Skocz do zawartości

Olej Mannol


Kerio30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbliża się czas wymiany oleju u mnie i dziś kolega polecił mi olej firmy Mannol, formula op 5w30 . Czy ktoś już miał jakieś doświadczenia z tą marką, warto wlać czy lepiej dopłacić kilka złotych na coś pewniejszego, bo w internecie jest od groma opinii, jedni polecają, inni nie. silnik 316ti 2003 rok 171tys przebiegu, wielkie dzięki :) !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopuje temat. Jakiś update na temat olei silnikowych mannol ? Np coś co spełnia normy nowoczesnych diesli z normą BMW LL-04 Mannol energy combi LL 5W30. Ktoś już eksperymentował, jeździł ?

http://mannol.de/imgbank/Image/public/images/bilder_chemie/small/88888700400_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Wg karty charakterystyki wypada bardzo dobrze i można go nazwać full syntetykiem, na pewno posiada trochę bazy mineralnej ale to każdy olej (jedne mniej inne więcej) ponieważ PAO i Estry są słabymi rozpuszczalnikami dla dodatków uszlachetniających.


Characteristics Method Unit Value

Density at 15 °C D 1298 kg/m³ 844

Flash point COC D 92 °C 224

Pour point D 97 °C -45

SAE-class SAE 40

TBN D 2896 gKOH/kg 8,10

Viscosity at -35 °C D 5293 CP 5968

Viscosity at 100 °C D 445 CSt 12,77

Viscosity at 40 °C D 445 CSt 72,21

Viscosity index D 2270 178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, jestem skłonny wlać go do silnika i zrezygnować z przezaj...Motula :) a jak Wy sądzicie..?

 

Edit: poczytawszy forum jednak zostanę przy LL01 (Mannol ma 04), więc albo znowu Motul, albo Fuchs...dzięki

freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ja zastosowałem Mannola 7719 w N52N przy przebiegu 270 tyś. Cóż mogę powiedzieć: :cool2: :cool2: :cool2: Koledzy i Koleżanki, albo odwrotnie. Auto z gazem Zawsze lany Motul CNG/LPG. Trzy płukanki silnika przed wlaniem Mannola. Najpierw 1 płukanka przy zlewaniu Motula, potem dwie z olejem Mannol 7715 5w-30. Inny silnik, poważnie inny silnik. Cichszy się zrobił. Udręką tych silników jest wada fabryczna głowicy w kanałach olejowych, co charakteryzuje się stukaniem szklanek na zaworach. Stuki ustawały mi na Motulu, gdy olej osiągnął min 86 stopni. Mimo że nigdy nie stosowałem zalecanych wymian LL ,a max 10 tyś. Teraz cisza. Słychać tylko jak zagrają zawory przy odpaleniu i cisza. Czy to ma być LL-01, czy LL-04 to nie ma znaczenia. Ale jedno wiem, że olej mogę polecić. Są testy w necie tego oleju.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
No właśnie co tak naprawdę dają nam te wyniki testów tarcia? Na stronie autora filmów są dostępne wykresy i tabele poszczególnych testów olejów. Wszystko fajnie ale porównując tabele wśród olejów są duże odstępstwa i wydaje mi się że uzyskane wyniki tych testów to bardziej przypadek niż miarodajne wyniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.