Skocz do zawartości

e46 n42b20, nierówna praca na zimnym silniku, Pomocy!


GieeRABeA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż od dłuższego czasu moje bmw męczy pewien problem, a mianowicie źle pracuje na zimnym silniku, a jeszcze dokładniej gdy na dworze jest temperatura poniżej 10stopni. Objawy do falowanie obrotów 700-400, trzęsie całym samochodem oraz brak reakcji na dodanie gazu. Gdy chce wkręcić silnik na obroty zaczyna migać Check, gdy przestane gaśnie. W lato mi to nie przeszkadzało ponieważ było ciepło i objawy te nie wystepowaly wcale lub tylko przez chwile. Teraz gdy przyszła jesień jest to na prawdę uciążliwe. Dodam iż kiedy auto się zagrzeje, czyli po ok. 2-3min, silnik chodzi równiutko i wzorowo. Nie wiedząc bo może być przyczyną wymieniłem już komplet świec, jedną cewkę zapłonową, oraz nawet listę wtryskową (myśłałem że może któryś z wtrysków jest walnięty). W celu ukazania objawów podaję link do filmu który wrzuciłem na YT:

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, chodzil bardzo nierówno na zimnym jak u ciebie, okazalo sie ze cewka na 3-im cylindrze padla, po wymianie jak reką odjął. Mi wyskoczyl błąd cewki czy coś w podobie, ale nie oznacza ze u ciebie będzie to samo. A propo liswy to mozna sprawdzic prosto cisnienie wiec szkoda wydanej kasy. Sprawdz filtr i czy niema nieszczelnosci aż po obejmy bo u ostatniej wizycie u gazownika zapomnial że istnieje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tuż przed remontem głowicy miałem podobny dźwięk jakby nie pracował na wszystkich cylindrach nie wiem czy dokładnie taki jak u Ciebie ale dość charakterystyczny..

Silnik odpalałem przejeżdżałem może z 200m po czym gasł i ciężko było go odpalić i utrzymać na obrotach do czasu aż się zagrzał, po zagrzaniu jeździł... tyle że mój konsumował litr oleju na 200km. Też pamiętam że miałem objawy migania check'a - jak go wtedy mocno przygazowałem to check się pojawiał na stałe i widać było błędy na komputerze. Wypnij jeszcze kostkę od valvetronika i sprawdz czy sa jakieś różnice. Pamiętam że vanos wydechowy robił mi też falowanie obrotów tyle że to sie działo także na ciepłym silniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u dwóch mechaników pod kompem u obu nie wykazało żadnego błędu ;(

 

Ja to jak sam nie sprawdzę błędów , to mechanikowi nie ufam ;) Sam sprawdź błędy , poszukaj na forum jak skonfigurować kompa z kablem, jaki program ściągnąć . Ładnie jest tutaj wszystko opisane.

 

Czapka do zdjęcia i rozrząd oraz valvetronic do sprawdzenia.

Czapkę , to można ściągnąć jak do kościoła wchodzisz , a tutaj okazać się może pierdoła :lol:

 

Kiedyś pamiętam , że czujnik temperatury powodował podobne objawy , tyle że RACZEJ (choć nie koniecznie) wyskoczył by jakiś błąd.

Pomyśl coś w tym zakresie , i zorganizuj podłączenie pod kompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapkę , to można ściągnąć jak do kościoła wchodzisz , a tutaj okazać się może pierdoła :lol:

 

Kiedyś pamiętam , że czujnik temperatury powodował podobne objawy , tyle że RACZEJ (choć nie koniecznie) wyskoczył by jakiś błąd.

Pomyśl coś w tym zakresie , i zorganizuj podłączenie pod kompa .

 

Znam trochę ten silnik, naprawiałem ich kilka i uwierz, że wiem co mówię. Czujnik temperatury w N42 to mega rzadkość, zaś często i gęsto siada rozrząd, Vanosy i valvetronic, zwłaszcza w takich z przebiegiem 100 tys (+200 tys) km z allegro :) Głupia nieszczelność dolotu, bądź przewodów odmy, uszczelki bagnetu będzie powodowała błędy, falowanie obrotów itp.

Tematów w internecie o tym jest masa, wystarczy wejść na jakiekolwiek forum o tematyce bmw, wszędzie te same usterki, te same objawy.

Z diagnozą tego silnika jest słabo, do kilku kluczowych czujników nie ma dostępu, a jak ktoś się opiera tylko na tym ze komputer pokazuje błędy bez analizy problemu, to wymienia czujniki wału, wałków, przepływkę, cewki a samochód jak nie jechał tak nie jedzie dalej, za to pokazuje ze uszkodzone jest jeszcze coś innego - ot taki zgrywus :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.