Skocz do zawartości

Brak ogrzewania siedziska fotela komfort


michal1296

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wszystkim !

Z góry przepraszam, jeśli powtórzyłem temat ale niestety nie znalazłem podobnego na forum. (nie wykluczam swojego gapiostwa) :)

Mam problem z ogrzewaniem fotela kierowcy, a mianowicie, od paru dni zauważyłem, że przestało grzać siedzisko fotela, oparcie działa bez zarzutu. Nawet po przestawieniu siły ogrzewania fotela z menu iDrive na samo siedzisko, dalej grzeje na maxa oparcie a spodu nic ..

Miał ktoś może taki przypadek ? Co się mogło stać, spaliłaby się grzałka ?? Czy jest jakiś oddzielny bezpiecznik na ogrzewanie siedziska a oddzielny na grzanie oparcia ??

 

Auto BMW 530d xDrive, 2011 r., fotele komfortowe, skóra Dakota beż.

 

Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik ale raczej poszła mata grzejna. Pojedź do ogarnietego elektryka i poproś o sprawdzenie obwodu maty, wepnie się miernikiem w zasilanie do maty i ci powie czy uszkodzona czy nie.Mi uszkodzili na myjni, ktoś sobie klęczał na fotelu i przerwał taśmę. Zorientowałem się po miesiącu. Element niestety dostępny tylko z poszyciem skóry, cena w aso między 2500 a 3200, zależy gdzie. Pozostaje jeszcze naprawa ale to już musisz znaleźć fachowca, może ktoś kto zajmuje się tapicerka, trzeba zdemontować fotel, później poszycie i sprawdzić w którym miejscu jest przerwana. ja jeszcze nie ogarnąłem gdyż aso z montażem krzykneli więcej niż komplet foteli na allegro.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał kolega. Niestety na 90% jest przerwana mata, nie wolno klęczeć lub opierać się ręką o podgrzewane fotele. Naprawa jest ryzykowna - groźba pożaru pod własnym tyłkiem :)

Koszty w aso takie jak opisał szuwx, ale jak masz gwarancję to wymieniają bezpłatnie.

Oczywiście sprawdź bezpiecznik dla pewności, rozpiskę masz w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się kreują koszty ...

 

Ale co najlepsze, że nie przypominam sobie żebym właśnie tak robił, staram się uważać nawet gdy san ogarniam wnętrze autka. Szczerze mówiąc, stało się to nagle, jednego dnia wieczorem wracałem do domu i było wszystko oki, rano już nie działało ..

 

Do aso i tak jestem umówiony na wymianę oleju itp. i od razu będę chciał żeby to sprawdzili. Ale jeśli jest tak jak mówicie z przerwaną matą grzewczą, to chyba na prawdę będzie się bardziej opłacało kupić używkę fotel.

Tak na boku, jeśli kupiłbym taki sam fotel z pełną elektryką i pamięcia, to musze to jakoś od nowa programować czy wystarczy jak się wepnę kostkami i samo "złapie" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naprawy to ryzyko pożaru zależy tylko i wyłącznie od wykonania naprawy, jeżeli ktoś to zrobi z głową to ryzyka nie ma. Równie dobrze nowa mata może mieć defekt i po krótkim czasie się zapalić. W kwestii przekładki fotela, typowe p&p, śruby, kable 10 minut i po problemie, błędów nie złapie. Chyba że walczysz zapłon bez fotela to złapie błąd poduszki, trzeba skasować i tyle.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzone infonz serwisu odnośnie przełamane maty grzewczej i konieczność wymiany siedziska fotela... :(

Wycena to ok 3400 zł łącznie z robocizną...

 

Najgorsze że nigdzie nie ma ofert sprzedaży fotela w takim kolorze i konfiguracji :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie.

Dzisiaj wpierw coś dziwnie zapachniało spalonym plastikiem a potem okazało się, że przestało grzać siedzisko kierowcy w środkowej części i z przodu pod nogami. Boki i oparcie grzeją.

To z pewnością oznacza kłopot i wydatki.

Pytanie, czy mata grzejna w fotelu komfortowym jest możliwa do naprawy/wymiany, czy muszę kupić nowe poszycie lub fotel?

Pozdrowienia

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest w calosci skora naturalna-tak u mnie wyglada-, boczki natomiast wygladaja na skaje, ja mam chyba dakote, skora ok. w volvo maja jakas inna mniej elastyczna.

w autach volvo- mam kilka- to jest mix skaja plus skóra, skóra wytrzymuje a skaja po czasie peka, w volvach od 10 lat to chyba jest tylko skaja i tak ktora ulega rozkaldowi po 4 lub 5 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę naprawiał grzanie fotela poprzez jego wymianę.

Kupiłem fajne komforty i mam pytanie.

Na tym nowym jest podświetlenie z tyłu fotela nad schowkiem.

Skąd wsiąść do tego prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.