Skocz do zawartości

brak reakcji rozrusznika- problem EWS


ziomalo2010

Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio przekrecilem kluczyk w aucie i chcialem odpalic- niestety dopiero po 20min prob wyciagania i wkladania klucza rozrusznik zakrecil, przy dalszej jezdzie brak objawow. nastepnego dnia auto juz do dzis nie chce odpalic. rorusznik sprawdzony. do tej pory nigdy nie mialem podobnych problemow nawet po wyjeciu akumulatora z auta na jakis czas.

poczytalem troche na forum i objawy wskazuja na to ze to cos z imobilizerem wiec razem z kolega podpielismy samochod pod INPA w celu zdiagnozowania usterki. o to i one:

ECU: EWS3

JOB Status : OKAY

Variant: EWS3

 

RESULT: 1ERRORS IN MEMORY

 

17 Schluessel Nr.1 ungeultig wegen fehlerhaftem Passwort

 

Error frequency: 1

statischer Fehler

 

i drugi

 

ECU: MS410DS3

JOB STATUS: OKAY

VARIANT: MS410DS3

 

RESULT : 1erros in error memory

 

18 EWS- Signal (DWA Eingang) nicht vorhanden oder fehlerhaft

 

co radzicie?

niestety dysponujemy obcojezycznym programem wiec nie wiemy co to znaczy i jak temu zaradzic, na pewno zwiazane jest to z immobilizerem. posiadam jeszcze inna pestke i jezeli ona bylaby tego przyczyna to chcielismy zakodowac nowa, gdyz najwidoczniej immo sie rozjechalo bo przy bledach widac ze JOB Status jest OKEY (modul raczej sprawny).

prosze o pomoc, autko stoi i nie zmierza ruszyc dodam ze wszystko dziala poprawnie tak jak dotychczas.

jezeli bylby ktos tez tak mily to prosil bym o polska wersje INPY lub DisA na pewno ultawi to pozniejsza prace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wrzuć sobie do inpy pakiet językowy, ja mam dużo rzeczy po polsku, a resztę po angielsku.

W e9x został mi tylko niemiecki.

Będzie ogólnie dużo łatwiej, a jak będziesz miał po angielski, to bez problemu znajdziesz opcję synchro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz tutaj --> http://www.dziadkowozy.com/index.php?sid=5e6ddee40db12ba09066f85714bc3d32 do kolegi dirty.73 ogarnie Ci to zdalnie przez neta,musisz wgrać tylko program TeamViewer, tak patrzę że on jest i tutaj memberlist.php?mode=viewprofile&u=49119
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.