Skocz do zawartości

Wycieraczki e46


tracs2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie czego to moze być wina,że wycierczki powyżej 130km/h jak w dodatku wieje wiatr to wycieraczka kierowcy po szybie przeskakuje a na końcu szyby jak dochodzi skrzypi

 

Przerobiłem już Boscha płaskie po 100zł boscha zwykłe za 50zł(te mazały od początku) alca(zbierają ładnie ale na końcu wycieraczka kierowcy skrzypi tutaj jak się szyba u góry kończy)

 

mechanizm mam inny wycieraczek w 100% sprawny

 

Zastanawia mnie kwestia ori spoilera bmw.. ponieważ mialem taki jak kupiłem samochód ale usunąłem go jak montowałem płaskie wycieraczki

 

Zamówiłem teraz jedno ramię od strony kierowcy razem ze spoilerem na allegro i planuje do spoilera założyć gumkę alca

 

Hmm chyba,że moje ramie już ma wyrobią spręzynę i tak nie dociska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czego to moze być wina,że wycierczki powyżej 130km/h jak w dodatku wieje wiatr to wycieraczka kierowcy po szybie przeskakuje a na końcu szyby jak dochodzi skrzypi

Brak spoilera wycieraczek. U mnie było tak samo - miałem valeo bez spoilera i też przy prędkościach powyżej 100km/h przeskakiwały. Teraz mam silikonowe po 25zł/szt ze spoilerem i nie dość, że ładnie wycierają to nie przeskakują gdyż pęd powietrza dodatkowo dociska je do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czego to moze być wina,że wycierczki powyżej 130km/h jak w dodatku wieje wiatr to wycieraczka kierowcy po szybie przeskakuje a na końcu szyby jak dochodzi skrzypi

Brak spoilera wycieraczek. U mnie było tak samo - miałem valeo bez spoilera i też przy prędkościach powyżej 100km/h przeskakiwały. Teraz mam silikonowe po 25zł/szt ze spoilerem i nie dość, że ładnie wycierają to nie przeskakują gdyż pęd powietrza dodatkowo dociska je do szyby.

 

podrzuć linka jakie to wycieraczki masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stachu już Ci kiedyś robiłem zdjęcia wycieraczek i co? :P Ja kupiłem 3 tyg temu te: https://www.ucando.pl/produkt/wycieraczki_samochodowe_komplet-bosch-3_397_001_394/N-U10C002D232-298 Kup takie same to nie będziesz miał problemu. Tu masz te same http://czescidobmw.pl/piora-wycieraczek/piora-wycieraczek-bosch-twin,2180.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zly kat przylegania ramienia wycieraczki do szyby

nie chodzi o pozycje wyjsciowe wycieraczek na szybie

jest do tego narzędzie aby ustawić owy kąt zgodnie z zaleceniem BMW

jak dobrze pamietam jest od -2 do +4 lub +6 stopni

 

kąt najczesciej zmienia sie po wyjmowaniu ramion wycieraczek, raz ze nigdy idealnie nie ustawic jak były, dwa ze przy zdejmowaniu zazwyczaj trzeba troche poszarpac, postukac itp a to zmienia minimalnie ale jednak ich połozenie wzgledem szyby

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego lord_Simon mam takie pytanie po lewej stronie jak masz wycieraczkę ze spoilerem to w ramieniu masz taki kawałek plastikowy? musisz mieć bo ja też to miałem.. ale wypiąłem pytanie tylko bo nie pamiętam do czego to? czy to jakoś spoiler stabilizuje czy jak? (w ramieniu jak podniesiesz lewą wycieraczkę to nad sprężyną powinno w środku coś takiego plastikowego byc
Nie wiem czy o to Ci chodziło? Po co ten plastik tam jest i co robi to nie wiem ale jest. Trochę ciemno wyszło ale coś widać.

http://i57.tinypic.com/35mib7l.jpg

o własnie o to mi chodzi

 

E: Stare wycieraczki wyleciały do kosza w całości, zostało samo ramię z haczykiem, bo nowe miały wszystko w komplecie. Szczerze mówiąc to nie pamiętam, czy jest tam teraz ten plastik czy nie. Jeżeli nie ma to znaczy, że nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chodzi o to...

 

ja tego nie mam a z tego co się dowiedziałem przy zwykłych wycieraczkach jest to potrzebne.. bo bez tego wycieraczka będzie latała...

