Skocz do zawartości

Kute felgi - jakie wzory? BMW M5


kubaj123

Rekomendowane odpowiedzi

345m nie są kute.

343m w 20" są kute.

Jeśli chcesz kute 19" to 252 od f01 będą pasować szerokością i et. To bardzo mocna, kuta felga od siódemki. Całkiem ładna.

 

Koła.

Spójny z atletycznym wizerunkiem BMW M5 Limuzyna. Idealny, by bezpiecznie przenosić niesamowitą moc tego sportowego auta na drogę. Ekskluzywny wybór wysokiej jakości 19- i 20-calowych obręczy kół M ze stopów lekkich z ogumieniem mieszanym.

Standardowo BMW M5 Limuzyna wyposażone jest w sportowe 19-calowe obręcze kół ze stopów lekkich Double Spoke 345 M, z ogumieniem mieszanym. Zapewniają one idealną równowagę między sportowym wyglądem a komfortem. W wyposażeniu dodatkowym dostępny jest też zestaw ekskluzywnych, atletycznych felg: 20-calowe kute obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke 343 M w dwóch odcieniach lub w kolorze czarnym, z ogumieniem mieszanym. Z przodu w rozmiarze 9 J x 20 z oponami 265/35 R20, a z tyłu w rozmiarze 10 J x 20 z oponami 295/30 R20.

BMW M5 Limuzyna z pakietem Competition ma w standardzie ekskluzywne 20-calowe obręcze kół M ze stopów lekkich Double Spoke 601 M w dwóch sportowych odcieniach. Zaprojektowane je specjalnie dla pakietu Competition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem jeszcze pare ofert felg od M'ek i jedyne ktore mi pasują to właśnie 345m, jedyne jakie nie sa przebajerzone i wchodzą na hamulce 400mm M5.

 

Słyszałem ze jedyna 19" jaka wchodzi na M5 to właśnie 345m. 252 wejdą w ogóle do M5? Aktualnie mam coś w podobie do 252, 458chyba i wiem ze nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść to wejdą. Tyle, że to nie felga M więc wyglądać będzie średnio.

To ma być na zimę czy do jakiegoś sportu? Czemu tak ci zależy na takiej feldze? 345m jest wystarczająco mocna do zwykłej jazdy i weekendowo po torze, jest na niej wysoka opona. Natomiast w 20" opony jest mniej i dlatego 343m są kute.

458 - nie ma takiego nr, chyba pomyliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi maja byc glownie na lato aczkolwiek tą zimę na nich jeszcze przejeździe i zimowy kpl. Kupie dopiero za rok. Styl jazdy raczej mam normalny, bez wygibasów torów itp. Zależy mi na kutej ze względów czysto wytrzymałościowych, w Łodzi mamy patologie a nie drogi i nie raz w E90 prostowalem alusy i dodatkowo jak miałem kiedyś stal to 6 poszło na złom.

 

Zależy mi na tym aby zaciski były dość dobrze widoczne a jednocześnie felga nie była za bardzo "kosmiczna" tak jak to jest właśnie w przypadku 408m czy 433m.

 

Styling 252 wydaje mi sie w 100% identyczny z tym co mam tyle ze ma troche ciemniejszy odcień stad tez nie był bym taki pewien czy aby napewno wejdzie to na zacisk M5 400mm.

 

http://bmwcentrum.pl/felga-aluminiowa-19-wzor-styling-multi-spoke-458-przod-bmw-f01-f02-f04-5gt-f07,id4292.html

Dokładnie taka felgę teraz mam i nie wchodzi na zaciski od M5.

 

Patrzyłem tez na opony w 20" to szczerze mówiąc to chyba nic nie ma, albo jakieś tandety za 500zl albo nic. Zimowek chyba nikt nie robi ale 20" zimę na bank odpada. Jak juz znajdzie sie jakaś fajna letnia opona na 20" to kosztuje 1500zl minimum za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam M5 więc na 100% ci nie powiem jak to jest z tymi zaciskami. Ale oryginalna 19" 345m spokojnie wytrzyma normalne użytkowanie, pamiętaj, że m5 ma większe opony wiec 19" w m5 to tak jak 18" w zwykłej f10.

Sam mam oryginalne 19" i 20" od 5 lat i nie miałem problemów z krzywieniem, oczywiście trzeba jeździć rozsądnie.

Co do ceny opon to wiesz, chciało się bmw, chciało się m5 to się ma wydatki ;)

 

zimowe 20":

http://www.michelin.pl/opony/opony-osobowe#type=type_2&brand=bmw&range=m5&model=%28f10%29%20m5&engine=4.4%20v8%20bi-turbo%20560&year=2011&selectedFitment=265-35-20-99-ZR%28Y%29&selectedFilter=winter&fronthighwaypressure=2.6&frontnormalpressure=2.2&rearhighwaypressure=2.6&rearnormalpressure=2.2&frontDimension=265-35-20-99-ZR%28Y%29&rearDimension=295-30-20-101-ZR%28Y%29&retainFitment=265-35-20-99-ZR%28Y%29&selectedIndexOption=0&usage=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat pewnie już wyczerpany, ale przesyłam zdjęcie jak 345M 19' siedzi w F11 525XD z fabrycznym zawieszeniem M. Tarcza 330mm - jest jeszcze sporo zapasu do rantu. Opony 245x40xR19. Jezdzi się dobrze - ten profil opony jest bezpieczny do miasta. W E91 mam opony tył 255x35x18 i przyznam, że po mieście jeździ się źle, z kolei w trasie na przyzwoitych drogach - idealnie.

http://i68.tinypic.com/j9wwox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam wzór w F07. Przód 260, tył 305 od Lambo Auto trzyma się drogi jak głupie nie ma możliwości stracić trakcje. Tarcza 400m plus zacisk competition i miejsca nie ma nic, wyglada genialnie :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.