Skocz do zawartości

BMW e46 Problem z Obcieraniem


l4zer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem BMW e46 coupe z Felgami 18 8,5j Opony tył 225/40 przodu nie podaję bo chodzi o tył.

 

Oponka trochę wystaję za błotnik i tutaj problem...

a mianowicie przy 2 osobach jest okey ale jak wsiądzie chociaż 1 na tył obciera mi na zakrętach i na jakiś podbiciach.

 

Auto na gwincie podniesione + gumy w sprężynach

 

Czytałem coś o kącie pochylenia czy dałoby to coś jakby go minimalnie zmienił tzw negatyw?

 

a może zmiana opony na 215/40 z przodu mam 215/35? czy taka mała zmiana coś da?

PROSZĘ O OPINIĘ NA TEN TEMAT

 

Z Góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie chcę zmieniać felg.. ^^ Niższy profil to 2 cm różnicy a to dużo więc może coś da :)

 

Słyszałem że po takim rolowaniu szybko wychodzi rdza i tego się boję.

 

 

Ps. Ładne e46 ;)

Edytowane przez l4zer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://iv.pl/images/67822417923897709311.jpg

Jak widać na tym zdjęciu to przesadnie nie wystaje..

Na początku obcierało mi nawet na prostej gdy siadła chodź 1 osoba na tył po podniesieniu o ok 2cm.. problem na prostej znikł..

Pojawia się przy 2 osobach w tyle na podbiciach i ostrych zakrętach więc myślę że profil 35 zamiast 40 by coś dał bo jednak jest to różnica 2 cm w wysokości.

Jak się mylę to trudno i tak opony na tyle od zmiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba znalazłem winowajcę.. Są to sprężyny ktoś poleca jakieś dobre wzmacniane do e46 coupe?

 

Czym się różnią te sprężyny http://allegro.pl/sprezyny-tyl-bmw-seria-3-e46-320i-323i-coupe-i5607084537.html

od tych http://allegro.pl/sprezyny-tyl-bmw-3-e46-328i-330i-330d-coupe-i5607084649.html

 

Czy te do modelów z większym silnikami są twardsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to sprężyny tak na 100% jesteś ślepy? Kup se gwintowane sprężyny jak chcesz się bawić w regulację wysokości.

Są twardsze a o ile to chyba nikt nie wie.

 

Winowajcą są felgi i ich niewłaściwe et bo takie kupiłeś, baw się w rolowanie wycinania części błotnika, ile masz teraz negatywu? Może zwiększenie kąta pochylenia pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem całe auto z takimi felgami i z gwintowanym zawieszeniem.. Jutro sprawdzę jakie tam jest Et.. Ale sprężyny też nie są za hehee... że tak powiem skoro po prostu każdy zwój się dotyka zero luki ^^ jedynie między jednym gdzie jest guma więc wina ich też może być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy się będę w to bawił czy kupię inne. Jutro z ciekawości zdejmę to koło i sprawdzę Et :)

 

A jakie jest prawidłowe Et dla BMW e46?

 

Nie jestem pewny co mam na błotnikach niby stuka jak blacha a czy tam mnie coś nie zaskoczy przy zabawie w rolowanie nadkoli, negatyw też mi się nie widzi zjadanie opon itp itd... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.