 

przy przegubowych to się zdejmuje

 

tak,że kupię ten plastik 17zł oe bmw +nowe wycieraczki te co poleciliście

 

i koniec z tymi wydatkami :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup same wycieraczki co Ci dałem linki, są dedykowane tylko do e46. Plastik jakby był potrzebny to by był w zestawie.

 

 

to nie jest plastik który DOSTAJE SIĘ W ZESTAWIE

 

to jest oryginalnie w ramieniu tym do którego przyczepia się wycieraczki zamocowane.I wtedy szkieletowe wycieraczki wchodzą tam bo jak widać są dwa bolce,które przeciwdziałają temu,ze jak wycieraczka idzie po szybie to rusza się prawo lewo dół wycieraczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtansze sa najlepsze np alca

bosche to lipa, przeplacasz sporo

Zgadzam się, Bosche to lipa. Miałem u siebie Bosche, mój brat ma u siebie w samochodzie Bosche, a kupiłem Alca(komplet 35zł) i okazuje się, że za dużo mniejsze pieniądze zbierają dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Alca potwierdzam od pierwszego użycia pięknie zbierają ale u mnie tylko do 120km

 

powyżej np 140 jak jeszcze zawieje wiatr nie z wycieraczką a pod wycieraczkę jak akurat idzie po szybie to tylko ta ze strony kierowcy podskakuje,skrzypi po szybie

 

kupiłem z 5mc temu eco bosch za 50zł to od pierwszego użycia mazały

 

 

teraz ostatecznie kupuje te bosch twin oryginalne co siedziały w e46 ze spoilerem+ten plastik czarny do ramienia który ma za zadanie ustabilizować wycieraczkę.A jak siądą te boscha,kupie same gumki alca.Ważne bym miał ten spoiler to troche dociśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bo mam mętlik w głowie bo nie wiem co kupić teraz... czy alca FLAT bezprzegubowe czy te bosch twin ze spoilerem? tu nie chodzi już o te 100zł

 

 

tylko,że miałem z początku wycieraczki oximo bezprzegubowe około 40zł komplet,potem bosch aero twin bezprzegubowe

 

i powiem tak czy skakały powyżej 120?tego nie mogę sobie przypomnieć..ale wiem,że nic się z nimi nie działo tylko zdjąłem je bo wydawało mi się,że rysują szybę a to przed taki plastik rysowało

 

 

dla tego nie wiem.. czy lecieć w te za 110zł ze spoilerem boscha

 

czy kupić za 40zł bezprzegubowe alca?

 

bo powiem też,że przymierzyłem na aucie bosch aero twin+zwykła szkieletowa alca

 

no i jak się popatrzy to wiadomo ze płaskie o wiele ładniejsze

 

 

chodzi o to,żebym nie wydał 110zł na wycieraczki ze spoilerem a będą mazały...

 

miałem boscha eco już za 50zł to od początku mazał.Alca jeszcze nigdy w życiu nie zamazała od początku

 

dla tego sam nie wiem czy jest sens dawać drugie tyle... O TEN SPOILER TYLKO czy on na prawdę tak pomoże ?no przecież jak ktoś ma wycieraczki bezprzegubowe a nowsze auta mają.. teraz w nowszym aucie jakie tylko jest nie widziałem szkieletowych.. tylko wszystko te nowoczeszne i spoilerów nie mają i jeżdża..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kupię bezprzegubowe ALCA za 40zl kumpe w corsie ma takie i hulają pół roku

 

tutaj mi kolega z forum też radził kupić Alca.

 

Powiem tak standardowe nie wyglądają zbyt ładnie.Jeżeli by standardowe były te best to by każde nowsze auto je miało.A teraz każde nowsze wychodzi z bezprzegubowymi a szyby mają różne im nowsze auta tym cora bardziej wycudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Bosch Aerotwin, pracowały super przy każdej prędkośći, idealnie zbierały wodę z szyby.

Nadszedł czas wymiany i zdecydowałem się wrócić do zwykłych dedykwoanych do e46 też bosch ze względów estetycznych, ( od kierowcy ze spoilerem)

Jestem z nich totalnie niezadowolony i nie mam pojęcia co jest nie tak. Wycieraczki nowe dedykowane,a :

 

1 zbierając zostawiają minimalną warstwę wody która odparowuje po paru sekundach, jadąc w ulewny deszcz w nocy bardzo osłabia widocznośc, nie pamiętam żeby z AeroTwin tak było

2 powyżej 120 wycieraczka ze spoilerem czyli kierowcy nie zbiera wody z w dolnej części szyby w 1/3 długości.

 

1 - wada fabryczna?

2 - co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.