Skocz do zawartości

[E46][Video] Pomocy! Czujnik ABS nie pozwala mi jechać!


haxigi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was! Bardzo proszę o jakąś pomoc bo jestem praktycznie unieruchomiony poza miejscem zamieszkania (600km). Auto stało równy tydzień pod chmurką pod hotelem, nie jeździłem nim i chcąc wracać auto zaczęło pikać i świruje wskazówka od prędkości. Jakoś pół roku temu wymieniłem lewy czujnik ABS i wiem, że to jego wina teraz jest znowu. Jakoś miesiąc temu wymieniłem prawy bo też się posypał. Lewy nowy jest od pół roku, prawy od miesiąca. Dzisiaj nie da się jechać bo mi auto szarpie i piszczy...

 

Podłączyłem inpę i widzę, że z lewego sensora jakieś napięcia idą co chwilę. Do tego co chwilę piszczy i sama wskazówka się rusza.

Nagrałem filmy pokazujące co i jak oraz wrzucam screen z rheingolda.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3UvRS_xLNFQ

https://www.youtube.com/watch?v=XYNPU9utR3g

 

http://i10.photobucket.com/albums/a137/haxigi/BMW/rheingold_zps8dtgfggd.png

 

F E H L E R S P E I C H E R L E S E N

---------------------------------------

Datum : 27.12.2015 15:09:36

JobStatus: OKAY

Variante : DSC_MK60.PRG

Version : 1.15

-------------------------------------------------------------------------------

ERGEBNIS : 2 Fehler im Fehlerspeicher!

-------------------------------------------------------------------------------

0x5DB1 Drehzahlfuehler hinten links Extrapolation

Fehlerhäufigkeit: 1

Logistikzähler : 38

Kilometerstand 180630 km

Fahrzeuggeschwindigkeit 48.00 km/h

Bremslichtschalter 0.00 0/1

Bremsfluessigkeitsschalter 0.00 0/1

ASC/DSC_aktiv (Tasterfunktion) 1.00 0/1

Bremsdruck erkannt 0.00 0/1

ABS-Regelung 0.00 0/1

ASC-Regelung (BMR) 0.00 0/1

ASC-Regelung (AMR) 0.00 0/1

GMR-Regelung (GMR) 0.00 0/1

GMR-Regelung (MMR) 0.00 0/1

CBC-Regelung 0.00 0/1

MSR-Regelung 0.00 0/1

TDR-Regelung 0.00 0/1

SDR-Regelung 0.00 0/1

DBC-Regelung 0.00 0/1

RTA aktiv 1.00 0/1

Run-Up Mode 0.00 0/1

kein passendes Fehlersymptom

Testbedingungen erfuellt

Fehler momentan nicht vorhanden, aber bereits gespeichert

Fehler wuerde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 5D B1 A0 01 26 46 8F 30 08 00 04

-------------------------------------------------------------------------------

0x5DB3 Drehzahlfuehler hinten links Anfahrerkennung v_Vergleich

Fehlerhäufigkeit: 1

Logistikzähler : 40

Kilometerstand 180630 km

Fahrzeuggeschwindigkeit 0.00 km/h

Bremslichtschalter 0.00 0/1

Bremsfluessigkeitsschalter 0.00 0/1

ASC/DSC_aktiv (Tasterfunktion) 1.00 0/1

Bremsdruck erkannt 0.00 0/1

ABS-Regelung 0.00 0/1

ASC-Regelung (BMR) 0.00 0/1

ASC-Regelung (AMR) 0.00 0/1

GMR-Regelung (GMR) 0.00 0/1

GMR-Regelung (MMR) 0.00 0/1

CBC-Regelung 0.00 0/1

MSR-Regelung 0.00 0/1

TDR-Regelung 0.00 0/1

SDR-Regelung 0.00 0/1

DBC-Regelung 0.00 0/1

RTA aktiv 1.00 0/1

Run-Up Mode 0.00 0/1

kein passendes Fehlersymptom

Testbedingungen erfuellt

Fehler momentan nicht vorhanden, aber bereits gespeichert

Fehler wuerde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 5D B3 A0 01 28 46 8F 00 08 00 04

