Skocz do zawartości

M52B20 Odma i kontrolka ciśnienia oleju


lukasz2025

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szykuje mi się wymiana odmy odnośnie odmy to będzie tak kupić ori czy są jakieś dobre zamienniki? Jak tak to jakie? I czy jest sens czyszczenia odmy, czy w ogóle się ją czyści? Drugie pytanie odnośnie kontrolki ciśnienia oleju. Wczoraj coś przeczytałem o odpowietrzeniu skrzyni korbowej, że na skróty to na zgaszonym silniku wyjąć bagnet i odpalić, więc tak uczyniłem silnik zimny wyjąłem bagnet i tak silnik pracował ze 2 min. silnik pracował dość równo po włożeniu bagnetu obroty poszły troszkę do góry wróciły do normy, zgasiłem silnik. Przed odpowietrzeniem zapalając silnik kontrolka ciśnienia oleju paliła mi się od 2 do 3 sekund czy na zimnym czy na ciepłym średnia to 2 sekundy, po odpowietrzeniu kontrolki prawie wcale nie widać. Odpaliłem silnik 4 razy kontrolka nawet się nie zaświeciła. To dobry objaw czy nie???

Proszę o odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odmę wymień, pewnie nikt przed tobą tego nie wymienił wiec najwyższy czas. Mozesz jakiś zamiennik wstawić znanej firmy. Zwróc uwagę że tam są jeszcze różne przewody od odmy które mogą być połamane ale je połamiesz, również rurką która wracal olej przy bagnecie może być zapchana :)
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak odmę wymień, pewnie nikt przed tobą tego nie wymienił wiec najwyższy czas. Mozesz jakiś zamiennik wstawić znanej firmy. Zwróc uwagę że tam są jeszcze różne przewody od odmy które mogą być połamane ale je połamiesz, również rurką która wracal olej przy bagnecie może być zapchana :)

 

 

Czemu od razu połamie, jeśli są w dobrej kondycji można spokojnie wyczyścić ( ja tak zrobiłem ). Co do zamienników, nie kupuj tylko no-name najtańszych z allegro. Oryginału moim zdaniem nie opłaca się kupować ale to jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odważyłem się w ciemno kupić odmy pierwsze co zrobiłem to postanowiłem ją wyczyścić. Po wyjęciu odmy i jej rozebraniu byłem w szoku była cała w majonezie a tej membrany prawie jak by nie było poczyściłem przedmuchałem jakoś to wyglądało składam z powrotem pod maskę. Odczucia po wyczyszczeniu myślę, że elastyczność silnika jest lepsza i tak jakoś ładniej pracuje (oddycha). Niestety biały dym z rury i smród tak jak by paliwem został może trochę mniejszy. Są dwie opcje wymienić odmę na nówkę bo nie wiem czy czyszczenie odmy w takim stanie jakim ona była cokolwiek da nie da się przywrócić jej sprawności jaką miała jak była nowa, druga opcja kolektor ssący wyjmowałem przepustnice i był do niego wgląd strasznie dawało od niego benzyną więc może to to trzeba go wykręcić i wyczyścić. Co wy na to??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie paliwa w kolektorze to coś z ciśnieniem paliwa, regulator chyba, gdzieś na forum było że tylko w taki sposób paliwo do kolektora może się dostać. Musiałbyś poszukać, tam na pewno nie powinno być czuć paliwa.

 

Odme tak jak mówiłem wymień a nie reanimujesz trupa.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator ciśnienia paliwa wymieniony zakładałem już wątek w tej sprawie nowy bosch ale z tłumika dalej czuć benzynę wiec szukam dalej a odma w przyszłym tygodniu będzie nówka. I w sumie jak to nie pomoże to już nie wiem jak pozbyć się tego zapachu benzyny i dużego spalania i w sumie tylko tego bo po przeczyszczeniu odmy silnik odzyskał swoją elastyczność ale po wymianie na nówkę zakładam że będzie jeszcze lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.