Skocz do zawartości

Dystanse do BMWe60 3.0d - kilka pytań :)


hsapl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy znajdzie się może ktoś, kto ma założone w swojej E60 (najlepiej 3.0d) ? Jeżeli tak to mam kilka pytań:

 

- Jaki masz rozmiar felg ?

- Jakiej szerokości masz dystanse ?

- Jak wpłynęło to na komfort jazdy ?

- Czy nie ma z tym żadnych problemów ?

- Jakiej firmy kupiłeś dystanse? podaj ew. przybliżoną kwotę.

 

Ja muszę założyć do swojej bmki minimum 20 mm. Znalazłem felgi z f10, które po założeniu na przednią oś "na sucho" :) dotykają amortyzatora. Stąd moje pytania.

Na razie chcę kupić jakieś dystanse z allegro za 130zł za oś. Na przyszły letni sezon chciałbym już kupić H&R.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętam felgi OEM 17' ET 20

powiem tak fajnie to wygląda naprawdę super dość że felga jest wypukła to stała równo z rantem błotnik z tym że u mnie zawieszenie jest " sportowe dostosowanie podwozia" jest trochę niższa i przy 5 osobach na dołach mi trochę tył obcieral ogólnie różnicy w jeździe nie widzialem. Tylko wizualne.

Za 20 mm placilem 130 zł a za 30mm 140 firmy nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tak jakbyś już nie miał założonych dystansów. Zmieniłeś autko, czy felgi ?

Jeszcze jestem tylko ciekaw ile km na tym zrobiłeś mniej więcej, albo czy długo na tym jeździłeś..

 

Dałeś 130 zł a miałeś montowane na 10 śrub czy 5 ?

http://allegro.pl/dystanse-20mm-aluminium-sruby-bmw-e34-e36-e46-e60-i5542097892.html

czy może

http://allegro.pl/dystanse-bmw-20mm-e36-e46-e60-e61-e90-f10-sruby-i5330785259.html

 

Sorki za tyle pytań, ale jestem sceptycznie nastawiony do takich przeróbek, ale niestety jedyne felgi jakie mi się podobają mają ET30 :P na moje ET20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak zdjalem bo mi obcieraly z tyłu o błotniki na dołach. Ale tylko te 30mm. 20 mm było ok z tylu.

 

Moje zdanie jest takie że to nie wpływa dobrze na auto. W zakrętach na wybojach auto podsterowne przesuwa. Po za wyglądem wizualnym które naprawdę robi wrażenie, sa same minusy

 

Skoro producent tak zrobił tak musi być .10 mm jest ok, myślę że nie robi bardo roznicy ale tak jak ją miałem 30mm z tyłu to przesada.

 

Ogólne wrażenie: niezadowolony

Ale to tylko moje zdanie kto inny na tym forum wypowie się i powie że wszytsko jest lux.

 

P.s miałem na 5 śrub nie przykrecane do piasty.

Z reguły powinno być tak że wraz z dystansem auto ma szerszy rozstaw osi powinno być stabilniejsze w moim przypadku było odwrotnie , jestem bardzo szczegółowy i przewrazliwiony i stwierdzam że zawias bardziej dostawał po dupie tzn. Na dołach bardziej było go słychać i samochód był taki ociężały to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Turasie z tyłu mam założone dystanse Eibach 20mm + felgi 18' Doppelspeiche 135 M i jest :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.