Skocz do zawartości

328.Drgania karoserii podczas dodawania gazu


yeloo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ciężko wpisać model w temacie? Polecam lekturę.

viewtopic.php?f=68&t=120678

 

 

 

 

 

Witam. Posiadam bmw e36 328 i od pewnego czasu coraz mocniej czuć wibracje karoserii. Wibracje są odczuwalne powyżej 60 km/h, a szczególnie gdy dodaje gazu. Im większa prędkośćto tym większe drgania ale można nimi sterować gazem i raz są lżejsze raz mocniejsze. Gdy dodaje gazu czuć jakby się przenosimy z tyłu na przód. Jest to dość uciążliwe, ponieważ w trasie bardzo nie przyjemnie się jeździ bo aż nic nie widać wstecznym lusterku. Nie ma znaczenia na którym biegu jadę.

Proszę o poradę, co może powodować te drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał napędowy raczej się nie krzywi od tak... i wątpię że jest krzywy, lepiej przyjrzał bym się krzyżakowi od strony dyfra.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat :D

Zanabyłem ostatnio E36 2.0 i zauważyłem, że z tyłu coś dudni przy mocnym przyspieszeniu. Wiele rzeczy z tyłu nie ma więc albo wał albo dyfer. Dodatkowo przy puszczeniu gazu auto na chwilę wpadnie w wibracje 1-2 sekundy.

Wlazłem dzisiaj pod auto i oto co znalazłem:

Tuleje gumowe sparciałe i popękane => Wymieniam

Ale piszę z innego powodu.

Odkryłem luz na łączniku krzyżowym (przegub kardana), tym przy dyfrze. Luz jest w osi dwóch z ramion. Wał był tak ustawiony, że nie zmieściłem się żeby sprawdzić luz na ramionach prostopadłych do sprawdzonych przeze mnie.

Luz będzie miał tak z 1-2mm (słychać klikanie)

Moje pytanie, czy taki luz osiowy na krzyżaku jest normalny?

Jeśli nie, czy może on być powodem dudnienia i czy jest to część wymienialna?

Czy raczej trzeba oddać wał do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.