Skocz do zawartości

Ile i jaki olej do E60 535i?


BShKF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Chyba nigdzie nie znajdę bardziej sprawdzonej informacji niż tu na forum. Ile litrów oleju należy wlać przy wymianie do silnika E60 535i z 2008 roku (2996 cm3, 306 HP)? Jaki olej będzie najlepszy do tego silnika o przebiegu ~160 000 km? Z tego co wiem identyczny silnik był montowany w 135i oraz 335i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć!

 

Chyba nigdzie nie znajdę bardziej sprawdzonej informacji niż tu na forum. Ile litrów oleju należy wlać przy wymianie do silnika E60 535i z 2008 roku (2996 cm3, 306 HP)? Jaki olej będzie najlepszy do tego silnika o przebiegu ~160 000 km? Z tego co wiem identyczny silnik był montowany w 135i oraz 335i.

:search: Znajdziesz,znajdziesz.Użyj wyszukiwarki bo tematów jest mnóstwo :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search: Znajdziesz,znajdziesz.Użyj wyszukiwarki bo tematów jest mnóstwo :search:

Użyłem wyszukiwarki przed napisaniem tematu i teraz idąc za Twoją radą, ale informacji dot. konkretnie tej generacji nie znalazłem. Możesz podać linki do tematów o których wspominasz? Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bądź pewny, że jak "zachowalają" to raczej nie ma nic wspólnego z wiedzą, tylko raczej modą, albo dodatkową marżą. Większość ludzi piszących na forach o olejach nie ma o tym pojęcia, w tym i większość sprzedawców, którzy w mniejszym lub większym stopniu sieją dezinformację, dyktowaną własnymi celami. Stąd ja mam szacunek dla sprzedawców, którzy mówią taka i taka normą proszę Pana będzie odpowiednia, z odpowiadających produktów mamy ten i ten, a na pytanie, który najlepszy, sugerują wybór wedle uznania kupującego. Przynajmniej wiadomo wtedy, że się znają i wiedzą, że nie są w stanie realnie ocenić, który jest lepszy, a który gorszy. Ja korzystałem z obu olejów, o których mówisz i Mobil znikał, ale cicho na nim silnik pracował. Teraz korzystam z Motula i raczej do Mobila nie wrócę. Tylę mogę rzetelnie powiedzieć. Myślę jednak, że Mobil to bardzo dobry olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.