Skocz do zawartości

obiawy panewek(dostep do popychaczy)bmw 318ci 2.0 143km 2003


kamil2047

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam pytanie odnosnie pracy silnika. Nie traci na mocy ale slychac dzwiek jak by pod maska byl diesel a nie benzyna ale tylko podczas przyspieszania i to nie zawsze. Gdy wskazowka jest na 2 tys obrotow jest cisza slychac ladny dziwiek silnika ale podczas przechodzenia z 2 tys na 3 tys slychac ten dziwny warkot (nie metaliczny) jaki towarzyszy przelgazowce samochodow z silnikiem diesla. Gdy juz mam 3 tys obrotow i trzymamy go na nich jest cisza dalej slychac ladny dziwiek silnika to samo gdy mamy juz 5 tys i trzymamy go rowno tez nie ma zadnego warkotu tyko ladny dzwiek benzyny. podczas jazdy bywa ze w ogole nic nie slychc jesli jedziemy spokojnie. dzis wymienilem napinacz lancucha i niestety problem nie znikl ale wedlug mnie jest troche lepiej. Czy to moga byc panewki jesli dzwiek ten nie jest jednostajny bo czasami go w ogolnie ma nie ma nawet jadac na 5 tys obrotow? z gory dziekuje i pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jest szansa dostac od kogos z Was instrukcje jak sie dostac do popychaczy? Od czego zaczac, na co zwrocic uwage oraz jak rozpoznam ze sa do wymiany. Jeszcze raz dzieki I pozdrawiam

Edytowane przez kamil2047
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp a moje pytanie wzielo sie glownie z opinii mechanika ktory po posluchania samochodu przez 20 sekund wydal wyrok ze to panewki, a mi sie zawsze wydawalo ze jednak obiawy panewek byly by jednak inne dlatego chcialem zasiegnac waszej opinii bo on chcial od razu wymienic silnik. Dlatego bardziej niz co to moze byc interesuje mnie czy te obiawy pasuja do panewek o ile w ogole da sie to czysto teotetycznie po moim opisie stwierdzic. wesolych swiat ludziska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuść olej i zobacz czy nie ma w nim złotych opiłków, panewki przeważnie słychać przy schodzeniu z obrotów a jak walą ciągle to muszą być naprawdę nieźle podtarte i jakieś opiłki na pewno będą w oleju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i powiem, że dźwięk wkręcania go na obroty jest całkiem przyjemny, dodatkowo ta cisza, ładnie. Mimo, że to R4 brzmi bardzo elegancko.

Może pompa vaccum jest walnięta? Uszczelniona jest? Ja po uszczelnianiu zauważyłem inny dźwięk pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.