Skocz do zawartości

Doradźcie proszę F10 czy F30?


seba.79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum do którego dołączyłem niedawno. W związku z planowanym zakupem BMW – waham się między 320d i 520d max do 3 letnich egzemplarzy (poliftowe) . Oczywiście świeższy F30 lub starszy F10 bo wiadomo budżet. Chciałbym zapytać jak wglądają różnice w „jakości” i komforcie jazdy między tymi dwoma modelami. Wymiary czy wykończenie wnętrza mogę sobie sam w necie sprawdzi, w czasie krótkiej jazdy u dilera nie wychwycę wszystkiego. Chodzi mi głównie o takie wrażenia z długotrwałej eksploatacji jak zawieszenie, wyciszenie wnętrza, „komfort jazdy”, pytanie kieruje do mających doświadczenie z dwoma modelami – chciałbym celowo porównać z identycznym silnikiem 2.0d. Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na tym zależy mi najbardziej tyko czy to oznacza, że w F30 - komfort i wyciszenie są dużo gorsze?...przecież to też klasa premium...

Jeszcze jedno...czy w każdym F30 jest mechaniczny hamulec ręczny z dźwignią...nigdzie nie ma automatu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Są dużo gorsze w porównaniu do F10. W porównaniu do konkurencji jest ok.

 

Hamulec zawsze jest ręczny. F30 to auto dla młodych kozaków, szalonych, zamiataczy tyłem. ;) F10 dla statecznych, dojrzałych mężczyzn. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na tym zależy mi najbardziej tyko czy to oznacza, że w F30 - komfort i wyciszenie są dużo gorsze?...przecież to też klasa premium...

Jeszcze jedno...czy w każdym F30 jest mechaniczny hamulec ręczny z dźwignią...nigdzie nie ma automatu?

 

Pozdrawiam

jeśli zależy ci na komforcie to bierz f10, chociaż obecne f30, jest bardziej nastawione na komfort niż poprzednicy, ale pozostawia dużo do życzenia, gdzieś chyba na tym forum jest temat: "głośno, głośniej, f30" czy coś takiego

... F30 to auto dla młodych kozaków, szalonych, zamiataczy tyłem. ;) F10 dla statecznych, dojrzałych mężczyzn. :)

może aż tak bym nie szufladkował posiadaczy nowych f10/f30, ale coś w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są przede wszystkim dwa kompletnie różne auta. Różnica wielkości jest znacząca, różny jest też odbiór tego auta, o którym pisał mmw.

Jeśli chodzi o wyciszenie czy jakość, to na prawdę nie ma tragedii. F30 jest tak samo autem premium i to czuć.

 

Przymierz się do jednego i drugiego, sprawdź wnętrze, bagażnik, zobacz jak się czujesz w jednym i drugim i na podstawie tego, a nie opinii innych z forum decyduj o wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trudno pytac o Audi na forum BMW. oraz o BMW na forum Audi.

 

sam wybierałem miedzy A6 i F10

zwyciężyło F10 za pozytywne subiektywne odczucie i dobra oferta cenowa

 

ale powodów za i przeciw BMW i Audi były setki.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na identycznym etapie - f30/f10 lub a5/a6 :) Siedziałem ostatnio w f10, bo jakoś wcześniej nie miałem okazji - powiem tak: auto jest bardzo duże z zewnątrz, ale w środku jest strasznie masywne - siedzisz nisko, otulony tunelem i boczkiem i rzeczywiście czuć w tym aucie jakość.

A6 C7 jest przestronniejsza i mimo wszystko, wg mnie lepiej wyciszona ;)

f30 to naprawdę fajne autko, ale różnicę w jakości czuć - nie ma o czym mówić, podobnie, jak wyciszenie podczas jazdy, zamykania drzwi, itp. Siedziałem w wersji 328i 252KM performance za prawie 300k i materiał przy szybach w drzwiach przednich wydał mi się zwyczajnie kiepski i plastikowy.

Duża ilość miejsca w f30 może wynikać chociażby z łącznej grubości drzwi - w f10 jest duża różnica.

Niewątpliwie za f30 przemawia zwinność i wizualna lekkość - przy niej f10 to duża i opasła krówka :D Nawet po A6 miałem ważenie, że siedzę w czołgu.

 

Tak nieco chaotycznie, ale ja zdecydowanie, po A6 idę w f10 - różnicy klasy nie da się pominąć, a generalnie znudziła mnie już deska Audi - mam ochotę znów wrócić do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.