Skocz do zawartości

325d i 330d róznice


andrew55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wiem ,że temat był poruszany na forum wielokrotnie ale po przejzeniu większości wątków nie ma jednoznacznej opowiedzi o różnice miedzy 330d i325d.Jedni piszą ,że wtryski inne inni że turbo itd(chodzi mi o ewentualne zrobienie programu)...Mam okazje taka kupic i zalezy mi na odpowiedzi.Z góry dzięki za info. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wiem ,że temat był poruszany na forum wielokrotnie ale po przejzeniu większości wątków nie ma jednoznacznej opowiedzi o różnice miedzy 330d i325d.Jedni piszą ,że wtryski inne inni że turbo itd(chodzi mi o ewentualne zrobienie programu)...Mam okazje taka kupic i zalezy mi na odpowiedzi.Z góry dzięki za info. :D

Dla 325d/330d M57:

  • wtryski - inne
  • turbo - to samo
  • koło dwumasowe + skrzynia (manual) - to samo
  • skrzynia automatyczna - inne
  • kolektor dolotowy - inne (325d - bez klapek, 330d - z klapkami)
  • intercooler - to samo
  • hamulce (tarcze + klocki) - to samo

Nie wiem jak jest dla 325d i 330d z N57 (LCI, ale też niektóre późne pre-LCI) - tam pewnie mogą być inne zgodności i różnice.

 

Tak naprawdę to przy odrobinie chęci wszystkie te informacje można znaleźć na RealOEM. Wystarczy w osobnych oknach wybrać sobie dany model i rocznik w 325d i 330d i w każdym z nich poszukać odpowiednich części. Jeśli numery będą zgodne to znaczy, że części w obu wariantach silnika są identyczne.

Edytowane przez KrissN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pojęcie wględne trochę, ale widzę że masz e90. I jeśli Twoim zdaniem w e90 można, to w e92 również :cool2: miejsca jest więcej niż w autach typu ford focus, mercedes CLA który ma 4 drzwi itd… lecz wsiadanie szczególnie dla starszych osób to katorga (ja sam wiozłem takie osoby kilka razy i już mam porysowane progi :mad2: gdzie u poprzedniej właścicielki mojego auta nie było ani śladu) , więc mając zamiar jeżdzić na codzień w 3 lub 4 os wybrałbym co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli calkiem ok.Na codzien jezdze sam,ale zastanawiam sie czy jakis wypad wakacyjny w 4 osoby bylby mozliwy

 

wg mnie na luzie

 

siedzenia są głębokie, dzięki temu miejsca jest naprawdę sporo, faktem jest, że dostęp jak w każdym coupe nie jest najwygodniejszy

 

ale ja np. daję sobie radę na co dzień z dwoma fotelikami z tyłu :mrgreen: bo wolę e92 pojechać niż którymś innym posiadanym, bardziej rodzinnym wozidłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mam możliwość kupienia takiego samochodu.325d 197km manual.Przebieg 175tys km-czy to dużo na ten silnik?,Chciałbym na pewno zrobic program ale nie wiem jak te silniki to znoszą.Czy okolo 250 km bedzie bezpieczne dla tego silnika?.Czy 325d ma wogole sens czy lepiej od razu szukac 330d.Gdzies tam wyczytalem ,ze jednak jakies roznice w budowie silnika sa(nie chodzi o osprzęt)-inne tłoki i zawory,czy ten silnik to znosi.Sam juz nie wiem.Nie musi byc 300km ale z 250 by się przydało.Na pewno program bym robił u siebie w Łodzi w tc chiptuning.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mam możliwość kupienia takiego samochodu.325d 197km manual.Przebieg 175tys km-czy to dużo na ten silnik?,Chciałbym na pewno zrobic program ale nie wiem jak te silniki to znoszą.Czy okolo 250 km bedzie bezpieczne dla tego silnika?.Czy 325d ma wogole sens czy lepiej od razu szukac 330d.Gdzies tam wyczytalem ,ze jednak jakies roznice w budowie silnika sa(nie chodzi o osprzęt)-inne tłoki i zawory,czy ten silnik to znosi.Sam juz nie wiem.Nie musi byc 300km ale z 250 by się przydało.Na pewno program bym robił u siebie w Łodzi w tc chiptuning.

Mój ma 270kkm i nic mu nie jest (no może wtryski już nie pierwszej młodości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem mam możliwość kupienia takiego samochodu.325d 197km manual.Przebieg 175tys km-czy to dużo na ten silnik?,Chciałbym na pewno zrobic program ale nie wiem jak te silniki to znoszą.Czy okolo 250 km bedzie bezpieczne dla tego silnika?.Czy 325d ma wogole sens czy lepiej od razu szukac 330d.Gdzies tam wyczytalem ,ze jednak jakies roznice w budowie silnika sa(nie chodzi o osprzęt)-inne tłoki i zawory,czy ten silnik to znosi.Sam juz nie wiem.Nie musi byc 300km ale z 250 by się przydało.Na pewno program bym robił u siebie w Łodzi w tc chiptuning.

Mój ma 270kkm i nic mu nie jest (no może wtryski już nie pierwszej młodości).

a jaki masz przebieg i przy ilu robiles program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.