Skocz do zawartości

F11 brak napiecia w zapalniczkach


vip100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialem podlaczyc kamerke samochodowa ale niestety okazje sie, ze obydwa wewnetrzne gniazda zapalniczek nie maja zasilania. Czy ktos spotkal sie z juz tego typu problemem? Co to moze byc? Z gory dzieki za jakies wskazowki....

Edytowane przez vip100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzisiaj gniazdo w podlokietniku i ku mem zdziwieniu napiecie jest. Tak samo ma sie gniazdo w bagazniku.

Wynika wiec z tego, ze tylko gniazdo w zapalniczce i dla pasazera ma uszkodzony bezpiecznik (mam nadzieje ze tylko to). I tutaj kolejna moja prosba... czy moglby mi ktos zrobic zdjecie lub skan opisu bezpiecznikow w schowku. Okazalo sie, ze u mnie nie ma karteczki z opisem :( Z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzisiaj gniazdo w podlokietniku i ku mem zdziwieniu napiecie jest. Tak samo ma sie gniazdo w bagazniku.

Wynika wiec z tego, ze tylko gniazdo w zapalniczce i dla pasazera ma uszkodzony bezpiecznik (mam nadzieje ze tylko to). I tutaj kolejna moja prosba... czy moglby mi ktos zrobic zdjecie lub skan opisu bezpiecznikow w schowku. Okazalo sie, ze u mnie nie ma karteczki z opisem :( Z gory dzieki za pomoc!

 

Pisałem o tym w innym wątku :

 

 

 

Re: opinie o awaryjności/wadliwość nowej serii 5 (F10,F11)

 

Postprzez Wika » Wto Wrz 22, 2015 9:16 am

F10 ma trochę dziwnie rozpisane bezpieczniki.

Ostatnio miałem taką sytuację , że w podłokietniku trzymałem drobniaki i jedna moneta wpadła mi do gniazdka zasilania 12 V . Wyjmując ją doprowadziłem do zwarcia , paląc bezpiecznik.

Zajrzałem do schematu bezpieczników ale pod symbolem zasilania było ich aż pięć.

Sprawdziłem najpierw te w bagażniku , oczywiście wszystkie były dobre :) , więc zajrzałem do przodu ale ten właściwy znalazłem dopiero na samym końcu :)

Żólta 20-tka , numer 65 .

Nie mogli od razu napisać , który to bezpiecznik tym bardziej , że dojście przez schowek jest i tak bardzo utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Mam prośbę o pomoc. Moneta wpadła do zapalniczki w schowku. Jeden duży bezpiecznik 20 był spalony i wymieniłem ale nadal brak napięcia.

Czy błąd jakiś trzeba skasować czy powinno już działać?

Został mi jeden w schowku mały bezpieczni do sprawdzenia no ale nie mogę go wyciągnąć. Reszta git


2rzecz mam w popielniczce i zapalniczce pasażera jakiś biały plastik. Czy do tego jest jakiś adapter żeby to wymontować? Co to za ustrojstwo? To blokuję napięcie.

https://ibb.co/7pVQ4Kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 sprawa - zdjęcie. W gniazdku zapalniczki w popielniczce i gniazdku pasażera mam taki biały plastik atrapę. Ten plastik blokuję dostęp do zasilenia. Nie mam pojęcia jak to wyciągnąć. Może to jest po prostu opcja bez tych zapalniczek i seryjnie są te blokady. Ale napięcie jest.

C308452 - dzięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za zapalniczki z twojego rocznika odpowiadają trzy bezpieniki.....

F54.......20A - on zabezpiecza zapalniczkę konsoli środkowej dla kierowcy i dla tylnego rzędu siedzeń.

F65........15A - on zabezpiecza gniazda w schowku ( podłokietnik ) w konsoli środkowej oraz pod schowkiem z przodu po stronie pasażera.

F147.….....15A - zapalniczka w bagażniku


Tobie wpadła moneta do gniazda znajdującego się pod podłokietnikiem?

Pisałeś , że nie możesz dojść do tego bezpiecznika? Ja kojarzę ,że w miarę fajny dostęp jest gdy zdemontujesz dolną osłonę schowka pasażera - przód , tzn. tak jakbyś chciał zrobić dojście do wymiany filtrów przeciwpyłowych.

Przestrzegaj wartości bezpieczników, gdyż przekrój przewodów elektrycznych jest odpowiedni dla 15A prądu. U ciebie przekrój przewodów dla 15A bezpiecznika to 1mm2. Dla 20A przekrój już wynosi 1,5mm2.



Jeśli chodzi o drugie pytanie..... niestety nadal tego nie rozumiem, miejce w którym występuje zapalniczka z popielniczką to konsola środkowa - przód?

Zaznacz na zdjęciu opisywany biały element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to w takim razie został ten 65 ale nie mogę go za cholerę wyciągnać. Muszę coś dłuższego znaleźć aby go złapać.


Co do tego plastiku to jeszcze raz. bLRvH8J https://ibb.co/bLRvH8J

W zapalnicznce kierowcy i zapalniczce pasażera mam taką białą blokadę. Wydaje mi się, że to po prostu jest blokada fabryczna, bo dodatkowy zestaw gniazdek pewnie nie był w pakiecie.

Nie wiem jednak jak to białe dziadostwo wyskubać, bo nie da się tego podważyć, wyciągnać. Spotkałeś się z tym ?

Jedyna opcja to chyba wymontować gniazdko zapalniczki -- (napięcie tam jest w tym gniazdku)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mi się wydaje ,że tak powinno być, ta biała podkładka nie powinna mieć wpływu na ładowarkę?

Może masz zbyt długą ładowarkę , źle skonstruowaną?

Zobaczę dzisiaj u siebie czy mam coś podobnego.

Może zobacz te gniazda jeszcze raz używając tego innej ładowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.