Skocz do zawartości

E90 320d - Kontrolka kluczyka


C0lnago

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

auto posiadam od dwóch lat. Ostatnio miałem kilka razy sytuację, że po włożeniu kluczyka pojawiła się żółta kontrolka z przekreślonym kluczykiem i nie można było go odpalić - dopiero o wyjęciu i włożeniu kluczyka ponownie. Występowało to w różnych sytuacjach w przeciągu pół roku może 3-4 razy.

 

Mam jeszcze drugi kluczyk, którego nigdy nie używałem. Czy to może być coś z kluczykiem czy raczej np. immobilizer i jak znaleźć przyczynę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem w instrukcji i ta ikonka to opisana jest jako awaria pilota/niedomaganie. Obecnie jeżdżę z tym drugim, który leżał sobie 2 lata w szafie, na razie nie wystąpiło nic podobnego.

 

A ktoś wie jak ewentualnie naprawia się i czy w ogóle takiego "pilota-kluczyk" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli masz dostęp tzw komfortowy to podobno klucz jest z wymienna baterią, ale jeśli nie masz tej funkcji to klucz z zasady jest bezobsługowy. Gdzieś na jakimś forum USA (o ile dobrze pamiętam) było udokumentowane rozebranie takiego klucza i wymiana akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy tego kluczyka z baterią i z akumulatorkiem (ten powinien być co 5lat zmieniany kiedyś czytałem na forum post o tym). Poniżej masz dwa filmiki z dwoma typami kluczyków.

 

1. Z akumulatorkiem

2. Z baterią

 

 

A tutaj proces wymiany akumulatorka:

 

 

pozdrawiam emilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżdżę z tym drugim, który był nieużywany i się to nie pojawiło ani razu co potwierdza diagnozę kolegów o rozładowanym aku. Jeśli będę kiedyś musiał robić tamten drugi to na pewno najpierw spróbuję sam metodą z filmiku - podtrzymać zasilanie i wymienić żeby nie trzeba było kodować :) A jak coś nie wyjdzie wtedy można oddać do kodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.