Skocz do zawartości

Wycieraczki e46


tracs2

Rekomendowane odpowiedzi

No i już.. 36zł do kosza :mad2: :mad2:

 

Co mi się podobało.. jadąc 140km/h nie było piszczenia ani skakania :shock: ale to też ustawiłem ramię trochę w dół może o to

 

co mi się nie podoba ALCA od strony kierowcy 560mm pasażera 480mm o ile pasażera działa w miarę ok.. tak od kierowcy jak tylko wystartuje zostawia równo po środku szyby na dole nie wytartą wodę.. po drugie jadąc 100km/h i uruchamiając wycieraczki zgarniają ok ale wracając zostawiają wodę na szybie :mad2: :mad2: trzeba 3 razy machnąc :mad2: :mad2:

 

a powyżej 120km na dole po stronie kierowcy jeden placek :mad2: :mad2:

 

Założyłem stare bosch aerotwin bezprzegubowe i BAJKA :shock: 0 mazania chociaż służą w drugim aucie nie oszczędzane,nie myte nie nic 0 zamazania

 

eh ino 35zł stracone,zamawiam teraz boscha aerotwin 550 i 475mm

 

do tego ten znaczek bosch z przodu :norty:

 

 

może mi się lujowa partia trafiła..ale nie chce od nowa kupować i znów tracić kasę.

 

Założyłem szybko alca szkieletowa nowa od strony kierowcy 580 to 0 mazania :shock: ale powyżek 120km skacze i skrzypi

 

:mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek za szybko jeździsz, dozwolone jest 90 a tankując jak zawsze za 50zł i tak nie dojedziesz na autostrade ;)

 

a tak powaznie to moze umyj dobrze szybe i zastosuj niewidzialna wycieraczkę, moze cos pomoże w kwestii skakania/ścierania/piszczenia :norty:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem płaską alce maże na postoju tzn zostawia wodę na środku..

 

zamontowałem alcę też nową ale szkieletową nic nie maże... tylko,że ta ma 580 a tamta 560 ale 2cm tutaj nie grają roli bo chodz by były te 2 wiecej to i tak to samo jak popatrzyłem na wycieraczkę(nie maże,na końcu tak jak by brakowało wycieraczki)tylko dużo wcześniej

 

tym samym wziąłem boscha i nic.. 0 mazniecia

 

a znów bosch eco maze od razu od początku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W normalnych warunkach działają, być może masz krzywe ramię wycieraczki, źle ustawione albo nie masz tego plastiku który powinien być. W E46 sprawdzały się TYLKO tradycyjne wycieraczki, a ze względu na długość piór wymagany jest plastik na ramieniu który ktoś pokazywał wcześniej. No i szyba nie może być tłusta bo wtedy żadna guma nie będzie się po niej ślizgać. Oczywiście zawsze będą wyjątki od reguły ale jak się dobrze wgłębisz w kilka tematów które przez lata tu opisywały podobne problemy to sam dojdziesz do właściwych wniosków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bosche aerotwin zamówione :norty: heh tak patrzyłem na allegro ceny były od 62zł do 80zł ale heh ja sie jakoś lepiej czuje jak drożej zapłace :mrgreen: heh tak jak by ze bardziej pewne bedą :norty: wybrałem za 75zł

 

pewnie te za 62zł to samo ale ja patrzę też na ilośc negatywów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i doszło dzisiaj lewe ramię plus wycieraczki bosch aero twin

 

i powiem tak hmm

 

Lepiej zbierają od alca bezprzegubowych ponieważ przy 150km/h po stronie kierowcy na dole nie miałem placka a na alca płaskich już był jeden placek

 

Ale też jak alca zostawiają taki pasek niewytarej szyby ale to jest przez to,że one mają 550 przy 580 tego by raczej nie było

 

Pojeżdże zobacze jak się sprawują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czuję,że aerotwiny wylecą do kosza a wleca zwykłe alca szkieletowe ale to przetestuje w piatek jak się bedzie alca zachowywała podczas jazdy.

 

Aha i taka wzmianka..zauważyłem ze jest różnica jak montuje się wycieraczkę szkieletową alca ponieważ z jeden strony jest dłuższa a z drugiej krótsza... ja montowałem krótszą stroną od kierowcy.. a zamontowałem z ciekawości na odwórót i :shock: 0 piszczenia jak idzie po szybie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alca alca, a heynery ?

czy domyślnie nazywane są tutaj jako ALCA ?

 

http://alca.com.pl/glowna/435-heyner-hybrid.html

 

Mam te heynery i o ile zawsze z ALCA byłem bardzo zadowolony, tak tutaj moje zadowolenie jeszcze wzrosło. Mega fajne wycieraczki za normalne pieniądze w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju Boscha, Valeo itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze plyn ktory pryskasz na szybę to nie woda i moze sie zachowywac inaczej

plyn plynowi nie rowny.... chyba ze lejesz wode zamiast plynu, nie zdziwiłbym sie skoro tanktujesz po 20zl ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dookoła "rynku" 140??? :shock:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale żarcik..ubaw po pachy :lol: masz już ten plakat z wymarzonym 330i? Wtedy będzie można uznać, że rubryka "moje bmw", w której widnieje 330i chyba od pół roku, nareszcie jest aktualna :8) czy może zbierasz już olej na dolewki?

 

Stanisławie będzie dobrze..spróbuj teraz oryginały z aso, powinno być :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj w mieście byłem kupiłem po raz kolejny dwie pary ALCA 58CM i 48CM zwykłe szkieletowe no i :mad2: od kierowcy jak i pasażera maże od razu :mad2: :mad2: a kupiłem ALCA takie same gdzie indziej ale to 2tyg temu i od kierowcy wogule nie maże...

 

po za tym przy większej prędkości alca hałasuje na szybie tzn przy dochodzeniu do samej góry przypiskuje :mad2: koniec końców założyłem boscha aero twin od nowa i test 150km/h i :shock: nic nie przeskakuje,nic nie piszczy i zbierają ok..

 

Przejechałem się ra 180km/h bo mondeo mnie chciało wyprzedzić ale mu się nie udało :norty: i tez przy 180właczyłem boscha cisza..wiadomo jak wycieraczka przeszła to ped powietrza ten płyn od spryskiwaczy który gdzieś na ramieniu itp został chlapnął deko na szybę

 

Alca przy 140km/h popisukuje,3 komplety sprawdzane dwa inne ramiona to samo

 

dla tego został bosch a juz miałem wyrzucić wczoraj na smietnik :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ty Stach już tyle wydałeś na te wycieraczki przez ostatnie 2 tyg., że byś miał ori z ZK Motors :duh: Zostaw bosche i jeździj ciągle 150km/h jak dobrze działają przy tej prędkości. Kupiłbyś dedykowane bosche za 100-kilka PLN z linka co ci podałem milion stron temu i byś miał z głowy dawno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.