Skocz do zawartości

Przednia szyba F10 - wymiana


antalya

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W Proama nie ma takiej opcji. Teraz to mleko rozlane. Axa ma ta opcje, ale naprawa/wymiana do max. 2000 zl. Nowa szyba pod HUD z logo BMW 2200 zl kosztuje w ASO.

 

EDIT:

Znalazlem firme co wymienic na Pilkingtona (bez logo BMW) i spokojnie przeklei czujniki. Wszystko razem 1180 zl.

We wrzesniu wybiore firme, ktora ubezpiecza szyby i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... We wrzesniu wybiore firme, ktora ubezpiecza szyby i tyle.

 

:cool2:

 

jak wymienialem szybe to na parkingu czekaly na wymiane jeszcze dwie piatki

auto niskie to i zbiera kamyki, co ciekawe kiedys mialem accorda i tez dwa razy wymienialem szybe czolowe

 

tapatalked

jest moc, będzie szmoc ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... We wrzesniu wybiore firme, ktora ubezpiecza szyby i tyle.

 

:cool2:

 

jak wymienialem szybe to na parkingu czekaly na wymiane jeszcze dwie piatki

auto niskie to i zbiera kamyki, co ciekawe kiedys mialem accorda i tez dwa razy wymienialem szybe czolowe

 

tapatalked

 

moze to wyjątkowo piątki zbierają zabłąkane kamyki z drogi ? :wink:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kamien rozwalil mi prawa lampe przeciwmglowa. Ja to mam pecha jak nie wiem co. Takze dzisiaj odbieralem auto z wymiany szyby i jechalem kupic lampe DEPO lewa i prawa bo lewa taka spiaskowana, ze by od razu byloby widac golym okiem roznice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kamien rozwalil mi prawa lampe przeciwmglowa. Ja to mam pecha jak nie wiem co. Takze dzisiaj odbieralem auto z wymiany szyby i jechalem kupic lampe DEPO lewa i prawa bo lewa taka spiaskowana, ze by od razu byloby widac golym okiem roznice.

 

faktycznie masz pecha :duh:

W Twoim przypadku przy nastepnym ubezpieczeniu nawet nie zastanawiałbym się czy wziąć dodatkowe ubezpiecznie na szyby.

 

chyba że odczarujesz te lecące na drodze kamienie :wink:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kiedy kamien rozwala ci szybe po raz drugi w miesiacu :((((.

 

http://i65.tinypic.com/2vcw4xu.jpg

 

Czy zna ktos firme, ktora ubezpieczy szybe czolowa bez limitow i bez utraty znizek? Np. srednio 1 szyba na miesiac? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz iść do egzorcysty :wink:

:roll:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy oryginał wytrzymuje więcej. Moja przyjęła już kilka poważnych strzałów i nie pęka , chociaż mam dwa odpryski. Może jednak warto dopłacić do ori. Proces produkcyjny może się jednak różnić - inne temperatury wytopu , hartowania itp. Niby jedna linia ale jak to w przypadku masowej produkcji dla produktów "premium" można i czasem stosuje się nieco inny proces produkcji. Diabeł tkwi w szczegółach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok wczesniej zaczalem jezdzic dlugie trasy. Zrobilem przeszlo 50 tys. w roku i w tym czasie dostalem lekko kamyszkiem i nawet slad nie pozostal.

 

Przez ostatni miesiac to mam mega pecha. 2 szyby + reflektor swiatla przeciwmglowego. Nie wiem czy Niemcy przestali odkurzac autostrady :) czy to wina mnostwa remontow u nich.

 

Generalnie jezdze predkoscia przeletowa 180-200 km/h wiec pewnie jakby jezdzil wolniej (140) ryzyko uszkodzenia byloby mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja F10 wymieniam w 25min max, fajne szybkie auto do wymiany. Czujnik się przekłada, bez żadnej banieczki. Ostatnia sztuka F10 pod Head up (nowa) kosztowała u nas 400 z wymianą, teraz widzę, że można to pchnąć za dobre pieniądze :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sztuka F10 pod Head up (nowa) kosztowała u nas 400 z wymianą, teraz widzę, że można to pchnąć za dobre pieniądze :shock:

 

To daj mi namiary na Was prosze :). Ja najtaniej w Bydgoszczy znalazlem za 1140 z wymiana. Z czego 1040 sam nowa szyba Pilkingtona pod HUD, sensor deszczu i zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sztuka F10 pod Head up (nowa) kosztowała u nas 400 z wymianą, teraz widzę, że można to pchnąć za dobre pieniądze :shock:

 

To daj mi namiary na Was prosze :). Ja najtaniej w Bydgoszczy znalazlem za 1140 z wymiana. Z czego 1040 sam nowa szyba Pilkingtona pod HUD, sensor deszczu i zmierzchu.

 

Z Bydgoszczy przyjechać to może Ci się nie opłacić ;)

Pod Head upa już chyba nie mamy na ten moment. My posiadamy takie szyby z tańszego lewego dojścia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Pekła mi przednia czolowa szyba, posiadam oryginalnie zielona szybe z hudem kamera, czujnikiek swiatla i deszczu.

Chcialbym wstawic szybe solarna, znalazlem rowniez z hud, kamera, czujnikiem swiatla i deszczu.

Myslicie ze nie bedzie zadnych problemow z czujnikami, z kamera i hud? Kazdy mowi cos innego. Trzeba wykonywac jakas kalibracje po montazu nowej szyby? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie szyby kalibrowałem czujnik deszczu/światła i kamerę kafas.

Na pytanie o szybę solarną nie znam odpowiedzi, ale nie sądzę, żeby posiadanie szyby solarnej eliminowało możliwość posiadania HUD czy czujnika deszczu, więc jeśli założysz odpowiednią szybę powinno być wszystko ok. Poszukaj na realoem.pl - tam powinny być wymienione wszystkie możliwe rodzaje szyb i ich kompatybilność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację czujnika deszczu i kamery robiłem w ISTA/D.

Procedura opisuje krok po kroku co robić. Wystarczy przyzwoita pogoda, parking i parę metrów przestrzeni przed autem.

Z funkcji realizowanych przez Kafas mam tylko rozpoznawanie znaków. Przy bardziej zaawansowanych opcjach kalibracja pewnie jest trudniejsza.


W działaniu rozpoznawania znaków nie zmieniło się nic. Czujnik deszczu działał źle bez ponownej kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobry wieczór wszystkim,


odświeżę nieco temat. Mam problem z zakupem szyby do mojej F10. Moja jest zbita poprzez wystrzeloną poduszkę powietrzną pasażera i chciałbym ją wymienić na nową - używaną, ale oryginalną i tu mam pytanie, bo tych rodzai jest cała masa.


W swoim aucie mam na następującą szybę [prawdopodobnie już była wymieniana]:


IMG-6260.jpg


IMG-6458.png


w wyposażeniu auta:

-sensor deszczu

-HUD

-kamera KAFAS / KAFAS 2 [tu drugie pytanie, bo nie wiem którą mam i czym one się tak na prawdę różnią - kamery]



I teraz pytanie, bo na allegro znalazłem szybę pod moją kamerę, ale nie wiem czy ma HUD. Da się do tego jakość dojść po zdjęciach czy szyba jest dostosowana do HUD? Musi mieć jakiś specjalny nr / oznaczenie? Pasuje szyba od Polifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.