Skocz do zawartości

e60 530d Active steering pytanie i problem.


rykoszet

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem moduł AFS z e90 do e60.

Wg.numerów na realoem powinien pasowac.

Moduł jest z dynamic drive, którego ja nie mam.

Zmieniłem vin i go zauktualizowałem w winkfp.

Później przekodowałem pustym plikiem Man w ncs.

Problem polega na tym, że ten moduł dalej czyta i wyrzuca błędy dynamic drive.

W inpie poza dwoma błędami eco-ventil i servo-ventil (te są od dd) jest błąd 614a motor position angle nicht initialisert.

Przez to nie mogę skalibrować AFS...

I teraz pytanie czy ja czegoś nie zakodowałem, albo źle zrobiłem, czy może moduł z e90 nie podejdzie jednak do e60??

 

Dodam, że próbowałem przez ncs dummy odznaczyć dynamic drive, ale się nie da...

 

Auto z 2004r. moduł z 2006r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas kalibracji disem daje się ustawić kierownicę na 0 stopni, dalej przy resecie czujnika silnika elektrycznego występuje błąd can error coś takiego i pyta się czy kontynuować. Po kontynuacji czujnik zostaje pomyślnie zresetowany, dalszego kalibrowania nie przejdzie bo wyskakuje can error coś tam...

Ogólnie widzi prawie wszystkie kąty z czujników oprócz jednego...

Czujnik kąta silnika elektrycznego pokazuje stałą wartość 1440.

Odłączałem ten czujnik bo może to on jest uszkodzony, ale wtedy w inpie wyskakuje błąd ogólny czujnika, czyli teoretycznie jest sprawny.

 

Jak możesz to opisz mi krok po kroku tak w skrócie jak ten moduł poprawnie zakodować\dopasować do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj vin auta i numer modulu ktory kupiles. co ze starym modulem?? dlaczego go wymieniles?? najlepiej sprawdzic jakie sa napiecia na poszczegolnych pinach wychodzace z modulu. przerabialem ten temat dzisiatki razy ale tylko jednego modulu nie dalo sie uratowac. byl brak napiecia na jeden czujnik. odezwij sie cos wymyslimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.