===============================================================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłaczysz kontrolę trakcji da się jechać? Jakiej firmy czujnik? Sprawdź przy wtyczkę czy dobrze siedzi i wyczyść przy okazji. Musisz zdjąć do tego koło

 

Jak wyłączę DSC to dzieje się tak samo, też pika, wskazówka szaleje i szarpie. DSC sam się w tym momencie włącza i wyłącza więc nic to nie zmienia na dobrą sprawę.

Jest jakaś możliwość by wtyczka nagle się poruszyła i źle siedziała? Cały czas było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie by całkowicie dezaktywowac kontrolę nie trzeba dłużej przycisku trzymać? Niech inni się wypowiedza.

 

To rzecz martwa i wszystko jest możliwe i trzeba sprawdzić bo to lepsze niż laweta bądź jazda moim zdaniem nie możliwa w tym stanie. A masz tylko 3 dni na mechanika bo potem nowy rok.

 

Napisz jakiej firmy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotów licznik nie pokazuje?

Obroty pokazuje. KM/H, spalanie i dystans nie.

 

Nie wiem jakiej firmy. Kupowałem przez sklep motoryzacyjny za 150 ziko więc ciężko określić firmę.

 

A jest możliwość, że po wykonaniu kalibracji DSC coś się poprawi? Wcześniej miałem wymieniany na przodzie sworzeń (1,5msc temu) i jakoś tak beznadziejnie mi ustawili zbieżność. Jadąc prosto kierownica jest lekko w prawo skręcona i czasami sam na prostej drodze ciągnie do lewej. Czytałem też, że jak zbieżność jest przestawiona to się ta kalibracja kąta dla DSC przestawia i czujnik może szaleć. Może od tego wysiadł prawy czujnik, a teraz wróciło na lewy i wariuje tak mocno bo już ma mocno błędne odczyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie by całkowicie dezaktywowac kontrolę nie trzeba dłużej przycisku trzymać? Niech inni się wypowiedza.

 

 

no właśnie też coś kojarzę, że żeby wyłączyć całkiem trzeba chyba 10s przytrzymać guzik.

 

ahaaa. Bo ja zawsze wciskałem i na zegarach zapalała się ta kontrolka od trakcji i świeciła się na żółto, co oznaczało z tego co widziałem, że DSC jest wyłączone. Jak tak długo będę przyciskał to coś się pojawi, albo piknie czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby wyłączyć całkowicie DSC w e46 trzeba wcisnąć i przytrzymać przycisk DSC około 4sek, aż na desce pojawią się OBIE kontrolki:

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=356237&stc=1&d=1357501743

 

Krótkie naciśnięcie DSC (pojawia się tylko ta jedna kontrolka z lewej) nie wyłącza go całkowicie, tylko zmniejsza się jego czułość. Taki tryb "sport", nawet w dieslu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwne. Wyłączyłem DSC tak jak pisaliście. Oczywiście mimo to pikało jak szalone, ale w trakcie jazdy nie szarpało. Po 100km nagle wszystko wróciło do normy, prędkość i spalanie znowu się pokazywała, przejechałem tak z 30 km i myślałem, że już wszystko ok i nagle piknięcie, kontrolki i to samo, ale tym razem prędkościomierz działa, więc zakładam, że w inpie pokaże teraz prawy czujnik.

 

Raczej to nie jest normalne, że czujniki się psują, same naprawiają i potem znowu psują? Coś chyba muszę szukać usterki w innym miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się objawia padający czujnik abs, że raz działa a raz nie działa:)

 

 

no niby tak, ale prawy wymieniałem na nowy z 2 tyg temu i teraz znowu by się po tak krótkim okresie rozwalił?

Jest jeszcze jakiś inny element sterujący czujnikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.