Skocz do zawartości

Konfiguracja 318d po liftingu (nowy) kontra 320d (używany)


felixo

Rekomendowane odpowiedzi

320d to obecnie minimum w wazacym ponad 1.5 tony f3x. Dostalem ostatnio jako auto zastepcze x1 18d, ktore mniej wiecej masa i gabarytami odpowiada e91. W tym aucie odczuwalny jest spory deficyt osiagow silnika w porownaniu do 320d.

Moje pierwsze dwa BMW to byly golasy i nigdy nie przeszkadzal mi zbytnio brak dodatkow. Kiedy jednak raz przyzwyczaisz sie do jazdy dobrze wyposazona wersja, to po przesiadce na golasa wyraznie brakuje komfortowych udogodnien. Jesli nie jest sie przywiazanym do korzystania z komfortowych gadzetow, to mozna spokojnie zrezygnowac z wielu drogich opcji dodatkowych, np. tomtom radzi sobie w wielu sytuacjach lepiej od standardowej navi, a kosztuje ulamek ceny BMW.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupowac 318d to jak wyjsc za dlugonoga laske bez gornej jedynki. Z daleka fajnie ale koledzy sie beda smiali

 

Większe jaja ma się w 320d na kołach 16, czy 318d z 17? :roll: :8) Bo jak wezmę 320d to tylko 16tki zostają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowac 318d to jak wyjsc za dlugonoga laske bez gornej jedynki. Z daleka fajnie ale koledzy sie beda smiali

 

Większe jaja ma się w 320d na kołach 16, czy 318d z 17? :roll: :8) Bo jak wezmę 320d to tylko 16tki zostają...

Koła zawsze możesz zmienić a silnik nie za bardzo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idac tym tokiem dojdziesz do wniosku, ze najlepiej kupic 335i z 2012 roku z pelnym wyposazeniem. Jest to co prawda pre LCI, ale rok produkcji nie jest od razu widoczny, a ciekawe auta zaczynaja sie juz od 100 tys PLN, wrazenie u kumpli murowane :)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felixo czemu nie bierzesz pod uwagę demo lub PS?

 

Biorę. Ale koniecznie muszę mieć w fotelu pompowanie lędźwi. A takich aut jak na lekarstwo...

 

Po drugie doświadczyłem efektu "pierwszy właściciel bmw, prawdziwy niski przebieg" przy odsprzedaży. Rynek daje wysoką premię za takie auta. Ja x3 sprzedałem w kilka godzin za cenę zupełnie sprzeczną ze statystykami eurotax. Twierdzę wręcz, że na zakupie auta nowego straciłem mniej niż gdybym miał używkę.

 

Niemniej cały czas rozglądam się.

 

Z dealerem umówiłem się na test 320d. Są tacy pomocni, że nawet koła wymienić mogą na 16. Abym porównał pracę zawieszenia do 18. 320i może też się uda.

 

Ps. Rabat dostałem powyżej 12%. Nie powiem ile, bo honorowo się umówiłem. Ale można więcej bez floty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

felixo, może to głupie ale..

 

doposażenie w pompowanie lędźwi na oryginalnych częściach BMW przez firmę która się tym zajmuje (np. bimmerupgrades) to raczej będzie znikomy problem. Zobacz, w Rosji koleś ogarnął to sam pod garażem:

 

https://www.drive2.ru/l/7864363/

 

i nie musisz się ograniczać do kilkunastu aut na rynku :wink:

 

Koleś nawet wspomina że takich foteli jak na lekarstwo bo przeważnie występują w najbogatszych wersjach a doposażenie to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na tyle atrakcyjny rabat, że w cenie premium selection mam nowe auto. Jedynie bez navi i mpakiet, ale za to z kierownicą m.

 

Silnik 20i jednak odrzucam. Na zimnym pracuje tak samo jak w moim x3 czyli dieslowato. Ciągnie ładnie tylko na wysokich obrotach. Chcę zachować gwarancję może nawet przedłużę na 5 lat. Zatem boxa zakładać nie będę.

 

Pozostaje wybór 318d/320d.

 

Wczoraj jeździłem testowo 320d po liftingu koła 17 xdrive. Silnik od dołu jedzie z mniejszym wysiłkiem. Jednak gdy chcemy gwałtownie przyśpieszyć to ma chwilę zawahania, dziurę. Potem kapatulta, ale bez szału, spodziewałem się więcej. Podobne wrażenia przyśpiszania miałem w 150KM Passacie.

 

318d bardziej równomiernie przyśpiesza, szybciej reaguje na gaz. Jednak przy mocnym przyciśnięciu silnik czuć, że ma ograniczoną gorę. Że trochę mu brakuje.

 

Wybór mam następujący.

320d bez pakietu sport (zwykłe wnętrze za wyjątkiem foteli sport, kół 17, kierownicy m) oraz dopłata 8 tys zł.

 

318d z pakietem sport oraz dodatkowo pakietem oświetlenia i oszczędnością 8 tys zł.

 

Jeżdżę bez szaleństw. Autostrada rzadziej. Czasami muszę wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Stanęło na 320d, automat, ledy, sportowe fotele, m kierownica, grzane fotele, tempomat, odcinek lędźwiowy, lusterko przyciemniane, lakier metalik szary mineralny, koła 17. Budżet przekroczyłem o ok 8 tys. Odbiór marzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zachować gwarancję może nawet przedłużę na 5 lat. Zatem boxa zakładać nie będę.

Ale box nie kasuje Ci gwarancji :) Po instalacji nawet go nie widac pod maska. Przy wymianie oleju na serwisie tez nie beda go szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Brawo ! Juz dziś zazdroszczę Ci tylnych świateł :)

 

A różnia się znacznie? Da się dolożyć do Twojego? Jest gdzieś porównanie bo albo słabo szukam albo nie widzę ze względu na PESEL :-P

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Brawo ! Juz dziś zazdroszczę Ci tylnych świateł :)

 

A różnia się znacznie? Da się dolożyć do Twojego? Jest gdzieś porównanie bo albo słabo szukam albo nie widzę ze względu na PESEL :-P

 

Da się, to mój najważniejszy mod w planie :P

 

Lampy różnią się diametralnie, nie ma w nich ani jednej zwykłej żarówki, wszystko full led:

 

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2015/05/BMW-3er-F30-LCI-Sport-Line-Mediterran-Blau-340i-06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Wyglada nice. Muszę obadać na żywca. Zmień sobie do maja bo planuję być w Przemyślu pod koniec maja ;-P - dodatkowo jeszcze widzę ,że zdjęcie w tanzanicie :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Stanęło na 320d, automat, ledy, sportowe fotele, m kierownica, grzane fotele, tempomat, odcinek lędźwiowy, lusterko przyciemniane, lakier metalik szary mineralny, koła 17. Budżet przekroczyłem o ok 8 tys. Odbiór marzec.

 

Good choice :wink:

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.