do wymiany. Obawiam się o maglownicę,

pytałem o ten element, ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Cena jeszcze do negocjacji. Brakuje radia i dojazdówki, ale to chyba można kupić niedrogo.Wszelkie naprawy mechaniczne mogę przeprowadzić we własnym zakresie oprócz blacharki. Chciałbym trójkę dla syna 22 l, jeździ rozsądnie, do tej pory śmigał spokojnymi, prostymi japończykami, ale czasami lubi wskoczyć na czerwone pole obrotomierza. Jestem stałym czytelnikiem tego forum, więc o silnikach 4 cyl. itp. się już dowiedziałem, a od niedawna zalogowany, nie jestem handlarzem ani specem od klejonych ulepów, jakie widać w ogłoszeniach.

Czy warto taką 318 sprowadzić za ok 3500Euro i doprowadzić ją do pełnej sprawności??? Dzięki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, auto z końca produkcji Czyli bedzie mniej awaryjne niż jego starsze odpowiedniki...

Za 3k euro brałby, jeśli magłownica ok.

Ma nawet Xenona.

Ale ten znaczek na klapie już mówi więcej o tym aucie i kto nim jeździł.. :) i dlaczego jest uszkodzony..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia wygladają na nie duże, ale dostał w koło, powiem wam co wiem o autach powypadkowych w Anglii, ale nie wiem czy podobnie jest we Francji. Po kolizji ubezpieczalnia bada stan auta i jeśli koszt naprawy przewyższa jego wartość, lub po najlepszych naprawach bedzie mógł stanowić zagrożenie na drodze, to w takim przypadku odbierany jest dowód rejestracyjny co uniemożliwia jego sprzedaż (tylko jako na części można sprzedać) , ale to właśnie prawo w Polsce pozwala takim autom powrócić na drogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej wartości E46 wystarczy mała stłuczka aby dostać szkodę całkowitą. Chcesz złomować auto bo przykładowo ma dwie lampy, maskę i zderzak do wymiany?

 

Jeśli chodzi o auto z tematu to ja bym odpuścił ze względu na mocny strzał w koło. Może kielich jest ok a może nie, wyjdzie dopiero po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczere porady, naprawdę odczułem z waszej strony pomoc, ale właśnie po to jest takie forum,

żeby uchronić się od pomyłki i późniejszych kosztów.

Co do w/w auta to dogadałem się, że podjedzie tam przy okazji fachowiec, który zajmuje się naprawą nadwozi

i podwozi, i zweryfikuje ew. uszkodzenia kielicha i maglownicy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.