Skocz do zawartości

320D m47 podgrzewacz elektryczny zamiast webasto


bocian21a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy próbował ktoś może zmieniać orginalne webasto na podgrzewacz elektryczny? u mnie mam oryginalne pełne webasto z/c-d które nie działa i nigdy odkąd mam samochód nie dzialalo bo uwalona była pompka wody a pozniej okazało się że do naprawy jest jeszcze sterownik i do wymiany tlumnik.. A nie wiadomo czy nie czasem coś jeszcze.. Kto jest zorientowany w temacie to wie jakie sa koszty naprawy i czesci a nawet gdybym chciał kupić całe sprawne to i tak trzeba dac te 300-400zł a podgrzewacz elektryczny dą się kupić poniżej 100zł także zastanawiam się czy dało by się poprowadzić kable zasilające i zamontować podgrzewacz w miejscu webasto wykorzystując jego instalacje od czujnika temperatury i do połączenia z komputerem i przeprogramowac ewentualnie sterownik ncs'em albo podłączyć do wgl bez połączenia z komputerem

Ktoś próbował takiego zabiegu? Robi się zimno powoli i auto dą się nagrzać bo oba termostaty mam nowe ale dość długo to trwa.. A woze autem miesięczne dziecko także dobrze by było żeby szybko się grzal a nie żebym musiał jeździć zagrzewac auto zanim gdzieś mam jechać a diesel jak to diesel na postoju sobie może stać odpalony a i tak się nie bardzo grzeje dopiero podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem ludzi którzy wypowiadają się na forum nie mając pojęcia i tym co pisza..

Podgrzewacza nie wkręca się a blok tylko wpina w obieg tak samo jak webasto..

A 300 czy 400 zł fakt może nie majątek ale z webastami tak już jest że dużo rzeczy a nich lubi padać zwłaszcza jak mają naście lat i to pociąga za sobą następne niepotrzebne koszty co jakiś czas a do tego trochę irytuje kiedy jeżdżąc klasa premium jak to nazwales co trochę trzeba grzebać z ta sama rzeczą.. a elektryczne są jak dla mnie dużo prosciejsze i chyba mniej awaryjne a przede wszystkim bardziej dostępne bo montowane były dłużej niż webasta w podstawowym wyposarzeniu a pozniej już tylko w opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mowia wszystko sie da zrobic

 

problemem moze byc znalezienie sprawnego uzywanego podgrzewacza, bo to ze sa uzywki za 100zł nie znaczy ze są sprawne ;) ze maja sprawne wszystkie grzałki itp

podgrzewacz sterowany jest przez DDE i warunkiem do jego działania nie jest tylko niska temp, jest szereg warunkow ktore musza byc spelnione aby sterownik wlaczyl podgrzewacz i ustawil okresloną moc grzania, nastepnie go wyłączył itp

 

mysle ze lepiej kupic sobie uniwersalny podgrzewacz, podac zasilanie, wpiąc odpowiednio w układ, zrobic odpalanie na przycisk i doprowadzic włącznik do kabiny i tyle ;) moze prowizorka ale najprostrze rozwiązania są najlepsze

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest problem żeby znaleźć dobry ale mam gościa który handluje tylko częściami do bmw i pokazywał mi że takich podgrzewaczy ma chyba z 20 więc któryś musi zadziałać :-P a dodam że webasta ma tylko 4 i sprawdziliśmy wszystkie i wszystkie miały uwalone sterowniki..

Właśnie z tego co się zorientowałem to wlasnie jest tak jak mówisz że musi być spełnionych wiele czynników żeby sterownik włączył albo wyłączył podgrzewacz dlatego pytam czy są się jakoś przeprogramować ncs'em albo disem z webasta na podgrzewacz i podpiąć się pod kable od webasta które też ma jeden pin odpowiedzialny za komunikację z samochodem po k-bus i żeby jego wykorzystac tylko pytanie czy jest wgl tam możliwość

A z tymi uniwersalnym to różnie bywa robiąc wyłącznik w aucie trzeba pamiętać żeby go wyłączyć Bo jak nie to będzie grzal do oporu jedynie zastosować jakiś wyłącznik termiczny albo coś ale to już dużo zabawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ja zmieniałem elektryczny podgrzewacz na webasto, ale za to wiem, co trzeba wymienić :) Sam podgrzewacz elektryczny to najmniejszy problem, w autach gdzie był podgrzewacz, jest inne oprogramowanie w sterowniku silnika, które steruje podgrzewaczem, więc NCS-em tego oprogramowania nie zmienisz. Do tego musisz podciągnąć 2 przewody do komputera silnika, nie wspominając o grubych masowych i grubym plusowym kablu. Poza tym węże od webasto różnią się od tych do podgrzewacza, mocowanie tak samo. Od kiedy wsadziłem webasto, to stwierdziłem, że krótkie odcinki nie są tak szkodliwe dla akumulatora, jak przy elektrycznym podgrzewaczu, który tak obciążał alternator, że dopóki się nie wyłączył, to miałem wrażenie, że nie był w stanie dobrze naładować akumulatora(alternator miałem sprawny). Kolejna sprawa to wydajność i prędkość nagrzewania, to mimo wszystko sprawne webasto ogrzewa auto zdecydowanie szybciej niż podgrzewacz.

Skoro pompkę wody przy webasto wymieniłeś, to najtańszym rozwiązaniem będzie naprawić ten piecyk (sterownik) i cieszyć się z błyskawicznego nagrzewania kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra skoro mówisz że to nie będzie takie proste jak by się mogło wydawać albo nawet niemożliwe to może mógł by ktoś polecić kogoś kto zajmuje się naprawa takich sterowników?

Mam dwa jeden po podłączeniu robi zwarcie w samochodzie (nie działa radio, zmieniarka, migacze i kilka innych rzeczy) a drugi pokazuje zwarcie świecy zarowej i jakiś błąd od wentylatora co podobno też oznacza uszkodzony sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba minionej epoki , patrząc po okolicy kto w tej chwili kupuje e46 to muszę stwierdzić że to tanie już auto bardzo ale to bardzo często wpada w ręce druciarzy .

Minionej czy nie, klasą premium było i jest nadal ;)

A co do ceny, to patrząc po cenach na otomoto czy innym olx można odnieść wrażenie, że Opel czy inny Peugeot jest na tym samym poziomie :D

 

żeby nie robić OT (dużego) to spytam: czy ktoś się orientuje ile kosztuje montaż webasto w aucie, które go wcześniej nie miało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trandolf, mógłbyś się pochwalić jakie webasto podpiales i jak to wysterowales? Mam u siebie uwalony el podgrzewacz i już od dłuższego czasu myślę nad założeniem webasta, które w m47n się zdarzały, więc do m57n też powinno dać radę to podpiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.