Skocz do zawartości

Nawigacja brak polskich liter


leo1966

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pół roku mam F10 z polskim menu jednak w nawigacji nie ma wszystkich liter tzn. Ł, ą, ę,ń,ż i przez brak tych liter nie można wybrać niektórych miejscowości. Może ktoś z kolegów wie jak to włączyć czy konieczna jest aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale jak nie znasz kodu pocztowego wtedy trzeba szukać w internecie, a zwykły Tom tom za 200 wpisujesz każdą miejscowość w Polsce i jest więc nie wiem za co płacimy. Chyba, że auto może poruszać się tylko po głównych drogach i większych miejscowościach bo większości małych wioseczek nie można odnaleźć w navi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko u mnie tak jest, a już myślałem że muszę robić jakąś aktualizację. Dziwi mnie tylko, że Niemcy w swojej doskonałości przeoczyli tą kwestię. Chyba, że auta kupione w naszych salonach BMW nie mają takiego problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbyś cele w Rosji pisać cyrylicą?Jest to alfabet uniwersalny bez lokalnych upiększeń.

 

Są jednak równi i równiejsi :)

Wybierając niemiecką wersję językową są wszystkie litery z niemieckiego alfabetu .

W nawigacji, w niemieckiech wersji , są znaki szczególne typu ä,ü,ö mimo , że reforma sprzed kilku lat pozwala na pisanie tych znaków normalnym alfabetem np. zamiast ä można pisać ae i nie jest to błędem .

Na mapie miejscowości są także zaznaczone ( pisane ) znakami szczególnymi .

W polskiej wersji powinno być więc ą , ę , ć,ź itd. ale tak albo nie jest albo nie mam tej wersji lub nie mam najnowszej wersji - nie wiem .

Może ktoś z forum ma polskie znaki w nawigacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym modelu BMW ich nie ma i nigdy nie było. W kilku autach np. Oplu żony czy służbowym Mercedesie też ich brak.

Mnie to nie przeszkadza. Jeszcze się nie zdażyło żebym gdzieś nie dojechał z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje brak naszych znaków gdyż to zmniejsza ilość liter na ekranie do wybrania.

 

Ale to nie jest tak , że w niemieckiej wersji jest większa ilość znaków na ekranie tylko wchodzi się w znaki szczególne i tam są te wszystkie ä,ö itd.

Jeżeli polska wersja istnieje lub zostanie stworzona, to powinno być to podobnie rozwiązane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz równości to zadaj pytanie .. dlaczego sterowanie głosem nie jest aktywne w polskiej wersji językowej ??

 

Nie kreuję rzeczywistości , tym bardziej , że pracuję po obu stronach Odry i nie musisz mi tłumaczyć, który rynek jest priorytetowy.

Polska jest jednak dużym krajem , chłonnym rynkiem i koncern bmw nie może pozwolić sobie aby tak dużą ilość potencjalnych klientów zaniedbać .

Dawniej nie było przecież w Polsce nawet przedstawicielstwa naszej ulubionej marki .

Później , gdy już powstała sieć salonów, to kupując auto nie było często instrukcji obsługi po polsku ,do niedawna nie było także w autach menu po polsku - to się jednak zmieniło , więc sterowanie głosem też kiedyś się pojawi.

Być może wymusi to konkurencja szybciej niż myślimy i jeżeli w innych markach to będzie dostępne , to w bmw też .

Uważam ,że to jedynie kwestia czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz równości to zadaj producentowi pytanie .. dlaczego sterowanie głosem nie jest aktywne w polskiej wersji językowej ??

 

 

Jakiś czas temu jechałem ze znajomym F15 , zagadaliśmy się na ten temat(strerowanie głosem) i o ile dobrze pamiętam to F15 już rozumiało komendy po polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równość równością, rozumiem auta z importu mogą nie mieć, ale te zakupione w naszych salonach to już powinny. Przecież nie kosztują 50-60 koła jak jakaś skoda czy VW golf, które mogły się postarać i mają pełny alfabet polski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.