Skocz do zawartości

Audio Stereo kodowanie na HIFI wzmacniacz ?


sheriffg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko odnośnie tego tematu, mianowicie czy żeby przekodować system w aucie E91 na HIFI ze zwykłego Stereo potrzebny jest ten wzmacniacz śmieszny ?

Czy można też przekodować bez niego i będzie grało, czytałem mnóstwo tematów ale nigdzie nie ma napisane czy to jest MUS go założyć.

Pytam dlatego że mam zmienione głośniki i już mi ich raczej nie wypierdzi, a chciałem się pozbyć tego obciętego dzwięku w Stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakodujesz to przestanie grac. Musisz wzmacniacz jakiś kupic.

 

haha dobry żart

 

Ja kodowałem. Trzeba dodać odpowiedni SA a potem przekodować moduł Rad. Jednak po tej operacji wkurzyło mnie ciche pikanie czujników parkowania i dodatkowo jakby bas był słabszy więc wróciłem do wcześniejszych ustawień.

 

Jakie głośniki zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w końcu sensowna odpowiedź dzięki

Wiesz co zrobiłem tak u siebie

W drzwiach wymieniłem na U-dimension przód i tył

są dwudrozne grają spoko ale dopiero jak się z 2 miesiące używa, basu z nich brak jednak

Subwoofery mam odlaczone

Dodatkowo wzmacniacz i sub w bagażniku dałem 25 cm

Bas jest bajeczny, piękny głęboki w całej kabinie

Po prostu denerwuje mnie brak midbasu

Dlatego pytałem o kodowanie, ale teraz nie wiem czy jest sens :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest zawsze. Zobaczysz co jest dla Ciebie lepsze. Każdy ma inne wymagania. Ja mam głośniki przednie zmienione na dwudrożne JBL i głośniki pod siedzeniami na większe od wersji Hi-fi. Więc u Cb kodowanie przyniesie inne odczucia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy ile masz kasy, jak masz stereo to ja bym zmienil na hifi (graty z 350-400zł plus dlubanie), jak masz z 4000zl to logic plug and play.

jak masz wiecej kasy to bym zastosowal zestaw glosniki plus wzmacniacze i moze procesor dzwieku znanych firm. ale ostatnia wersja kosztowalaby pewnie tyle co twoj samochod a to bylaby niezbyt udana inwestycja. zestaw upgrade alpine to koszt podobno 1200zl gdzie masz tylko wofery i gwizdki bez tylu i subwoferow to moim zdaniem za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy, szybkie pytanie: przerobił ktoś ze stero na fabryczne HiFi i zostawił to bez kodowania? Każdy mówi że trzeba koniecznie kodować itp, a słyszałem jakieś opinie że przed kodowaniem jak i po kodowani nic się nie zmieniło... ?? Ktoś potwierdzi ewentualnie zaprzeczy?

 

Pozdrawia mi dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz słyszałem jedną opinię że po kodowaniu jak i przed kodowaniem było identycznie, koleś mówił że nic a nic się nie zmieniło - oprócz zawartości portfela :P Więc chciałbym dopytać jak to jest na prawdę - może ktoś już przerabiał ten temat i wie co w trawie piszczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak się składa że zamontowałam wzmacniacz hifi podłączyłem do radia bez żadnego kodowania i działa bez problemu. Jedyne co zauważyłem to w ukrytym menu radia zamiast zmiany głośności DSP pokazuje się zmiana głośności V, wygląda to tak DSP 0 (ta wartosc się nie zmienia kręcąc gałką głośności ) V 16 (wartość zależna od gałki głośności)


volume DSP 0 V 16


Z tego co się domyślam DSP to skrót od tego cyfrowego wzmacniacza. Digital sound procesor. I wartość przy tym właśnie parametrze powinna się zmieniać, ale to tylko moje gdybanie.


Jeżeli ktoś wie jak zakodować w ncs expert to było by świetnie.


Jedyne co znalazłem to taka instrukcja po której wykonaniu nic się nie zmieniło przynajmniej na słuch:


Plug in cable to OBD port and selected usb port

Run NCSexpert

Click "file" and select "load profile" and select "expertmode"

Click "VIN/ZCS/FA

Click "ZCS/FA f. ECU

Select chassis type "e89"

On choose ECU select "CAS"

After your vin is shown select "enter FA"

Select chassis type "e89"

Ensure VIN shown is correct and select "OK"

Enter $676 and then select "add"

Then scroll down and select "$676" and select "OK"

Then select "Back button"

Then select "F4 Process ECU"

Then select from drop down list "CAS"

Then select "F2 Change Job"

Then select "FA_WRITE" and click "OK"

Ensure CAS is shown on "Get Coded" and FA_WRITE shown on "JOB NAME"

Select "F3 Execute Job"


Z: https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=802793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.