Skocz do zawartości

Uszkodzone Kolo/Piasta


Jurii93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum wiec jesli temat jest w zlym miejscu to od razu przepraszam. Ale do rzeczy. Jestem posiadaczem Bmw e46 330ci M Sport z 2003 roku. Mialem nie dawno maly wypadek a mianowicie z tylniego lewego kola wyrwalo mi sruby. Mialem o tyle szczescia ze kolo zostalo na miescu i nie wywalilo mnie w pole, jedank piasta opadla na felge przy predkosci okolo 30-40 mil na godzine. Po zalozeniu kola spowrotem na miejsce wrocilem do domu. Nastepnego dnia gdy jechalem autem odczulem takie male bujanie, zeby to lepiej sobie wyobrazic efekt jazdy jakby sie jechalo po worku kartofli. Nie jest to bardzo denerwujaca rzecz ale jednak auto chce miec w 100% sprawne. Dzis udalo sie znalezc przyczyne tych wibracji. Przylozylem klucz do tarczy podczas gdy ta sie krecila i ewidentnie bylo widac odbicia. I teraz moje pytanie do was. Czy beda to tylko tarcze do wymiany ? ( oczywiscie jesli tarcze to i nowe klocki ) czy moze bede musial zmieniac cala piaste? Nie chcialbym po prostu wybulic wiecej niz jest to konieczne. Dodam ze tarcze z tylu mam podwójne. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo miał na myśli wentylowane, ale nie widzę związku z awarią :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sruby sie wykrecily a 2 wyrwalo , jechalem na 3 srubach przykreconych aby tylko dojechac do domu. Nastepnego dnia wygwintowalem pozostale 2 dziury. Podwójne tarcze z tylu sa tylko w m pakietach i tak sie sklada ze ja taki posiadam .. tak jak napisalem wczesniej. A jesli nie macie konkretnej odpowiedzi to po co w ogole pisac w tym temacie? Bo dalej nie uzyskalem nic konkretnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jednak trafiłem :8) i też mam "m sport", bo mam wentylowane :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne tarcze /wentylowane o to rzeczywiście m sport, szkoda że bmw o tym nie wie.

Podaj kod twojego m sporta to zobaczymy co to za tarcze.

 

Piaste na pewno masz do wymiany bo nie wolno tego gwintować, ale zapewne nie tylko ona.

Zbieżność trza zobaczyć i wszystko wokół.

Chociaż felga pewnie też krzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze śmieszy mnie używanie określeń m sport, m performance, m coś tam w autach które obok m pakietu co najwzyej stały

 

podaj VIN, rozkodujemy a tam bedzie wszystko, nie posługuj sie głupim slangiem m sport bo takie w e46 nie występowało :duh:

to ze po wpisaniu e46 m sport pokazuje zdjecia najrózniejszych bmw to nie oznacza ze takie okreslenie wystepuje, podobnie wpiszesz e46 m3 a wyskoczy pelno sedanów 318 lpg z naklejką m3 z tesco, gdzie zaczynając od początku m3 nigdy w budzie sedan w wariancie e46 nie wystąpiło ....

dajcie spokój :duh:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie puzonie mylisz, bo na wyspach co drugie e46 sprzeda e bylo przez dealera jako wersja m sport, bylo to oficjalnie w papierach sprzedazy, w oficjalnej dysrtybucji. Z tym, ze wiekszosc tych aut nie miala nic z dodatkow co mialoby choc cien powiazania z M, ot, taka brytyjska specyfika, jak cos jest msport, to sie lepiej sprzedaje, nawet jesli to tylko durna nazwa :)

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, ja bazuje na tym co wypuszczala fabryka, co kodowala w vinie itp

Tarcze hamulcowe m sport mhhmm +10 do zajeb istosci a -10metrow drogi hamowania

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, ja bazuje na tym co wypuszczala fabryka, co kodowala w vinie itp

Tarcze hamulcowe m sport mhhmm +10 do [bAD] istosci a -10metrow drogi hamowania

 

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

 

:D

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.