Skocz do zawartości

dziwne Drrrr przy skręcaniu na postoju


Bny

Rekomendowane odpowiedzi

szukam pomocy bo nie mam pojęcia co to jest. kiedy stoje w miejscu i skręcam kierownicą to casami takie dziwne krótkie drrrr słychać gdzieś z przodu tak jakby najechać na białą linie oznajmującą o krawędzi jezdni. i nieraz słychać to przy zmianie biegu z 1 na 2. jeśli ktoś wie co jest grane to prosze o POMOC. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to słychać przy pełnym skręcie, to będzie to zawór pry (normalne), a jeśli podczas kręcenia, ale nie koniecznie do oporu, to może być to walnięta pompa wspomagania (może się już powoli kończyć - nienormalne :D).

A jeśli chodzi o zmienianie biegów to może synchronizator dwójki padł (na tym się za bardzo nie znam :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było dokłądnie identyczne drżenie i okazalo sie ze plyn zbliza sie do minimum. wymienilem caly plyn na nowy i chodzi wszystko jak zloto. zblizal sie do minimum bo pojawila sie mala nieszczelnosc przy przekladni kierowniczej ktorą bez problemu mi usuneli w warsztacie za 50 zł. a przy zmianie biegu to faktycznie moze byc synchronizator 2-ki. lubia w bmw padac. slyszalem ze podobno sa bardzo wrazliwe na "niechlujne" wysprzeglanie.

Discreet charm in automobile Elite - 7 series

http://img388.imageshack.us/img388/1317/img0099a2ol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale na postoju kiedy kręce i to nie do oporu to słychać i identyczny odgłos słychać przy praktycznie zaraz po 1 biegu przed 2. ale już chyba wiem co może być tego powodem.

obczaiłem że tem mały drążek kierowniczy co jest koło silnika jest przykręcony u dołu na 2 śruby ósemki a jednej właśnie nie ma. gdzieś wypadła? teraz tylko boje sie zeby nie była oberwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.