Skocz do zawartości

bluetooth, aplikacje na iOS (iPhone 5s)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Udało Wam się podłączyć z iPhone 5s przez bluetooth z samochodem? Mój iPhone nie widzi urządzenia BMW. W iPhone nie używam żadnego dodatkowego programu bluetooth poza tym co jest w standardzie. Na Androidzie nie miałem problemu.

 

2. Są jakieś aplikacje na iPhone, które mogę wykorzystać w zestawieniu z moim E90? Na AppStore widzę:

- BMW Connected

- My BMW Remote

- BMW Wireless

- BMW Driver's Guide (mniemam, że to intsrukcja)

- BMW M Power Meter

- BMW Motorsport

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze to Iphone nie połączy się z adapterem OBD na BT, trzeba miec OBD na wifi. Lub zmienić na urządzenie z androidem tam obd na Bt działa bez problemu.

 

Po drugie tylko jeden program jest wart uwagi Carly for BMW.

Opublikowano

Tylko wifi

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Opublikowano
  • Autor
Po pierwsze to Iphone nie połączy się z adapterem OBD na BT, trzeba miec OBD na wifi. Lub zmienić na urządzenie z androidem tam obd na Bt działa bez problemu.

 

Po drugie tylko jeden program jest wart uwagi Carly for BMW.

Widzę, że takie OBD można dostać od 50 zł, a program, który polecasz to program diagnostyczny i można go wykorzystać właśnie wraz z OBD WiFi. Ten program ma więc dość zaawansowane funkcje. Mnie bardziej chodziło o jakąś zabawkę, którą mógłbym odczytać podstawowe informacje o pojeździe, z telefonu włączyć światła awaryjne lub użyć klaksonu etc... :)

 

Tylko jeśli dobrze rozumiem, to po zakupie np.:

http://allegro.pl/obd2-wifi-icar-nano-pl-elm327-elm-327-wireless-hit-i5286965771.html

 

Będę mógł za pomocą tego urządzenia przeprowadzić diagnostykę samochodu, ale nie posłuży mi jako zestaw głośnomówiący..., a na tym mi zależy.

 

Czy ktoś próbował skomunikować się przez BT za pomocą aplikacji iBlueNova?

Opublikowano
  • Autor
Generalnie podłączenie iPhone 5s via blueetoth w celu korzystania ze zestawu głośnomówiącego nie powinno stanowić żadnego problemu. Mnie się po kilku próbach udało połączyć. Jedyny problem jaki pozostał to brak skopiowania kontaktów.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie podłączenie iPhone 5s via blueetoth w celu korzystania ze zestawu głośnomówiącego nie powinno stanowić żadnego problemu. Mnie się po kilku próbach udało połączyć. Jedyny problem jaki pozostał to brak skopiowania kontaktów.

 

Czy w telefonie samochód został rozpoznany jako końcówka nr VIN Twojego samochodu? Np. BMW 23546

Opublikowano
  • Autor

Moduł BT padł mi jakiś czas temu i znalazłem na forum namiary na człowieka, który je naprawia (okolice Krakowa jeśli mnie pamięć nie myli). Po tym jak mi odesłał moduł, identyfikuje się innym VIN - nie moim. Nie wiem czy dał mi ten sam moduł, czy zmienił soft.. W każdym razie powiedział, że to co on robił nie ma wpływu na to, że kontakty się nie skopiowały, a przyczyna leży pewnie po stronie telefonu. Nie zależało mi specjalnie wtedy, więc odpuściłem...

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, tak został rozpoznany, z tym, że innym VIN.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Zdarzyło się komuś, że kontakty nie zostały skopiowane?
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Dziwne kolego?!? Jak wchodze do bety to w 3 sekundy pozniej mam cala ksiazke tel w idrive. Do tego jeszcze mozna kodowac zeby sms sie wyswietlal na idrive.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Moduł BT padł mi jakiś czas temu i znalazłem na forum namiary na człowieka, który je naprawia (okolice Krakowa jeśli mnie pamięć nie myli). Po tym jak mi odesłał moduł, identyfikuje się innym VIN - nie moim. Nie wiem czy dał mi ten sam moduł, czy zmienił soft.. W każdym razie powiedział, że to co on robił nie ma wpływu na to, że kontakty się nie skopiowały, a przyczyna leży pewnie po stronie telefonu. Nie zależało mi specjalnie wtedy, więc odpuściłem...

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, tak został rozpoznany, z tym, że innym VIN.

 

Jak go zakodujesz będzie się logował z Twoim VIN i będziesz miał dostęp do kontaktów i innych funkcji jeśli je miałeś. Niestety nie da się tego zrobić INPA. Miałem tak samo po naprawie modułu i dopiero zakodowanie przywróciło wszystkie funkcje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.