Skocz do zawartości

[E60] regulacja temp i nawiewu w IDRIVE


maryjusz3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę zmienić ustawień co do temperatury w idrivie. Cały czas mam kreski na niebiesko. Zmieniam na czerwone i nie zapamiętuje tych ustawień. To samo jest z regulacją nawiewu. Np zmieniam aby bardziej dmuchało na szybę lub nogi i wraca do początkowego ustawienia. Miał może ktoś taki problem? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie po wgraniu polskiego menu, ale podjechalem na reklamacje - podpieli kompa, dograli, dokodowali i dziala wszystko.

 

ps. nie moglem ustawiac wlasnie nawiewow i temp oraz nie moglem zmieniac opcji w HUDzie bo tez nie zapamietywalo ustawien oraz nie dzialaly serwisy (klockiitd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Tylko ja nic nie miałem robione z softem. A jeszcze rok temu mi to działało.

Rozwiazales problem? Mam tak samo u siebie. Moge zmieniac w iDrive sile nawiewu i kolor niebieski lub czerwony, ale po sekundzie te ustawienia wracaja do pierwotnego polozenia. Soft nie byl modyfikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A robisz to na odpalonym silniku czy na zgaszonym bo ja ostatnio tez już zacząłem się wkur.... bo miałem to samo ale bawiłem się tymi nadmuchami na włączonym zapłonie i tak jak piszecie wszystko kasowało się po jednej sek ale jak odpaliłem auto to wszystko gra i byczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podłącze sie pod temat.

Posiadam w swojej e60 z 2003 roku navi business.

Moje pytanie dotyczy właśnie ustawień w idrive nawiewu tzn. mam możliwość tylko ustawienia centre vent a czy nie powinno być czegoś więcej? Moge przestawiac między czerwona, biala a niebieska kreską i to sie tyczy tylko tułowia, ponieważ ono jest podświetlane. Może jakoś pokrętłem jest możliwość przestawienia np. opcji nawiewu na nogi itp?

I jeszcze zauważyłem coś takiego, że jak ustawie pokrętłem nawiew na ciało to leci takie letnie powietrze nawet jak temp. jest ustawiona na maxa, gorące powietrze leci dopiero wtedy jak przestawie nawiew na szybę albo nogi. O co tu może chodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robisz to na odpalonym silniku czy na zgaszonym bo ja ostatnio tez już zacząłem się wkur.... bo miałem to samo ale bawiłem się tymi nadmuchami na włączonym zapłonie i tak jak piszecie wszystko kasowało się po jednej sek ale jak odpaliłem auto to wszystko gra i byczy :)

 

Dzięki za podpowiedź. Wcześniej robiłem na włączonym zapłonie. Teraz sprawdziłem na odpalonym silniku i wszystko działa jak należy :D

 

Witam.

Podłącze sie pod temat.

Posiadam w swojej e60 z 2003 roku navi business.

Moje pytanie dotyczy właśnie ustawień w idrive nawiewu tzn. mam możliwość tylko ustawienia centre vent a czy nie powinno być czegoś więcej? Moge przestawiac między czerwona, biala a niebieska kreską i to sie tyczy tylko tułowia, ponieważ ono jest podświetlane. Może jakoś pokrętłem jest możliwość przestawienia np. opcji nawiewu na nogi itp?

I jeszcze zauważyłem coś takiego, że jak ustawie pokrętłem nawiew na ciało to leci takie letnie powietrze nawet jak temp. jest ustawiona na maxa, gorące powietrze leci dopiero wtedy jak przestawie nawiew na szybę albo nogi. O co tu może chodzic?

 

Masz navi business, ale klimatyzację zwykłą czy rozszerzoną (podświetlane okrągłe pokrętła z temperaturą) ? Jeśli rozszerzoną to nawiew na nogi i tułów reguluje się poprzez pokrętło w iDrive - wciskasz kierunki góra, dół. Można także poprzez naciśnięcie przycisku w lewym lub prawym pokrętle. Jak masz klimę zwykłą to nie pomogę, nigdy jej nie obsługiwałem.

Co do gorącego powietrza to nie powinno być tak jak masz u siebie. Coś jest nie tak. Spróbuj podłączyć pod komputer, może są jakieś błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam taki problem. Mianowicie nie mogę zmienić w iDrivie kierunku nadmuchu, jest tylko centre vent na tłów bez możliwości zmiany na nogi czy głowę. Mam 2 pokrętła z temperaturą a na środku przyciski od klimatyzacji i pokrętło siły wentylatora. W idrivie nie mogę też rozdzielać kierunku na pasażera i kierowcę, oraz brak jest opcji podgrzewania foteli.Czy wie ktoś co jest tego przyczyną? proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Najpierw pytanie. Od kiedy jesteś posiadaniu tego auta, czy problem powstał w trakcie użytkowanie przez Ciebie tego auta, czy występuje od początku kiedy jesteś w jego posiadaniu?

 

Pozdrawiam. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc poprzedni właściciel założył panel klimy HIGH do wersji BASIC lub wymieniał nawigację i nie jest poprawnie zakodowana ( choć obstawiam pierwszą wersję ). Podaj ostatnie 7 znaków winu to potwierdzę.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak źle zakodowane CCC. Z Vinu wynika, że masz klime HIGH i CCC Bussines, czyli z mały wyświetlaczem. Generalnie jest to dla Ciebie dobra informacja. Tak, temat jest do zrobienia.

 

Pozdr. Emil.

Diagnostyka. Naprawy elektroniki i elektryki. Nawigacje, mapy, język polski. Doposażenia. Specjalizacja seria E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Czy udało Ci się ten problem rozwiązać? Gdyż mam w Idrive to samo co Ty. Tylko centre vent i nie moge wejsc w inne opcje klimy, a mam wersje hight i CCC professional. Do tego nie działa mi kilka opcji z menu.

Może ktoś zna kogoś z okolic Żar w lubuskim kto mógłby mi w tym pomóc jeżeli trzeba coś dograć bądź wgrać od nowa.

"Proste są dla szybkich samochodów, a zakręty dla szybkich kierowców"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
a mógłbyś podzielić sie gdzie znalazłeś pomoc z forum,mam ten sam problem ze złym kodowaniem i dowiedziałem sie że trzeba radio przekodować , w moim przypadku było radio naprawiane i od tego momentu nie mam ciepłego nawiewu i brak mozliwości zmiany w idrive na ciepłe,w winkfkp to idzie zrobić tylko nie znam kodu odpowiadającego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.