Skocz do zawartości

Ciężko zapala


jacek2144

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam kłopot z zapalaniem samochodu jak jest mróz.

Spadła temperatura poniżej -10 i ciężko zapalić moją bmw e90 dodam że świece żarowe BERU zostały wymienione bo były spalone i komputer był podpinany by zaprogramować świece.

Edytowane przez jacek2144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włączam zapłon to parę sekund podgrzewa świece resztę kręci rozrusznik dosyć długo aż odpali

1. Odczytaj ewentualne błędy podłączając kompa i może coś się wyjasni.

2. Paliwo ma duuuuże znaczenie, szczególniemujawniające się w mrozy.

3. Jaki stan akumulatora?

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zapali auto to jedz na STATOIL i zatankuj do pelna DIESEL GOLD ARKTYCZNY do -32C

Po zatankowaniu przejedz 5km i bedziesz mial wtedy rope tak do -17C.(przy zalozeniu ze nie masz wiecej niz 20L innego ON w baku-im mniej masz to lepsza rope zimowa uzyskasz)

Ja mam zrobiona mieszanke arktycznego i valvoline de icera do -35 bo dzis w nocy ma byc -20.

Ponizej w linku lista stacji benzynowych gdzie maja ON do -32C

 

http://wrzucacz.pl/file/6961451726436/Lista_stacji_milesPLUS_diesel-arktyczny-2.pdf

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dziala tak kolego.

Jesli masz trefne paliwo to jedz na najblizsza stacje i dolej doze plynu antyzelujacego dostepna w malych buteleczkach.

Na stacjach gdzie tankuja TIR taka kupisz.

Teraz juz za pozno (za mrozno) by probowac wyjezdzic resztki paliwa przejsciowego z baku.

Na to byl czas 1msc temu.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak wymieniał mi świece na nowe to usunoł stare zużyte świece z systemu auta

 

Nie nabieraj się na takie bzdury.

 

Rejestruje się jedynie wymianę akumulatora.

 

Ikona akumulatora wyświetla się na wyświetlaczu, gdy ten jest rozładowany - nie musi być do wymiany.

 

Naładuj akumulator. Zadbaj o jak najlepszą ropę (zimowa) - może w układzie paliwowym były śladowe ilości wody - a to wystarczy aby skutecznie zablokować rozruch silnika.

Jeśli świece są nowe, to sprawdź działanie sterownika świec żarowych - wystarczy Multimetr lub żarówka z oprawką i wypuszczonymi kabelkami. Z niesprawnym sterownikiem nowe świece nic nie dadzą.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej temperaturze ma prawo słabiej odpalać. Jak masz możliwość, to przy takich temperaturach podłącz na noc prostownik bo u ciebie widać że akumulator miał bardzo ciężko. Zatankuj dobrą zimową ropę, dolej depresator.

Gdybyś miał niesprawny sterownik świec żarowych, to auto by nie odpaliło przy -29'C. Miałem tak w E46 320d, ale u mnie były spalone wszystkie wiece. Do -15'C (przy przepalonych wszystkich świecach) odpalał normalnie, przy -20-25'C już nie mógł odpalić.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym toku wymieniłem wszystkie 4 świece na nowe BERU razem ze sterownikiem.

Samochód odpala za każdym razem, jednak zastanawia mnie dlaczego nigdy nie widziałem sprężynki od grzania świec na wyświetlaczu. Wczoraj było -20.

Czy nowe świece są tak skuteczne, że kontrolka nie zdąży się zapalić czy może powinienem sprawdzić sterownik pod kompem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.