Skocz do zawartości

[e34]518i Nie zapala a wszystko jest ok


zielonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam dosyć dziwny problem jestem świeżo po wymianie silnika wszystko w porządku tylko nie trzymała obrotów gdy poradziłem sobie z obrotami wszystko było ok zostały małe detale do zrobienia ale to nie o tym

miałem to wymiany czujnik temperatury który idzie do wskaźnika [ten czarny/brązowy miedzy 3-4 cylindrem] wiec kupiłem owy czujnik oczywiście jedno piniowy przy okazji postanowiłem kupić rozrusznik gdy wszystko zamontowałem chce odpalić samochód a tu lipa .... a przed wymiana czujnika i rozrusznika wszystko było ok .

na początek postanowiłem sprawdzić czy jest iskra, iskry nie było wiec wymieniłem czujnik położenia walu

wiec iskrę miałem z głowy wszystko ok, potem pompkę paliwa pompka działa i trzyma ciśnienie cewka sprawna kable i świece w porządku dziś przy probie odpalenia trzoszke zalało mi świece wiec wysuszyłem sprawdziłem czy działają i działały wiec wszystko jest a silnik kreci i kreci i nie zapala czy ktoś miał z was taki problem ? czy to może wina rozrusznika ? nie mieli do m40 e34 wiec wziąłem od m43 e36 ale to chyba nie robi różnicy ???

3 dzień się mecze i już nie wiem co robić pomoże ktoś ? :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobnie w swojej e36 m40b18, u mnie okazalo sie ze palec byl na wykonczeniu, wiec poszedlem do garazu, wykrecilem palec z silnika 2,7 eta z e30, pasowal i palil od strzala, to ze masz iskre nie swiadczy ze jest to dobra iskra tak jak u mnie bylo. Podmien palec i zobaczysz ze bedzie wszystko ok, jak jest dobry to delikatnie go przeczysc papierem sciernym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupil rozrusznik od m43 a u siebie ma wsadzony m40. Jezeli kupil czujnik polozenia walu zamiennik to tez mu nie odpali, niektorzy na zamienniku nie odpalili auta albo auto im chodzilo gora 3 dni, po wymianie na uzywke ale oryginalna mieli spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.