Skocz do zawartości

wzmacniacz radia E60


selene22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Być może piszę z banalnym tematem ale proszę o pomoc: w którym miejscu znajdę wzmacniacz radia w BMW E60? Radio jest wersja biznes, subufery są pod siedzeniami? Skąd idą kable na głośniki? pytam jako laik. Mąż rozebrał pół samochodu i ani słychu ani dychu po wzmacniaczu.

Ktoś chętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest subwoofer. W każdej e60 pod fotelami są głośniki. W podstawie mają 16cm i idzie przez nie pełne pasmo i zasilane są z radia, w bogatszych jest 20 cm i wzmacniacz z filtrem dolnoprzepustowym.

 

Jeżeli masz podstawę polecam wymienić głośniki na 20 cm i dołożyć wzmacniacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś same głośniki, czy założyłeŚ cały zestaw? Słyszałem, że głośniki od L7 są 2omowe i trzeszcza

 

haha.

Ale że jak trzeszczą?

 

Inna sprawa to chyba nie sądzisz że podstawowa instalacja pociągnęłaby głośniki z L7. Oczywiście musiał zmienić komplet żeby miało to ręce i nogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniłem u siebie audio to było parę osób które radziły mi wymianę samych glosnikow stad moje pytanie. Trzeszcza dlatego, że wzmacniacz w radiu jest na 4 km, a głośniki od l7 są 2 om, więc przy wzmacniacz sobie czasem nie radzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Samo dołożenie tweeterów dużo daje na + ja zmieniłem na te z wersji hifi i suby z hifi podłączone pod wzmacniacz przez hinput i bas jest taki że nie można w aucie wysiedzieć czeka mnie jeszcze wygłuszenie tych subów bo plastikowe progi trzeszczą niemiłośiernie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo dołożenie tweeterów dużo daje na + ja zmieniłem na te z wersji hifi i suby z hifi podłączone pod wzmacniacz przez hinput i bas jest taki że nie można w aucie wysiedzieć czeka mnie jeszcze wygłuszenie tych subów bo plastikowe progi trzeszczą niemiłośiernie:)

Masz racje

ostatnio podczas montażu ambient light postanowilem przy okazji dolozyc tweetery i powiem ze duuzo przyjemniej sie slucha. Nie mniej jednak brakuje basu i ciekawi mnie czy dolozenie wzmaka do subow business cos da bo nie mam zabardzo kasy na wymiane glosnikow a wzmacniacz akurat posiadam tylko czy bedzie roznica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdziwisz się porównanie jest takie ze bez wzmaka praktycznie nie ma basu a ze wzmacniaczem bas jest taki że gratis masz masaż fotela na głośnikach hi fi polecam odrazu wygluszyc obudowy subów bo progi trzeszcza od basu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.