Skocz do zawartości

Chcę kupić X3 3.0xd - porady, opinie


Carlito-Carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję zakup X5 nowej z silnikiem 3.0xd lub X3 z tym samym silnikiem. Mam kilka pytań i wątpliwości liczę na wasze doświadczenie i pomoc w ich rozwianiu lub potwierdzeniu. Do tej pory jeździłem A4 2.0TDI, Q5 3.0TDI i ostatnio A6 3.0TDI.

 

1. Jak (może ktoś miał porównanie z Audi) wygląda jakość materiałów i wykończenie X3?

2. Jakie dodatki warto zamówić?

3. Czy fotele sportowe są wygodne na długich trasach

4. Jak wygląda usterkowość X3?

 

Dzięki

 

Karol

Edytowane przez Carlito-Carlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No właśnie wolałbym X3 bo nie potrzebuję dużego SUVa tak bardzo tylko jak siedziałem w komfortowych fotelach to są bez porównania ze sportowymi w X3 i zastanawiam się jak wygoda podróżowania w tych z X3. Czy silnik 3.0 ma jakieś poważniejsze wady?

POzdrawiam,

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć,

 

Moje subiektywne odpowiedzi:

1. Jak (może ktoś miał porównanie z Audi) wygląda jakość materiałów i wykończenie X3?

2. Jakie dodatki warto zamówić?

3. Czy fotele sportowe są wygodne na długich trasach

4. Jak wygląda usterkowość X3?

 

Ad 1. Było ich kilka w gazetach motoryzacyjnych... zawsze X3 górował napędem (przyjemnością prowadzenia) i intuicyjnością systemu multimedialnego. Q5 miażdżyło jakością materiałów i spasowania... Generalnie X3 w większości przypadków wygrywało o włos.

Ad 2. Zależy ile chcesz na nie przeznaczyć. Wg mnie absolutne min. to automat, ksenony, nawigacja, sportowe fotele...

Ad 3. Jak nie jesteś zbyt "szeroki w barach" to będą ok.

Ad 4. Dramat - zobacz wątek o chorobach wieku dziecięcego. Q5 jest lata świetlne lepsze w tej dziedzinie.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nowy silnik - więc pewnie problem z rozrządem przeminął. Przekładnia kierownicza ta sama... czytaj wątek o "chorobach" pewnie się niedługo wyjaśni czy jest lepiej.

 

Kolega (o ile pamiętam) Rafusa pisał o problemach X3 35i po lifcie...może jego zapytasz osobiście.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5 30d bedzie duzo wygodniejszym i lepiej wykonanym samochodem od X3 - jesli budget CI pozwala to przy 40km rocznie mysle ze warto jezdzic X5

X3 z tym motorem ma wariacka cene, jak juz tyle wydawac to potem warto jezdzic komfortowe - X3 gdyby mialo pneumatyke jak Macan to byloby fajnym wozem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
X5 jest super... póki masz gwarancje i nie musisz płacić za przeglądy. Koszty generowane przez X5 są powalające... zastanów się dobrze.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma do testów z 3.0xd :(

I ile można sprawdzić po 15 minutach jazdy, stad moje pytanie do użytkowników. Najbardziej się boje o usterkowość bo sporo sobie poczytałem na forum i chyba nie jest najlepiej w moich Audi przez ostatnie lata niewiele się złego działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z tego co czytałem tutaj na forum to główne problemy F25 to przekładnia kierownicza, paru osobom padły tylne lampy. Reszta to raczej losowe przypadki.

Ale szczerze mówiąc podzielę zdanie przedmówców - nie warto chyba pakować tyle kasy w X3 30d. Lepiej już F15 25d, które zresztą jest dużo świeższym modelem i ma o wiele mniejszy spadek wartości. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.